O zdrowiu

Zajęcia fitness – czy są odpowiednie dla mężczyzn?

Zajęcia fitness – czy są odpowiednie dla mężczyzn?

Czasy, w których siłownie ociekały testosteronem odeszły do lamusa. Dziś kobiety niezwykle chętnie realizują swoje pasje i walczą o zdrowie oraz zgrabną sylwetkę na siłowni. Wybierają zarówno samodzielne treningi, jak i zajęcia fitness. Te cieszą się coraz większym zainteresowaniem z uwagi na rozległą ofertę. Tylko czy są one odpowiednie również dla mężczyzn? Czy w ofercie warszawskich klubów jest fitness dla panów? Sprawdźmy!

 

Zajęcia fitness – charakterystyka

Kilkanaście lat temu fitness kojarzył nam się z aerobikiem w rytm muzyki disco, reklamowanym przez gwiazdy. Zarezerwowany wyłącznie dla pań w obcisłych i odblaskowych kombinezonach. Od tego czasu wiele się zmieniło. Naprawdę wiele. Obecnie w klubach fitness odbywają się liczne zajęcia, które świetnie sprawdzają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w każdym wieku i z różnymi celami treningowymi. Oferta dostosowana jest do potrzeb i oczekiwań uczestników, ale przede wszystkim – jest bardzo różnorodna. Fitness wzmacnia i ujędrnia wszystkie grupy mięśniowe, poprawia kondycję, zwiększa wydolność i siłę mięśniową, spala tkankę tłuszczową, ujędrnia ciało i wprawia w dobry nastrój. Dlaczego więc nie mieliby korzystać z niego również mężczyźni?

 

Propozycja fitnessu dla mężczyzn

W związku z tym, że zajęcia fitness mogą mieć wysoką intensywność, są różnorodne, a przy tym świetnie wpływają na całe ciało, spełnią oczekiwania również mężczyzn. Wystarczy dobrać rodzaj aktywności do swoich potrzeb i predyspozycji. Wśród ćwiczeń, które cieszą się największą popularnością wśród panów, znajdują się:

  • Cycling – grupowa jazda na rowerkach stacjonarnych w zmiennym tempie. Trening ten przypomina jak najbardziej jazdę w plenerze, odbywa się w świetnej atmosferze i jest odpowiedni dla mężczyzn w każdym wieku;
  • Boks – treningi boksu to sposób na wyładowanie emocji, poznanie tajników sztuk walki, wzmocnienie ciała i poprawę kondycji. Dodatkowo rywalizacja świetnie wpływa na mężczyzn i motywuje do aktywności;
  • Cross Training – treningi opierające się o tajniki crossfitu zwiększają siłę mięśni, poprawiają wydolność i rozwijają całe ciało. Solidna porcja aktywności stymuluje tkankę mięśniową do rozbudowy i uwalnia endorfiny, wprawiając w dobry humor;
  • Trening funkcjonalny – ten rodzaj ćwiczeń doskonale wspiera stawy oraz wzmacnia mięśnie, bez jednoczesnej rozbudowy masy mięśniowej. Odpowiedni jest dla osób o różnym poziomie zaawansowania w treningach, gdyż jego intensywność można dowolnie dopasowywać do swoich możliwości poprzez dobór obciążenia czy ilość powtórzeń.

 

Gdzie szukać zajęć fitness dla mężczyzn?

Zajęcia fitness realizowane są w licznych lokalizacjach i najczęściej nie są one podzielone na te dla mężczyzn oraz dla kobiet. Jeśli spodoba nam się dany rodzaj aktywności, wystarczy poszukać klubu, który ma je w swojej ofercie. Przykładowo, zajęcia fitness Warszawa, które świetnie sprawdzą się dla mężczyzn, oferują kluby Total Fitness. Wystarczy sprawdzić grafik, kupić karnet lub skorzystać ze swojej karty sportowej i sprawdzić, czy te ćwiczenia są odpowiednie dla Ciebie. Jeśli nie – możesz śmiało szukać dalej. Możliwości jest mnóstwo!

Mamy nadzieję, że coraz większa liczba mężczyzn zacznie korzystać z oferty zajęć fitness. To świetny bodziec dla organizmu, sposób na urozmaicenie swoich treningów i spędzenie wolnego czasu w fajnej atmosferze. Życzymy owocnych ćwiczeń!

Artykuł zewnętrzny