Intymność

5 faktów o seksie analnym

5 faktów o seksie analnym

Wiele osób  mówiąc o doświadczeniach z seksem analnym zwraca uwagę na intensywne uczucia i przyjemność. Jednak znaczna część z nas podchodzi do tematu z obrzydzeniem i nieufnością. Oba stanowiska mają swoje uzasadnienie. Co zatem trzeba wiedzieć o seksie analnym, niezależnie od tego czy chce się go uprawiać czy też nie?

 

1. Jak to działa?

Decydując się na seks analny trzeba mieć przede wszystkim świadomość tego, że należy to robić powoli i z dużą ilością lubrykantów (najlepiej na bazie silikonu), gdyż odbyt, w przeciwieństwie do pochwy nie ma naturalnego nawilżania. Brak lubrykantów może spowodować ból i zniechęcenie.

Partnerka musi być zrelaksowana. Należy zacząć od głaskania odbytu i dopiero po jakimś czasie, można wsunąć palec. To pozwoli stwierdzić czy jest akceptacja drugiej strony. Jeśli wszystko jest dobrze, można rozpocząć powolne, delikatne wsuwanie penisa.

Ruchy muszą być bardzo powolne. Szybkie ruchy mogą zaszkodzić. Seks analny potrzebuje trochę czasu aby przyzwyczaić się do niego. Im wolniej to robisz, używając oczywiście dużej ilości lubrykantu, tym większa szansa na to, aby cieszyć się tą formą współżycia.

 

2. Czy jest to brudne?

Dobrym pomysłem jest, aby poprosić partnera do odwiedzenia łazienki i umycia okolic wokół odbytu wodą z mydłem przed seksem analnym. Lewatywy raczej nie są konieczne (w rzeczywistości mogą podrażniać jelita i odbyt).

Odbytnica jest tymczasowym miejscem magazynowania efektów trawienia. Jeśli jesteś zdrowy, nie masz biegunki, zaparcia lub chorób jelit, to po wypróżnieniu odbytnica pozostaje pusta i prawie czysta, aż do następnej dostawy.

Jeśli jesteś zaniepokojony, że jednak nie będzie to zbyt higieniczne, ale wciąż macie ochotę na seks analny, można spróbować przepłukać odbytnicę pod prysznicem.

 Reklama

pen large

 

3. Dlaczego niektórzy czują się tak dobrze?

Wielu mężczyzn uznaje seks analny za przyjemny, będąc jego biorcą, gdyż penetracja odbytu mężczyzny powoduje też masaż prostaty. Prostata to gruczoł wielkości orzecha włoskiego, który można wyczuć się przez ścianę odbytnicy w odległości około 5 centymetrów. Stymulowanie prostaty może dać mężczyźnie naprawdę niesamowite orgazmy. Oczywiście pod warunkiem, że to lubi.

Część kobiet również chwali sobie analną penetrację ponieważ istnieje wiele zakończeń nerwowych w okolicach odbytu, co oznacza, że to bardzo wrażliwe miejsce. Stymulacja może dać intensywną przyjemność.

 

4. Seks analny i choroby przenoszone drogą płciową

Ryzyko zachorowania na choroby weneryczne podczas seksu analnego jest bardzo wysokie! Odbyt nie ma żadnego naturalnego nawilżania, a jego penetracja może powodować drobne uszkodzenia skóry, co sprawia, że wszelkie wirusy w tym HIV, mogą z łatwością dostać się do organizmu. Dlatego należy zawsze używać prezerwatyw podczas seksu analnego!

Ponadto należy przestrzegać bezwzględnie jeszcze jednej zasady. Po penetracji analnej nie wolno przechodzić do pochwy palcem, penisem, ani żadną zabawką, bez uprzedniego porządnego mycia albo zmiany prezerwatywy. Grozi to przeniesieniem bakterii i zainfekowaniem partnerki.

 

5. Mężczyzna też może to lubić i wcale nie być gejem

Niektórzy twierdzą, że seks analny jest tylko dla homoseksualistów. To nie jest prawda. Każdy facet-heteryk, który po prostu lubi dodatkową stymulację, może uprawiać seks analny i nie staje się przez to homoseksualistą. Chodzi bowiem o masaż prostaty, który może wykonać też jego partnerka.

Co do gejów to warto wiedzieć, że według badań, jedynie nieco ponad 60% z nich uprawia regularnie seks analny.

Mężczyźni czasem wątpią w swoją orientację seksualną, gdy zauważą, że sprawia im przyjemność zabawa analna. Całkiem niepotrzebnie. Wszystko zależy od upodobań. Jeśli partnerka mężczyzny nie widzi problemu w tym, aby pomóc mu w osiągnięciu orgazmu w inny, niż klasyczny, sposób to nie istnieje żaden problem.

 

Podsumowując, dobrze jest jeśli partnerzy dobierają się tak, że potrafią zaspokajać nawzajem swoje potrzeby. Ważne, aby jednak na wszelkie zabawy była obopólna zgoda. Nic na siłę!