Intymność

Jak radzić sobie z zaburzeniem erekcji

Jak radzić sobie z zaburzeniem erekcji?

Masz poczucie, że zawodzisz drugą osobę w łóżku? Twoja sprawność nie jest już taka sama, jak kiedyś? Pomimo ochoty na seks, problemy z erekcją komplikują sprawę i powodują duży dyskomfort? Spokojnie. Dzisiejsza nauka i rynek oferują nam szeroki wachlarz preparatów, dzięki którym zapomnisz o dręczącym problemie.

 

Żaden stosunek seksualny nie jest komfortowy, gdy na drodze pojawi się przeszkoda, która burzy upojną noc. Problemy z erekcją nie są tylko i wyłącznie problemem dotyczącym mężczyzny, ale również drugiej połówki. Bardzo często zdarza się tak, że osoba borykająca się z problemem ucieka od tematu, starając się udawać, że wszystko jest w porządku. Niestety ucieczka od tematu nie jest dobrym rozwiązaniem, ze względu na to, że bardzo często jest to zapalnik do kolejnych problemów, które mogą zrujnować naszą relację. Dlatego jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek odstępstwa od normy związane z erekcją (za normę przyjmujemy tu naszą dotychczasową sprawność seksualną), warto otwarcie porozmawiać ze swoją partnerką lub partnerem a następnie zgłosić się do lekarza rodzinne, by ten po wstępnym wywiadzie mógł nas skierować do specjalisty.

Jeśli bardzo boimy się wizyty u internisty, bo odczuwamy zbyt duży psychiczny dyskomfort, wstydzimy się, to dzisiejszy rynek oferuje nam bardzo dużo suplementów, które pozytywnie wpływają na erekcję.

Skąd się biorą zaburzenia erekcji? Jak sobie radzić ze słabsza sprawnością seksualną? I po jakie suplementy sięgnąć?

 

Zaburzenie erekcji

Jednym z najczęściej występujących zaburzeń jest erekcja miękka. Jest to problem, który bywa lekceważony i tłumaczony np. zmęczeniem. Z erekcją miękką mamy do czynienia wtedy, gdy penis osiąga wzwód, ale jego twardość jest na tyle słaba, że nie jest wstanie dojść do penetracji. Jeśli zauważasz u siebie takie zmiany, z pewnością to znak, by jak najszybciej zająć się tematem. Ze słabą erekcją mamy do czynienia również wtedy, gdy penis osiąga pełny wzwód, ale jest on krótkotrwały i ustępuję jeszcze przed wytryskiem.

Jeśli chodzi o przyczyny zaburzenia erekcji, to m.in. problemy z układem krążenia, choroby takie jak miażdżyca, cukrzyca oraz nadciśnienie. Bardzo często negatywny wpływ na wzwód penisa mają papierosy oraz alkohol.

Dodatkowym bodźcem, który negatywnie wpływa na sprawność seksualną jest stres, który piętnuje się przy każdym kolejnym stosunku, kiedy nie staramy się zadbać o powrót do pełnej sprawności.

Przed kontaktem z lekarzem, bądź próbą sięgnięcia po suplementy wspomagające sprawność naszej erekcji, warto przeanalizować nasz tryb życia, by jak najszybciej wyeliminować negatywne bodźce.

 

Jak sobie radzić z zaburzeniem erekcji?

Jeśli dostrzeżemy u siebie jakiekolwiek symptomy zaburzeń erekcji w pierwszej kolejności powinniśmy porozmawiać z naszą drugą połówką. Taka rozmowa będzie z pewnością wspierająca i pomoże wyeliminować jeden z negatywnych bodźców jakim jest stres. Unikniemy tematu tabu oraz irytacji z jednej jak i z drugiej strony.  

Rozmowa z osobą, z którą spędzamy każdą noc jest o tyle istotna, że oprócz stresu może wyeliminować różnego rodzaju niedopowiedzenia, które negatywnie wpływają bądź mogą wpłynąć na relację.

Ze względu na to, że zaburzenie erekcji nie jest spowodowane oczywistym bodźcem, powinniśmy udać się do internisty na kontrolę. Tam wykonamy szereg badań, które nadadzą nam nowy kierunek do poradzenia sobie z problemem.

Kolejnym rozwiązaniem są również suplementy diety, których z każdym miesiącem jest coraz więcej na naszym rynku.
Zostatnich badań wynika, że Polacy należą do grupy krajów, które najchętniej sięgają po suplementy, dodatkowo polskie produkty są jedne z najbardziej skutecznych w Europie.

 

Skuteczne i bezpieczne suplementy

Ze względu na to, że obecnie rynek oferuje bardzo szeroki wachlarz suplementów, to niestety większość z nas nie jest w stanie wywnioskować, które faktycznie będą działać i korzystanie z których jest bezpieczne.

„Viagra” jest najbardziej znanym produktem, który przepisywany jest najczęściej przez lekarzy, ale jest to lek, w związku z czym aby go kupić, każdorazowo będziemy potrzebowali recepty. Oprócz leków możemy kupić suplementy dostępne w internecie jak „EroMan”, Man Tabs” oraz „GoHard!”.
Wszystkie te produkty są w formie kapsułek, dlatego też ich spożywanie jest bardzo proste. Skład każdego suplementu jest w stu procentach oparty na naturalnych składnikach, dlatego nie ma mowy o niepożądanych skutkach, jeśli będziemy pamiętali aby nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia. Każdy z wyżej wymienionych środków jest dostępny na polskim rynku w przystępnej cenie.

Patrząc na możliwości jakie daje nam współczesna nauka jak i rynek, nie powinniśmy zamykać się w czterech ścianach ze swoim problemem. W momencie gdy zaczniemy działać, przestaniemy dostrzegać jakiekolwiek zaburzenia erekcji oraz dopiero wtedy zobaczymy, że temat nie jest tak skomplikowany jak mogłoby nam się wydawać. Dlatego, aby znów cieszyć się pełną sprawnością i nie pogrążać się z każdym dniem trwając sam na sam bez żadnej interwencji, warto sięgnąć po pomoc, która jest na wyciągnięcie ręki.

Dowiedz się więcej o: Potencja

Artykuł zewnętrzny