Intymność

Skuteczne sposoby na podwyższenie libido

Skuteczne sposoby na podwyższenie libido

Niskie libido wiąże się z mniejszą ochotą na seks, co dla niektórych osób może stanowić znaczny problem, zwłaszcza gdy obie strony przestają być zadowolone z częstotliwości stosunków. Przyczyn tego stanu może być wiele i często wiążą się z niezdrowym trybem życia. Na szczęścia można temu zaradzić. Czasami wystarczą jedynie niewielkie zmiany, w innych sytuacjach konieczne będzie sięgnięcie po środki zwiększające libido.

 

Naturalne sposoby na pobudzenie libido

Zmęczenie i stres sprawiają, że trudno jest obudzić w sobie namiętność i chęć do zbliżenia z partnerem. Codzienne problemy mogą wpływać na nas negatywnie, przez co trudno oderwać od nich myśli. W takiej sytuacji możemy po prostu spróbować przeczekać ten okres bądź postarać się o chwilę relaksu. Być może nasze relacje w związku nie są do końca poprawne, dlatego napięcie sprawia, że mamy mniejszą ochotę na seks. W takim przypadku dobrze jest postawić na szczerę rozmową, wspólne wyjście, a nawet wyjazd.

Na niskie libido wpływa także nasza dieta i niewystarczająca aktywność fizyczna. Ma to związek z produkcją hormonów. Pół godziny ćwiczeń dziennie sprawia, że w ciele wydzielają się endorfiny, które wykazują działanie redukujące stres, co wpływa jednocześnie na zwiększenie libido. Ponadto, do inicjowana zbliżeń bardziej skore są osoby wysypiające się regularnie, dlatego warto zadbać o odpowiednią dawkę snu.

 

Środki na zwiększenie libido- jakie wybrać?

Nie zawsze naturalne sposoby gwarantują satysfakcjonujące efekty. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po specjalne środki, których celem jest zwiększenie libido. Stosować mogą je kobiety oraz mężczyźni. Do tej grupy zaliczają się m.in. suplementy, których skład opiera się na naturalnych składnikach. Ich działanie uaktywnia się przeważnie w przeciągu godziny, dlatego dobrze jest zażyć je przynajmniej 1-2 godziny przed planowanym stosunkiem. Ponadto, dla kobiet dedykowane są żele oraz kremy, stymulujące łechtaczkę, dzięki czemu doznania seksualne zostają znacznie wzmocnione, a co za tym idzie, łatwiejsze staje się osiągnięcie orgazmu.

 

112sr

 

Akcesoria i bielizna erotyczna- podgrzej atmosferę!

Powodem mniejszego libido, zwłaszcza w wieloletnich związkach, może być monotonia. Nierzadko wiąże się ona z faktem, że niemal każdy stosunek wygląda tak samo, a scenariusz zbliżeń jest bardzo podobny. Warto więc postarać się chociaż o drobną zmianę, aby wprowadzić powiew świeżości. Do tego celu wykorzystać możemy różnego rodzaju akcesoria erotyczne. Dla osób, które będą wybierać je po raz pierwszy polecane są m.in. kajdanki, opaski na oczy, żele intymne czy przebrania erotyczne. W późniejszym czasie wypróbować można również kulki analne, masażery i wiele innych. Z pewnością na wyobraźnie, zwłaszcza męską działa seksowna bielizna. Pończochy, obcisłe body, przezroczyste staniki- to wszystko można znaleźć w ofercie Sex Shop 112. Nie zabraknie także bielizny dedykowanej mężczyznom.

Spadek libido może wiązać się ze zmianą nastroju, dlatego często jest on tylko chwilowy. Nie należy się przesadnie przejmować, gdy trwa zaledwie kilka dni. Jeżeli jednak zauważymy, że ochota na seks pojawia się bardzo rzadko, może wypróbować jeden z opisanych wyżej sposób. Udane pożycie seksualne często przekłada się na relacje między partnerami.

Artykuł zewnętrzny