Żyć Dobrze

Męski punkt widzenia, czyli rzut oka na pielęgnację twarzy

Męski punkt widzenia, czyli rzut oka na pielęgnację twarzy

Współcześni mężczyźni coraz częściej dbają o siebie, nie tylko nosząc modne fryzury czy wybierając eleganckie ubrania, lecz także sięgając po kosmetyki przeznaczone do ochrony skóry. Dowiedz się, po jakie produkty sięgnąć, by cieszyć się świeżym lookiem, który zachwyci każdą kobietę!

 

Jeszcze kilkanaście lat temu mężczyźni, którzy starali się dbać o swoją cerę, byli postrzegani za wyjątki. Współcześnie panowie coraz chętniej zwracają uwagę na to, by pielęgnować swoją cerę dzięki specjalistycznym produktom. Tak jak kobietom, zależy im na dobrym wyglądzie i zniwelowaniu oznak starzenia się skóry. Dlatego też znane firmy kosmetyczne wychodzą naprzeciw tego typu potrzebom i tworzą środki przeznaczone wyłącznie dla panów. To już nie tylko krem na co dzień do twarzy, lecz także krem pod oczy dla mężczyzn, który oferuje wiele znanych marek, jak np. Garnier.

 

Jak przekonać się do kosmetyków pielęgnacyjnych?

Choć wielu panów spojrzy przychylnym okiem na produkty przeznaczone do ochrony skóry całej twarzy, wśród nich znajdą się tacy, którzy będą sceptycznie nastawieni wobec kremu pod oczy przeznaczonego dla mężczyzn. Stanie przed lustrem więcej niż kilka minut wydaje im się nieco zniewieściałym zajęciem, jednak zamiast narzekać i wybrzydzać, warto zainwestować w kosmetyki, które dzięki regularnemu stosowaniu w krótkim czasie znacząco poprawią kondycję cery.

Panowie nie muszą również martwić się o to, co powiedzą ich partnerki, gdy odkryją, że używają oni kremu pod oczy, ponieważ większość kobiet chciałaby wpłynąć na to, by ich mężczyźni zaczęli o siebie dbać, ale nie wiedzą, jak ich do tego nakłonić. Wrodzone kobiece zamiłowanie do kosmetyków przyda się natomiast wtedy, gdy trudno podjąć decyzję w kwestii wyboru odpowiedniego produktu. Na szczęście, coraz więcej znanych marek ma w swojej ofercie linie środków pielęgnacyjnych przeznaczonych z myślą o męskiej skórze.

 

Codzienny rytuał

Niecierpliwym panom zaleca się stosowanie kremu pod oczy, który będzie się szybko wchłaniał. Tego typu produkty mają zazwyczaj lekką, czasem przypominającą żel konsystencję, która po kilku minutach od użycia nie pozostawia żadnych śladów na skórze. Dodatkowo, ze względu na natłok codziennych obowiązków, warto sięgnąć po ten produkt bezpośrednio przed pójściem spać, tak by przez noc korzystnie wpłynął na regenerację miejsc najbardziej narażonych na powstawanie zmarszczek.