Żyć Dobrze

Jaką maszynkę do strzyżenia wybrać? Poradnik dla mężczyzn

Jaką maszynkę do strzyżenia wybrać? Poradnik dla mężczyzn

Samodzielnie dbasz o swoją fryzurę oraz kształt zarostu? Musisz zatem wybrać najlepszą dla siebie maszynkę do strzyżenia, dzięki której zadbasz o swoje włosy, nadając im tym samym wymarzonego i najmodniejszego kształtu.

 

Kupując urządzenie tego rodzaju będziesz w stanie zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które musiałbyś poświęcić na regularne wizyty w salonie fryzjerskim. Poniższy poradnik podpowie Ci, jaki sprzęt powinien pojawić się w Twoim domu, jeśli pragniesz spróbować swoich sił jaki stylista fryzur.

 

Wybierz zasilanie maszynki

W sprzedaży znajdują się maszynki do strzyżenia, które zasilane są sieciowo lub sieciowo-akumulatorowo. Te pierwsze to najbardziej klasyczne urządzenia elektryczne z przewodem podłączanym do gniazdka. Zaletą takich modeli jest ich cena – są zwykle nieco tańsze i bardziej przystępne dla niewprawionego, domowego fryzjera. Dzięki stałemu poborowi energii maszynki sieciowe działają cały czas tak samo, nie rozładowują się i co za tym idą - tną tym samym włosy równomiernie.

Wygodniejsze dla wielu użytkowników są natomiast maszynki do strzyżenia o zasilaniu sieciowo-akumulatorowym. W takim przypadku urządzenie może pracować zarówno z przewodem podłączonym do sieci, jak i samodzielnie, po jego odłączeniu. Taki tryb pracy sprawia, że maszynki możesz używać bardzo swobodnie i w każdym kierunku. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli często wyjeżdżasz i chcesz dbać o swoje włosy w dowolnym miejscu, także bez dostępu do energii elektrycznej – jeśli wcześniej maszynka była przez dłuższy czas podłączona do prądu, wewnętrzne akumulatory będą naładowane i zdolne do pracy nawet przez kilkadziesiąt minut.

 

Funkcje i akcesoria dodatkowe

Każda maszynka do strzyżenia włosów wyposażona jest we wbudowane ostrza. Warto sprawdzić ich parametry, w tym materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepsze, ale przy tym droższe będą maszynki z ostrzami tytanowymi, które spotkasz w profesjonalnych salonach fryzjerskich lub u barberów. Do użytku domowego w zupełności wystarczą ostrza ze stali nierdzewnej. Przy okazji warto sprawdzić w instrukcji, czy można używać ich tylko na sucho, czy też nadają się do użytkowania i spłukiwania pod bieżącą wodą.

Osoby często korzystające z maszynki do strzyżenia włosów dla mężczyzn powinny skupić się na mocy urządzenia. To istotna kwestia, jeśli włosy są gęste lub kręcone – przy nich słabsze urządzenia będą się zacinać lub szarpać pasma. Urządzenie o wyższych parametrach będzie z pewnością inwestycją na najbliższe lat – głównie ze względu na większą trwałość i wytrzymałość.

Przed dokonaniem zakupu dobrze jest upewnić się, akcesoria dodatkowe znajdują się w zestawie z maszynką do strzyżenia. Nawet najprostszy model powinien posiadać dołączone nasadki umożliwiające przycinanie włosów na określoną długość. Niekiedy mogą to być osobne nakładki dla każdego rozmiaru, jednak coraz częściej producenci projektują konstrukcje wyposażone w jedną, dłuższą i szerszą nasadkę, którą można ustawiać na żądaną długość bezpośrednio po założeniu na ostrze. W przypadku sprzętu dobrej jakości - do zestawu mogą być dołączone dodatkowe głowice, na przykład trymer do uszu i nosa czy też nakładki przeznaczone do stylizowania zarostu.

 

Czy cena i marka ma znaczenie?

Tania maszynka do strzyżenia nie musi być złym wyborem. Wielu panów decyduje się na zakup swojego pierwszego urządzenia właśnie w jak najniższej cenie – głównie w ramach testów i zdobycia pierwszego doświadczenia. Dopiero później, gdy nabiorą wprawy, inwestują w znacznie lepszy sprzęt.

Niestety, urządzenia typu „no name”, które kosztują niekiedy kilkanaście, góra kilkadziesiąt złotych mogą być wykonane z mniej trwałych materiałów, przez co są bardzo awaryjne. Markowy sprzęt będzie objęty pewną gwarancją producenta, a komponenty wykorzystane do jego skonstruowania są znacznie trwalsze i bezpieczniejsze w trakcie użytkowania.

Urządzenia do strzyżenia z trochę „wyższej półki” będą także lepiej wyposażone – w pudełku znajdziesz zapewne nie tylko nasadki, ale też specjalną szczoteczkę do czyszczenia ostrzy, opakowanie smaru do konserwacji noży czy też zasilacz lub etui. Szeroki wybór różnorodnych maszynek w zarówno niższych, jak i wyższych cenach, znajdziesz w sklepie Menland!

Artykuł zewnętrzny