Żyć Dobrze

Włoskie buty dla miłośników prawdziwej elegancji

Włoskie buty dla miłośników prawdziwej elegancji

W niemal każdym sklepie obuwniczym można znaleźć dobrej jakości buty, jednak żadne nie mogą się równać z butami włoskimi. To wygodne obuwie od wielu lat jest synonimem klasy, stylu i elegancji zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować we włoskie buty!

 

  1. Włoskie buty bespoke i custom
  2. Włoskie buty damskie i męskie na wyciągnięcie ręki
  3. Dlaczego warto zainwestować w buty włoskie?

Botki, sandały, baleriny, czółenka czy pantofle - niezależnie od wybranego modelu, buty te przypadną do gustu każdemu użytkownikowi. Wykonane z delikatnej skóry, zachwycają miękkością, a dzięki możliwości personalizacji, łatwo dopasować je do własnych wymagań i oczekiwań.

 

Włoskie buty bespoke i custom

Włoskie obuwie jest wytwarzane z wysokiej jakości materiałów, głównie skóry. Włosi słyną z zamiłowania do produktów skórzanych; na terenie tego państwa nadal znajduje się wiele zakładów rzemieślniczych, zajmujących się garbarstwem, które przygotowują skórę do produkcji butów w niewielkich, chałupniczych zakładach szewskich. Ta tradycja oraz coraz powszechniejsze zainteresowanie skórzanymi wyrobami obuwniczymi z Włoch sprawiły, że obecnie wytwarza się włoskie buty na dwa sposoby - bespoke lub cutom. Te pierwsze to obuwie tworzone z gotowych, skórzanych elementów. Klient ma do wyboru kolor obuwia, jego fason i inne elementy. Natomiast buty włoskie cutom są malowane specjalnie na życzenie klienta, który ma wpływ na znacznie więcej elementów niż w przypadku butów bespoke. Obuwnicze produkty włoskie mają też charakterystyczne szwy - Goodyear i, rzadziej stosowany, Norvegesa. Ten drugi jest nieco szerszy niż pierwszy, a więc również bardziej widoczny, nadaje tym samym butom oryginalny sznyt.

 

Włoskie buty damskie i męskie na wyciągnięcie ręki

Nie trzeba jechać do Włoch, aby móc kupić oryginalne, włoskie buty. W swojej ofercie posiada je wiele sklepów, jednak najlepsze modele, w pełni dopasowane do potrzeb użytkownika, można nabyć w niewielkich zakładach, wytwarzających obuwie na wzór włoskich szewców. Aby zaopatrzyć się w wymarzony model, należy go stworzyć samemu, wykorzystując do tego praktyczny kreator. Główny materiał to skóra, jednak to klient decyduje jaki będzie jej kolor w każdej części butów, a także na jakiej podeszwie zostania oparta cała konstrukcja. Do wyboru jest również rozmiar, wysokość obcasa i styl obuwia. To od zamawiającego zależy, czy tworzy buty podążające za modą, czy postawi na rozwiązania klasyczne lub całkowicie sprzeczne z aktualnymi kanonami.

 

Dlaczego warto zainwestować w buty włoskie?

Ręcznie robione, trwałe i zapewniające komfort buty włoskie nie należą do najtańszych propozycji obuwniczych, a mimo to cieszą się zainteresowaniem coraz większej grupy klientów. Damskie buty włoskie w różnych stylach przyciągają nie tylko gwiazdy, ale i miłośniczki butów zapewniających wygodę na co dzień i na wyjątkowe okazje. Modele męskie wybierają głównie panowie, którzy chcą wyglądać elegancko i szykownie, jednocześnie nie rezygnując z wygody i komfortu. Możliwość personalizacji sprawia, że z włoskich produktów obuwniczych może skorzystać każdy, zarówno ten, kto stawia na klasyczną elegancję, jak i zwolennik ekstrawaganckich rozwiązań. Cena tego obuwia nie wynika jedynie z tego, że jest ono robione na zamówienie, ale również z jego jakości i trwałości. Wykorzystywane do wytwarzania materiały zapewniają wygodę - buty są miękkie, idealnie dopasowane do stopy, a co za tym idzie, nie powodują bolesnych odcisków lub otarć. Jednorazowa inwestycja szybko się zwróci, ponieważ jedna para włoskich butów może służyć swojemu właścicielowi przez wiele lat.

Artykuł zewnętrzny