Moto Sfera

7 niezbędnych zimowych akcesoriów samochodowych

7 niezbędnych zimowych akcesoriów samochodowych

Zimowa aura nie wszystkim kojarzy się z pięknymi widokami i harcami w śniegu. Kierowcy drżą na myśl o zimowej jeździe. To wymagający czas nie tylko dla nich, ale i ich samochodów.

 

Jakie akcesoria samochodowe są niezbędne zimą?

Szczegół tkwi w tym, że nie tylko zimą. Wielu kierowców zapomina o tym, że dotkliwe mrozy pojawiają się już późną jesienią. Kiedy zaczynają się przymrozki, a drzewa zrzucają złote liście, należy czym prędzej udać się do sklepu i przygotować zestaw do walki z mroźną aurą.

 

Odmrażacze do zamków i szyb

Wielu kierowców nie może dostać się do swojego pojazdu przez zamarznięte zamki. Często domowe sposoby zawodzą, a przecież trzeba mieć na uwadze, że kiedy nie mamy czasu, każda minuta jest na wagę złota. Z pomocą przychodzą odmrażacze do zamków. Szybko radzą sobie z zamarzniętą warstwą i pozwalają natychmiastowo dostać się do wnętrza. Co ważne, preparat ten nie tylko jest niezbędnikiem w kryzysowych sytuacjach. Dodatkowo konserwuje, zapobiega korozji i ponownemu zamarzaniu.

Usuwanie śniegu i lodu z szyb za pomocą tradycyjnej skrobaczki jest nie tylko czasochłonne, lecz także niekomfortowe. Wiele osób odmraża sobie dłonie podczas porządkowania. Wystarczy użyć odmrażacza do szyb z atomizerem. To prosty sposób, który działa już w 5 sekund. Jego bezpieczna dla wycieraczek formuła natychmiastowo rozprawia się z pokrywą śnieżną, kryształkami lodu i szronem. Pozostałości wystarczy usunąć zmiotką. Jeśli poszukujesz preparatu, który działa na szklane powierzchnie i zamki, a dodatkowo nie zostawia smug i zacieków, sprawdź – moje-auto.pl.

 

Smar do zamków i silikon do uszczelek

Pozostając w temacie zamków, warto sięgnąć także po uniwersalne rozwiązanie, które z powodzeniem można stosować również w domu. Smar do zamków nie tylko chroni przed zamarzaniem i chroni przed wilgocią. Jest doskonałym preparatem, który przywraca sprawność mechanizmów. Dodatkowo konserwuje powierzchnie, a jego forma – aerozol jest łatwa w użyciu i nie prowadzi do zabrudzenia rąk.

Zimą warto zadbać o uszczelki. Do tego celu sprawdzi się silikon, który nie tylko smaruje, konserwuje i zabezpiecza, lecz także przywraca elastyczność. Dzięki precyzyjnej dyszy, można dokładnie rozprowadzić produkt. Jego formuła nie powoduje sklejania uszczelek, chroni przed zamarzaniem i nie pozostawia tłustego filmu.

 

Płyn do spryskiwaczy

Dobra widoczność jest kluczowa podczas jazdy samochodem. Należy pamiętać, że zimą trzeba stosować specjalne płyny do spryskiwaczy, które nie tracą swoich właściwości nawet przy −20°C. Wybór dobrej jakości specyfiku jest kluczowy. Nie pozostawia uciążliwych smug i zacieków, jest bezpieczny dla piór wycieraczek, uszczelek, a przede wszystkim lakieru. Warto zwrócić uwagę również na zapach. Wielu kierowców nie może wytrzymać z mocno spirytusowymi i sztucznymi aromatami, które powodują dyskomfort podczas dłuższej podróży.

 

Depresator Diesla

Posiadacze samochodów z silnikiem wysokoprężnym powinni pamiętać o nabyciu depresatora. Jego działanie polega na obniżaniu temperatury krzepnięcia oleju napędowego. Przy nawet −40°C będziemy mogli uruchomić pojazd bez problemu.

 

Szczotki i skrobaczki

Akcesoria te to tradycyjna pomoc w pozbywaniu się zabrudzeń, śniegu i lodu z powierzchni samochodu. Warto stawiać na szczotko-skrobaczki z rączką o znacznej długości. Hybryda ta pomaga uniknąć kontaktu dłoni ze zmarzniętymi powierzchniami. Należy pamiętać o wyborze szczotek o miękkim włosiu i skrobaczek z zakończeniem, które zapobiegnie zarysowaniom na szybkach i lakierze.

Nie zapominajmy również o systematycznej ochronie karoserii, felg i opon. Przez cały rok i szczególnie zimą warto stosować środki ochrony w postaci wosków. Na rynku znajdziemy preparaty w sprayu, jak hydrowoski, które są szybkie i łatwe w użyciu.

artykuł zewnętrzny