Intymność

Nogi, nogi, nogi…

Nogi, nogi, nogi…

Jeżeli spodnie są nazbyt opięte i zarazem eksponują narządy płciowe, wtedy u mężczyzny mogą świadczyć o chęci podkreślenia własnej męskości, co do której człowiek tak się ubierający nie ma wewnętrznego przekonania. Jest to zarazem sygnał trudności w osiąganiu satysfakcji seksualnej. I tyle o mężczyznach. Zajmijmy się teraz znacznie ciekawszymi nogami kobiet.

 

Ogólnie rzecz biorąc kobiety, które wyraźnie podkreślają seksualność nóg przesadnie je eksponując niezależnie od okoliczności, można podejrzewać o brak pewności siebie. Często kompleksy na tle wartości intelektualnej, kobieta rekompensuje prezentując przesadnie inne walory.

Cynicznie i materialnie nastawiona do życia kobieta, która szuka kogoś w rodzaju ofiary, własnej seksualności traktowanej jako narzędzie do zdobycia władzy nad mężczyzną też może eksponować nogi, ale zwykle inaczej się ubiera np. zakłada wiele tkanin cienkich i podkreśla nogi materiałem o krzykliwych kolorach i wzorach. Może nosić legginsy w rodzaju elastycznych getrów z tworzyw sztucznych, o krzykliwych kolorach, które eksponują i podkreślają nogi, które jednocześnie są drugą idealnie przylegającą do ciała skórą o dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia i broniącą dostępu do ciała.

Ciekawe jest, że moda na taki ubiór stała się dość powszechna i może sugerować coraz większy wpływ pragnienia niezależności u kobiet, ale i kłopotów w kontaktach intymnych.

O kontroli sfery seksualnej oraz o kłopotach w osiąganiu satysfakcji symbolicznie informują również wszelkiego rodzaju rozcięcia spódnic i sukienek z przodu. Kobieta, która odsłania nogi poprzez takie rozcięcie, zdaje sobie sprawę z eksponowania atrybutów własnej kobiecości i zarazem cały czas „ma je na oku".
Może to świadczyć o wewnętrznej walce pomiędzy pragnieniami, a brakiem spontaniczności przy podejmowaniu decyzji, a czasem o smutnych doświadczeniach z wcześniejszego okresu życia.

Odcinanie szerokim pasem też symbolizuje odcinanie dolnej części ciała od górnej. Tak jak gdyby seksualizm był w sferze zainteresowań jednej części, a intelektualizm drugiej części ciała i obie miały kłopoty we wspólnym działaniu i przeżywaniu miłości jako jedność.

Wszystkie opisane tu elementy mogą informować nas o kłopotach emocjonalnych.