Intymność

Średnia długość członka Polaków,

Średnia długość członka Polaków, a kompleksy

Wbrew obiegowej opinii, Polacy są zadowoleni z rozmiarów swojego penisa. Badania seksuologa – prof. Zbigniewa Izdebskiego dowiodły, że niemal 90% obywateli naszego kraju nie narzeka na rozmiary swojego penisa.

 

Średnia długość penisa u Polaków

Polacy z całą pewnością nie mogą mieć kompleksów na tle innych narodów. Średnia wielkość penisa wśród Polaków to aż 17,2 centymetra, czyli około 2-3 centymetry więcej, niż u Amerykanów, Francuzów czy Niemców. Taki wynik szczególnie zadowala Panów w wieku nastoletnim, dla których wielkość penisa jest miarą męskości.

 

Czy wielkość penisa ma wpływ na poziom satysfakcji seksualnej?

Profesor Izdebski przyznaje, że część Polaków jest zdania, że długość penisa ma wpływ na satysfakcję kobiety i mężczyzny. Takiego zdania jest średnio co czwarta kobieta i co trzeci mężczyzna. Odmienne zdanie w tej kwestii ma 41 procent pań i 32 procent panów.

Prawda jest jednak taka, że związek gabarytów penisa z satysfakcją seksualną jest niewielki. Głębokość pochwy to około 10 centymetrów. Oczywiście, na skutek penetracji może się pogłębiać, ale nie ogranicza to satysfakcji. Zdecydowanie większy wpływ na ten element ma jakość i czas gry wstępnej oraz zaangażowanie i wiedza partnerów na temat wzajemnych oczekiwań.

 

"Kompleks małego penisa" – kiedy problem faktycznie jest problemem?

Według danych statystycznych, w Polsce około 5-6% mężczyzn boryka się z problemem klasyfikowanym przez medycynę jako mikropenis. To dolegliwość wywoływana przez niedobór androgenów. Mikropenis jest zdrowy i pełni swoje funkcje, jednakże – jego wielkość nie przekracza 7 centymetrów w czasie wzwodu. Taki rozmiar penisa faktycznie może ograniczać współżycie seksualne.

Nie mniej jednak, do seksuologów bardzo często zgłaszają się osoby, których penis jest znacznie większy. Szczególnie często po poradę udają się mężczyźni w młodym wieku, niedoświadczeni seksualnie. Ich lęk przed odrzuceniem/wyśmianiem przez partnerkę lub kolegów w szatni jest na tyle duży, że często pragną wręcz powiększyć swojego penisa.

Seksuolog pozwala ocenić sytuację i zdiagnozować ewentualny problem. Nierzadko o konsultację proszą mężczyźni z ponadprzeciętnym przyrodzeniem, co może być wywołane: silnym lękiem, przekonaniami czy zbyt wybujałymi oczekiwaniami. Może to być efektem oglądania filmów dla dorosłych, czy rozmów wśród rówieśników.

 

Czy można powiększyć penisa?

W przypadku wystąpienia choroby określanej mianem mikropenisa, lekarz może zastosować leczenie hormonalne (podawanie androgenów). Jest to skuteczne metoda, która pozwala zwiększyć prącie o nawet kilkadziesiąt procent.

Często jednak na zabieg powiększania mężczyźni w pełni zdrowi. Wówczas do dyspozycji mają kilka rozwiązań:

  • powiększanie penisa kwasem hialuronowym

  • powiększanie penisa poprzez nacięcie więzadeł wieszadłowych

  • powiększanie penisa poprzez suplementację naturalnych preparatów

  • powiększanie penisa poprzez aplikację specjalistycznych żelów

Ponadto, powszechne zastosowanie znajdują pompki do penisa i zestawy ćwiczeń rozciągających prącie.

 

Artykuł powstał przy współpracy oficjalnej strony producenta tabletek powiększających członka - MemberXXL.

 Artykuł zewnętrzny