Żyć Dobrze

Zrozumieć kobietę

Zrozumieć kobietę

Faceci często zastanawiają się, co o ich zachowaniu myślą kobiety. Męczą się szukając odpowiedzi na wiele pytań, np. czy nie powiedziałem czegoś głupiego? Jak ona zareaguje na moją propozycję?... Na te i inne pytania odpowiada „twojam", przedstawiając kobiecy punkt widzenia.

 

Razem z  moimi koleżankami o wiele bardziej lubimy, kiedy facet sam nie zarzuca sobie takiej presji „A co będzie kiedy...?  Wtedy i my nie krępujemy się i sama rozmowa przebiega o wiele przyjemniej. Są jednak momenty kiedy pomimo braku presji, zachowanie faceta pozostawia wiele do życzenia. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam punkt widzenia kobiety w różnych sytuacjach podczas podrywania, randek, spotkań w klubach.

 

Co myśli dziewczyna, gdy:

 

Podchodzi do niej pijany chłopak i zaczyna ją podrywać?

Na pewno znasz sytuację, kiedy przed wejściem do klubu postanawiasz napić się ze znajomymi. Kobiety nie lubią być podrywane przez mężczyzn, którzy są pijani - nie mówię tutaj o 2 piwach dla towarzystwa, bo wszystko jest dla ludzi. Trzeźwa dziewczyna od razu skreśli takiego podrywacza i szybko go spławi, ponieważ szkoda jej będzie czasu na bezsensowną dyskusję i towarzyski zapach pijaka. Będąc maksymalnie pijanym masz co najwyżej szansę poderwać równie pijanego faceta.

 

zrozumiec kobiete 1

 

Facet mówi jej mnóstwo komplementów na pierwszej randce?

Podchodzimy do tego sceptycznie i z rezerwą. Często zastanawiamy się, dlaczego nasz adorator jest taki wylewny skoro w ogóle nas nie zna. Zaczynamy wątpić w szczerość tych komplementów, a po czasie przestajemy na nie zwracać uwagę, ponieważ przeważnie są one nieszczere i wymuszone. To pewnego rodzaju stereotyp, który niestety w życiu się nie sprawdza. Jeżeli już naprawdę chcesz powiedzieć komplement, przynajmniej postaraj się, aby był szczery i spontaniczny.

 

Chłopak zabiera na spotkanie z nią swojego najlepszego kumpla?

Totalna porażka! Najgorsza rzecz, jaką może zrobić facet. W oczach dziewczyny jesteś całkowicie skreślony i bez żadnych szans na naprawę błędu. To jest randka we dwoje, a nie trójkącik!

Reklama

feromony sa dobre

 

Widzi, jak przechwalasz się swoimi pieniędzmi, pracą lub samochodem?

Jesteś dla niej szpanerem bez wyczucia taktu. Odpowiedz sobie na pytanie: szukasz dziewczyny z którą możesz pożartować, powygłupiać się i zaakceptuje Cię takiego jakim jesteś czy kobiety do towarzystwa? Dziewczyny, przynajmniej te, którym nie płacisz za seks, nie lubią chwalipiętów, ponieważ takie zachowanie nas krępuje i sprawia, że czujemy się tak, jakbyście chcieli nas „kupić". Wolimy skromnych chłopaków, którzy zabiorą nas w jakieś ciekawe miejsce i sprawią, że randka za 20zł będzie niezapomnianą przygodą.

 

Nie masz poczucia humoru i nie potrafisz śmiać się z samego siebie?

Czy ze znajomymi nigdy nie żartujesz? Masz swoją paczkę i nie śmiejecie się z niczego? Wolałbyś siedzieć z kimś i ciągle narzekać? Bo ja na pewno nie! Myślimy sobie: „Ale sztywniak!", „O czym mam z nim rozmawiać?", „Czemu on nie śmieje się z żadnego żartu?". Spróbujcie wyluzować i pożartować. To nie boli, a śmiech jest bardzo wskazany ;)

 

Podrywasz jej koleżankę?

Sytuacja niedopuszczalna! Nie możesz podrywać dwóch dziewczyn naraz. W oczach kobiety, którą zacząłeś wcześniej zagadywać jesteś skreślony. Ona wie, że w przyszłości nie będziesz jej wierny i za jej plecami znowu poderwiesz inną.

 

Chcesz zaciągnąć ją do łóżka?

Tutaj duże znaczenie ma zaciągnąć, albo inaczej przekupić, zmusić lub namówić. Sam chyba tego nie lubisz, jak ktoś Cię do czegoś przekonuje na siłę. Postaraj się zrozumieć, są kobiety które pójdą z Tobą do łóżka na 1 randce, bo taki ich charakter a są takie z którymi musisz nawiązać wcześniej odpowiedni stosunek emocjonalny. Dziewczyny czują, gdy chłopakowi zależy tylko na seksie i podświadomie będą Cię odpychać, ponieważ żadna z nas nie chce być „tą łatwą laską z imprezy". Nie bądź nachalny i uszanuj decyzję kobiety.

 

zrozumiec kobiete 2

 

Chłopak chwali się kolegom, co robił z dziewczyną?

Uważamy wtedy, że nie jesteście dojrzali, a jedyną rzeczą, na której Wam zależy jest opinia kumpli. Jeśli takie jest Twoje podejście, zapomnij o poderwaniu interesującej dziewczyny, która ma poczucie własnej wartości.

 

Widzi jak się stresujesz, aby do niej podejść?

Może Was to zdziwi, ale większość dziewczyn również się wtedy zawstydza, ponieważ nie wiemy, co mamy w takiej sytuacji zrobić. Chłopaki, nie denerwujcie się i nie wstydźcie się podejścia do nas! To naprawdę nie boli! :) Jasne są takie „zimne suki", które nie dadzą Ci szansy i Twoje wymówki: cholera, ona mnie oleje, są na miejscu, ale 90% facetów myśli tak cały czas! Znajdź w sobie odwagę, aby pokazać, że jesteś tego warty, a ona to doceni.

 

Facet nie zwraca uwagi na problem dziewczyny?

Kobiety są wrażliwe i zazwyczaj myślą, że Wam na nich nie zależy i macie wszystko w nosie. Lubimy, gdy nas wspieracie w trudnych chwilach, pocieszacie, a także przytulicie i powiecie coś miłego. Dziewczyny już takie są i nic tego nie zmieni. Nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko nas kochać! :)

Nie zrozum mnie jednak zbyt skrajnie. Jeżeli dasz mi zrozumienia, że chcesz być dla mnie głównie przyjacielem - to tak zostanie. Bądź szczery od początku, chcesz ode mnie coś więcej to okaż to.

 

Wiedzcie, że zmiany nie przychodzą z dnia na dzień. Trzeba codziennie pracować nad swoim życiem. Mój dobry znajomy, któremu pomagałam z dziewczyną, która mu się podobała, potrzebował pół roku na zrozumienie niektórych rzeczy i na nauczenie się prawidłowych postaw względem kobiet.

Co jest najważniejsze, jeżeli coś Ci nie wychodzi z kobietami, to naucz się ich słuchać i rozumieć, a nic Cię nie zaskoczy. Analizuj jej reakcje na Twoje zachowanie, jeżeli jest złe, to go nie powielaj tylko modyfikuj.

I na zakończenie, coś co Was na pewno zmotywuje do pracy nad sobą: „Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennym, ale nauczcie się to robić, nie zwracając na siebie uwagi." Paulo Coelho

twojam - autorka bloga „Poznaj punkt widzenia kobiety".