Żyć Dobrze

Top 4 najmodniejsze fryzury

Top 4 najmodniejsze fryzury, na krótkich włosach – co warto wybrać?

Lubisz krótkie męskie fryzury i zastanawiasz się, co obecnie jest w modzie? W dzisiejszym poradniku przedstawimy Ci top 4 najmodniejsze cięcia. Które sprawdzi się właśnie dla Ciebie i jaka jest ich specyfika? Dowiedz się więcej na temat szybkiej stylizacji takich fryzur.

Top 1: Krótko z przodu, dłużej z tyłu, czyli neo mullet

Pierwsza fryzura inspirowana jest latami 80-tymi i jest to neo mullet. Można ją określić mianem krótko z przodu dłużej z tyłu. Włosy są dodatkowo wycieniowane na całej długości. Ta fryzura sprawdza się nawet na kręconych włosach. Można też ją układać w fale, czy podnosić u nasady. Objętości takiej fryzurze można dodać sięgając po jeden kosmetyk, a mianowicie puder do włosów. Sprawdza się świetnie i widocznie podnosi włosy u nasady, sprawiając, jednocześnie, że stają się grubsze, pełniejsze optycznie. Mullet to propozycja dla tych, którzy lubią się wyróżniać. Może występować w wersji rozjaśnianej czy nawet wielokolorowej. Często boki fryzury są podgolone, co ma jeszcze bardziej podkreślić efekt ciekawego cięcia.

 

Top 2: Fryzura z dłuższą grzywką na czole, czyli french crop

Druga propozycja właściwie co rok nie schodzi z czołówek fryzjerskich trendów, a mowa o french crop. W tym przypadku cechą charakterystyczną są krótsze włosy z boku i z tyłu i dłuższa, prosta, a czasem wycieniowana grzywka. W wersji ceasar cut grzywka jest krótsza, ale też dłuższa od pozostałej fryzury. French crop łatwo się układa. Można zarówno tworzyć fale, jak i efekt messy hair. Tutaj doskonale ponownie sprawdzi się puder do włosów przy codziennej stylizacji, gdy chce się nadać tej fryzurze większą objętość.

 

Top 3: Quiff, czyli dłuższa góra i krótsze boki

Jeżeli chodzi o krótkie włosy, to na pewno quiff także jest fryzurą, która stale pojawia się wśród najważniejszych trendów. Mężczyźni cenią tę fryzurę za wygodę, ale i fakt, że można ją efektownie układać. W tym przypadku góra jest dłuższa, a boki są krótko przystrzyżone. Stylizacja tej fryzury nie jest trudna i właściwie na co dzień wystarczy puder do włosów męskich. Wystarczy wetrzeć go we włosy by uzyskać większą objętość. Oczywiście gdy chce się utrwalić podniesioną górę niczym w pompadour, trzeba sięgnąć nie tylko po okrągłą szczotkę i suszarkę z dyfuzorem, ale również pomadę do włosów o odpowiednim chwycie i matowym wykończeniu.

 

Top 4: Męska krótka fryzura z grzywką na boki

Ostatnia z naszych topowych propozycji to męska fryzurą z grzywką na książkę. To uczesanie i cięcie które było bardzo modne w latach 90-tych, a obecnie powraca. Middle part charakteryzuje się właśnie dłuższymi włosami z przodu, które tworzą długą otwartą grzywkę. Ta fryzura została wypromowana w ostatnim czasie dzięki znanemu raperowi – Macie. Została uznana za najbardziej popularną fryzurę 2021 roku, a obecnie nadal jest popularna. Układanie takiej fryzury nie wymaga bardzo dużych umiejętności. Trzeba jednak pamiętać, że codzienne mycie jest tutaj absolutnym must have. Włosy można zacząć układać, gdy są jeszcze wilgotne i nałożyć na nie prestyler. Następnie można je wysuszyć układając przy użyciu szczotki. Nie należy przesadzać z podwinięciem włosów z przodu. Mają układać się naturalnie. Do osiągnięcia pożądanego efektu nawilżenia i nabłyszczenia sprawdzi się także krem do włosów.

 

A może color pop?

Znasz już najpopularniejsze trendy. Wiedz, że każda z tych fryzur może występować w wersji color pop. Jest to farbowanie górnej części czupryny w wyrazistym kolorze. Oczywiście sprawdza się szczególnie do fryzur, gdzie mamy wyraźne odcięcie między dłuższą grzywką, a krótszym tyłem czy też bokami. Dobrze wygląda w wersji french crop, ale można pokusić się także o farbowanie middle part, zwłaszcza na platynę. Warto wiedzieć, że jasne czy kolorowe czupryny to trend widoczny w k-pop i stąd wzięła się moda na fantazyjne kolory na głowie, zarówno w wersji męskiej, jak i żeńskiej. W przypadku k-pop jedną z najpopularniejszych fryzur jest middle part. Pojawia się także często french crop oraz side swept, czyli asymetryczna fryzura z grzywką ułożoną na bok.

Artykuł zewnętrzny

Źródło grafiki: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license