Intymność

Tylko dla prawdziwych dżentelmenów

Tylko dla prawdziwych dżentelmenów - luksusowe perfumy męskie

Jakie skojarzenia nasuwają Ci się, kiedy myślisz o dżentelmenie? Na pewno pojawia się obraz eleganckiego mężczyzny w białej koszuli i marynarce. Trochę taki typ Jamesa Bonda – seksowny i tajemniczy zarazem, a na pewno niezwykle szarmancki. A jak powinien pachnieć? Przedstawiamy 5 perfum z wyższej półki o aromacie luksusu.

 

1. Creed Aventus

Creed Aventus to zapach inspirowany postacią cesarza Napoleona – przywódcy, którego geniusz wyprzedzał czasy, w których żył. Jego sylwetkę możemy także dostrzec na etykiecie eleganckiego flakonu. Kompozycję tworzy bergamotka połączona z piżmem, co daje efekt niezwykle orzeźwiający i jednocześnie uwodzicielski. Pasować będzie do eleganckiego mężczyzny na wysokim stanowisku, pewnego siebie i za razem pełnego młodzieńczej energii. Są to perfumy skomponowane przez jedną z najstarszych marek perfumeryjnych na świecie i należą do kategorii niszowych.

 

2. Dunhill Icon

Dunhill jest marką, której wszystkie produkty skierowane są do eleganckich mężczyzn. Jednak grupą docelową nie są panowie spędzający całe dnie pod krawatem. Tym, co wyróżnia zapachy Dunhill na tle innych jest wyraźna nuta dzikości, która przemycana jest w potarganych przez wiatr włosów podczas motocyklowej przejażdżki po bezdrożach. Zanim Icon pojawiło się na sklepowych półkach, marka wycofała ze sprzedaży wszystkie wcześniej wyprodukowane przez siebie wody toaletowe, by od tamtej pory dostarczać klientom jedynie wyroby luksusowe.

 

tylko dla prawdziwych dzentelmenow 2

 

3. Tom Ford – Tabacco Vanille

Za sprawą kinematografii, która w Złotej Erze Hollywoodu wypromowała wizerunek tajemniczego eleganta z nieodłącznym cygarem w ręku, subtelny zapach tytoniu nieodzownie kojarzy się z męskością. Nic więc dziwnego, że perfumy od Toma Forda, w których obok wanilii dominuje właśnie ta nuta zapachowa, stały się synonimem prawdziwego mężczyzny. To kompozycja prosta i jednocześnie intrygująca, obok której nie da się przejść obojętnie.

 

4. Dior Homme Parfum

Chociaż kompozycje Diora nie należą do zapachów powszechnie uznawanych za luksusowe, w przypadku Homme Parfum mamy do czynienia z koncentracją olejków zapachowych na poziomie znacznie przekraczającym tę znaną z perfum popularnych. Stąd też obecność tej pozycji na naszej liście, jako że nie da się postawić jej na równi z wodami perfumowanymi czy toaletowymi.
Dior Homme Parfum to uwodzicielska kompozycja, której nie oprze się żadna kobieta. Zawiera w sobie skórzane i miodowe akcenty, tworzące wokół spryskanego nią mężczyzny aurę jednocześnie słodką i cierpką, co skutecznie zawraca w głowie, lecz nie przytłacza i nie nudzi.

 

tylko dla prawdziwych dzentelmenow 3

 

5. Amouage Opus VIII

Na koniec zestawienia przedstawiamy zapach, w którym odnajdą się zarówno eleganccy panowie, jak i wyjątkowo pewne siebie kobiety. Co czyni te perfumy wyjątkowymi? Pierwszym, co uderza zmysły, po skropieniu się tą kompozycją jest intensywna nuta szafranowa. Opus VIII to perfumy zdecydowanie kwiatowe, lecz ich słodycz przełamuje kwaśna pomarańcza i ostry imbir. Całość dopełnia aromat kadzidła oraz żywicy, co tworzy niezwykle przyciągający, zmysłowy efekt.

Artykuł zewnętrzny