Intymność

6 mitów związanych z seksem analnym

6 mitów związanych z seksem analnym

Czy tylko geje uprawiają seks analny? Czy zawsze jest bolesny? Czy jest brudny? Czy kobiety nienawidzą seksu analnego? Te i inne pytania powstają w związku z naszymi przekonaniami, które powstały w wyniku różnych opowieści. Jednak przekonania i fakty często bywają mocno rozbieżne.  

 

Opowieści różnych ludzi wpływają na nasz światopogląd, szczególnie w tych sprawach, w których nie mamy własnych doświadczeń. To naturalne. Świata nie do się ogarnąć. Opinie te bywają prawdziwe, bywają też przerysowane, albo zgoła fałszywe. Poniżej zajmiemy się 6 podstawowymi mitami związanymi z seksem analnym:

 

Mit 1: seks analny jest dla gejów

Jeśli uważasz, że tylko geje uprawiają seks analny, to mylisz się. Wielu mężczyzn na całym świecie cieszy się seksem analnym. I to nie czyni ich gejami. Według najróżniejszych badań przeprowadzanych regularnie w wielu krajach, aż 44 procent mężczyzn poniżej 50-tki, przyznaje się do doświadczenia z seksem analnym przynajmniej raz. Czy zatem prawie połowa mężczyzn to geje? A przy okazji – nie każdy gej uprawia seks analny.

 

Mit 2: to nienaturalne

Z punktu widzenia zadań prokreacyjnych – zgoda. Jednak w sferze osiągania przyjemności nie możemy mówić o wynaturzeniu. Seks analny towarzyszy człowiekowi od zawsze. W różnych epokach i kulturach traktowany był w różny sposób. I choć Grecję nazywa się kolebką seksu analnego, to wiemy, że w starożytnym Egipcie było to również zjawisko powszechne. Wszystko ma swoje miejsce i czas.

Jeśli kiedyś ci się uda, to warto odwiedzić kompleks świątyń Khajuraho. Dlaczego? Zobacz kilka zdjęć: Khajuraho

 

Mit 3: to brudne

Wielu z nas sądzi, że odbyt jest brudny i obrzydliwy. Nie ma w tym nic dziwnego. Od dziecka wiemy co z niego wychodzi. Dlaczego zatem cieszy się takim zainteresowaniem? Bo przy zachowaniu zasad higieny, prezerwatywy i lubrykantu nagle wszystko się zmienia.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Mit 4: to bolesne

Niewątpliwie stosunek analny może być bolesny. Jak wiecie z naszych wcześniejszych artykułów, są zasady, których należy przestrzegać bezwzględnie aby zamiast bólu można było mówić o przyjemności. Przypomnijmy o podstawach: pełne zrelaksowanie, rozluźnienie mięśni i dużo silikonowego lubrykantu. Więcej znajdziecie na ten temat po użyciu naszej wyszukiwarki.

 

Mit 5: kobiety nie lubią seksu analnego

Jeśli martwisz się, że twojej dziewczynie lub żonie nie spodoba się pomysł seksu analnego, to po prostu porozmawiaj z nią o tym. Może masz rację, a może jesteś w błędzie. Badania wskazuję, że 36 procent kobiet uprawiało seks analny. A zy będzie to przeżycie miłe, czy też nie – zależy wyłącznie od obojga partnerów.

 

Mit 6: to szkodliwe

Seks analny powoduje AIDS i inne zakażenia organizmu. Oczywiście jest to możliwe jeśli nie stosujesz się do zasad. Analna penetracja powoduje czasem uszkodzenia skóry, które stają się idealnym miejscem przeniknięcia bakterii do organizmu. Jeśli jednak zastosujesz niezbędne środki ostrożności to seks analny może być bardzo bezpieczny. Pamiętaj o prezerwatywie i lubrykantach. Odbyt nie ma naturalnego nawilżania.

 

A przy okazji, choroby przenoszone drogą płciową atakują również w trakcie seksu oralnego i waginalnego. Stosowanie zabezpieczeń w każdej aktywności seksualnej jest zatem bezsprzeczną koniecznością. Tak więc poziom ewentualnej szkodliwości, czy też niebezpieczeństwa jest na podobnym poziomie.

Na zakończenie drobna notka od redakcji. Tekst ten został opublikowany aby zwrócić twoją uwagę na fakt, że każdy człowiek ma prawo do własnych upodobań i szczęścia. Jednak nikt nie ma prawa uszczęśliwiać drugiego na siłę.

 Reklama

pompki wodne