Żyć Dobrze

Spedycja morska - dlaczego się opłaca?

Spedycja morska - dlaczego się opłaca?

Transport morski cieszy się ogromną popularnością od bardzo dawna. Jest to niewątpliwie nie tylko jeden z najbardziej sprawdzonych, ale i opłacalnych sposób spedycji towarów. 

 

Zalety transportu morskiego

O transporcie morskim mówi się dzisiaj w mediach być może nieco rzadziej niż o tym samolotowym czy prowadzonym drogą lądową. Nie da się jednak ukryć, że początki zaawansowanego handlu możliwe były właśnie dzięki spedycji morskiej. Dzisiaj transport kontenerowy czy drobnicowy dalej w dużej mierze odbywa się drogą morską. Dzieje się tak z kilku powodów. 

 

 • Przede wszystkim zarówno transport drobnicowy czy kontenerowy prowadzony drogą morską jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Na statku można przewieść ogromne ilości towarów jednocześnie, niektóre maszyny są w stanie transportować nawet 200 000 ton. To zaś sprawia, że w obrocie międzynarodowym ceny wykorzystania frachtu morskiego są zdecydowanie konkurencyjne wobec innych form transportu. 
 • Drobnica morska, wysyłka towarów niebezpiecznych, transport kontenerowy - wszystko to można przewozić z wykorzystaniem statku. Spedycja morska daje możliwość transportu surowców suchych, ciekłych, gazu. 
 • Bez większego problemu możliwe jest przewiezienie ładunków ponadgabarytowych i ponadnormatywnych, które dla innych form transportu nierzadko stanowią poważny problem. Na statek można załadować bardzo zaawansowane konstrukcje, maszyny czy pojazdy.
 • Linie żeglugi morskiej obejmują właściwie cały świat, statki docierają w najdalsze zakątki, często tam, gdzie nie da się dostać innym środkiem transportu.
 • Drogi morskie obok powietrznych zapewniają także najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

 

Spedycja morska - czego możesz oczekiwać?

Spedycja morska obejmuje kompleksową obsługę:

 • przesyłek całokontenerowych (FCL),
 • przesyłek drobnicowych (LCL),
 • ładunków ponadgabarytowych.

Ponadto, możesz oczekiwać, że firma w ramach usługi przygotuje odbiór przesyłek i kontenerów morskich od nadawcy, zorganizuje fracht oceaniczny, a także przeprowadzi obsługę portową i ustali optymalną trasę przewozu. Jeśli wybierzesz doświadczonego spedytora, możesz liczyć na obsługę spedycyjno-celną zarówno w portach polskich, jak i portach Europy, m.in. Hamburgu, Bremerhaven, Rotterdamie, Antwerpii, a także fachowe doradztwo transportowe. 

 

Dlaczego transport morski się opłaca?

Pakiet usług dodatkowych, jakie możesz zamówić w ramach spedycji morskiej, w połączeniu z ekonomicznością i bezpieczeństwem tej formy transportu, czyni statek najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. W ramach świadczonych usług spedytor może zapewnić:

 • przygotowanie ładunku do transportu morskiego;
 • doradztwo transportowe;
 • ubezpieczenie CARGO OPEN COVER.

 

 Artykuł zewnętrzny