Moto Sfera

zanim kupisz hamulce sportowe

3 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz hamulce sportowe

Chcesz kupić hamulce sportowe w postaci klocków hamulcowych, tarcz, szczęk, przewodów lub też innych części? W takim razie koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co je wyróżnia na tle innych dostępnych produktów jakie możesz nabyć w sklepach z częściami samochodowymi. Dzięki niemu dowiesz się, na co szczególnie warto zwracać uwagę, aby mieć pewność, że wybierasz najlepsze na rynku modele. Poznaj 3 główne aspekty, które mają znaczenie w przypadku pojazdów sportowych.

 

Wytrzymałość hamulców to podstawa bezpiecznej jazdy

Postaw na jakość, która odzwierciedla się w wytrzymałości części hamulcowych. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić klocki hamulcowe, tarcze, szczęki czy jeszcze inne części, zwróć uwagę głównie na ich solidność. Duży wpływ ma na to fakt, czy kupujesz oryginalne klocki hamulcowe, czy też niesprawdzone zamienniki, które bardzo często są mniej wytrzymałe oraz szybciej się nagrzewają. 

Poza tym wytrzymałość klocków hamulcowych objawia się poprzez dopasowanie modeli do sposobu jazdy oraz intensywności użytkowania pojazdu. Warto wiedzieć, że duży wpływ na wytrzymałość klocków hamulcowych ma współczynnik ścieralności i możliwość pracy w wysokiej temperaturze. Tak naprawdę im większa będzie odporność na temperaturę, tym zmniejszy się ryzyko przegrzania klocków hamulcowych.

 

Wybieraj hamulce sportowe premium

Zawsze bardzo ważna jest trwałość części hamulcowych, zarówno tarcz jak i klocków. To one wpływają na Twój poziom bezpieczeństwa i podnoszą wydajność. Obecnie do wyboru masz naprawdę sporo różnych modeli i producentów. Przez to nietrudno jest zakupić produkty niskiej jakości. Dlatego z pomocą przychodzi firma EBC, dzięki której postawisz zawsze na najlepsze na rynku hamulce sportowe. Dzięki bogatemu asortymentowi będziesz mógł dopasować dokładnie takie klocki i tarcze hamulcowe, które z jednej strony pasują do Twojego samochodu lub innego pojazdu, ale też podnoszą jego wydajność.

Jeśli chcesz, możesz zakupić hamulce sportowe nie tylko do samochodów, ale też do motocykli, skuterów oraz do rowerów. Każdy twój środek transportu jaki posiadasz będzie gwarantował wtedy bezpieczną jazdę.

 

Dopasuj hamulce do swojego stylu jazdy

Skoro już wiesz, jak ważne jest to, aby stawiać właśnie na wysokiej jakości hamulce sportowe, to teraz przyjrzymy się bliżej temu, jak ważne jest zwrócenie uwagi na ich wydajność. Tak naprawdę jeszcze przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się, w jaki sposób będą one eksploatowane. Twój styl jazdy samochodem, a nawet nawierzchnia, którą będziesz się poruszać, mają bardzo istotny wpływ na ostateczną decyzję o tym, jakie tarcze i klocki hamulcowe należy wybrać do swojego pojazdu. W przypadku dynamicznej jazdy np. drogami szybkiego ruchu oraz jazdy na torach wyścigowych znacznie bardziej polecamy żółte klocki od EBC z serii YELLOWSTUFF. Z kolei przy jeździe rajdowej niebieskie klocki z serii BLUESTUFF mogą okazać się jeszcze lepszą opcją. W ofercie sklepu znajdziesz również inne propozycje, na które warto zwrócić uwagę.

Artykuł zewnętrzny