Żyć Dobrze

Wysokie obcasy

Wysokie obcasy

Wysokie obcasy były nie raz odsądzane od czci i wiary przez naukowców i lekarzy. Obarczano je winą za szereg dolegliwości - od zwykłych odcisków, przez problemy z kręgosłupem, aż po schizofrenię.  Jak się jednak okazuje jeśli twoja partnerka chodzi na wysokich obcasach macie szansę na lepszy seks, nie tylko ze względów wizualnych. Wpływać to może na wzmocnienie mięśni miednicy co na wprost przekłada się na życie seksualne - uważa włoska urolog, miłośniczka wysokich obcasów. Informację na ten temat zamieszcza pismo "European Urology".

 

Teraz włoska urolog dr Maria Cerutto, zdeklarowana miłośniczka wysokich obcasów postanowiła sprawdzić, czy są one faktycznie tak szkodliwe dla zdrowia kobiety, jak sugerują niektórzy. Przeprowadziła w tym celu badania w grupie 66 kobiet przed 50- tką. Okazało się, że te, które nosiły buty na 5-cm obcasie miały tak samo dobrą sylwetkę, jak miłośniczki butów na płaskim. Natomiast aktywność elektryczna mięśni miednicy wskazywała, że u kobiet chodzących na obcasie są one silniejsze i lepiej sie kurczą.

Jak przypomina badaczka, mięśnie miednicy są bardzo istotnym elementem kobiecego ciała - biorą udział w akcie seksualnym i podtrzymują ważne organy, jak pęcherz moczowy, jelita oraz macicę. Niestety, często ulegają osłabieniu po ciąży i porodzie oraz w miarę starzenia się. Istnieją ćwiczenia, które mogą poprawić umięśnienie dna miednicy, ale buty na wysokim obcasie mogą być dla nich alternatywą, uważa urolog. "Podobnie jak wiele kobiet, ja również lubię nosić wysokie obcasy. Dobrze więc wiedzieć, że mogą mieć korzystne działanie na organizm" - dodaje.

Wysokie obcasy

Angielska fizjoterapeutka zajmująca się zdrowiem kobiet - Gill Brook uważa, że wyniki włoskich badań są pokrzepiające dla kobiet, które lubią nieco wyższe obcasy, ale raczej nie dotyczą bardzo wysokich szpilek. "Badania te nie zwalniają jednak z potrzeby regularnych ćwiczeń wzmacniających tak ważną część kobiecego ciała, jak dno miednicy" - konkluduje Brook.

Wszyscy dobrze wiemy jak na naszą wyobraźnię wpływa widok kobiety na wysokich obcasach. Jak by nie patrzyć buty na wysokim obcasie to dla większości mężczyzn fetysz sam w sobie, a w połączeniu z kobietą potrafi rozpalić nasze zmysły. Jeśli powyżej przedstawione konkluzje z badań uznamy za wiarygodne, to zapewne większość z naszych partnerek nie będzie już mogła odmówić nam tej dodatkowej przyjemności wizualnej, która może przełożyć się na lepszy seks również z naszej strony. A cóż jest na świecie lepszego niż satysfakcja seksualna partnerów... Szpilki w dłoń!