O zdrowiu

Antykoncepcja przyjazna kobiecie - z korzyścią dla obojga

Antykoncepcja przyjazna kobiecie - z korzyścią dla obojga

Udany seks dzięki nowoczesnej technologii? To nie film sf, to rzeczywistość. Od 26 lat na Zachodzie, a od 6 lat na rynku w Polsce dostępne są tzw. komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp, czy Pearly. Precyzyjne wyliczając dni płodne i niepłodne kobiety, umożliwiają czerpanie przyjemności z seksu bez dodatkowych zabezpiecznień.

 

Technologia sprzyja kobietom

Antykoncepcja przyjazna kobiecie - z korzyścią dla obojgaKomputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly łączą wiedzę na temat płodności kobiet z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. „Niewątpliwą zaletą komputerów cyklu, jest brak ingerencji czynnościowej i „mechanicznej" w organizm kobiety, a co za tym idzie, całkowite wyeliminowanie wszelkich działań niepożądanych." - mówi dr med. Przemysław Binkiewicz, specjalista ginekologii i położnictwa.

Zbieranie wody w organizmie, tycie, spadek ochoty na seks, złe samopoczucie, stany depresyjne - te wszystkie skutki uboczne powszechnie stosowanej antykoncepcji, to już przeszłość. Komputery cyklu nie powodują żadnych skutków ubocznych!

 

Jak to działa?

Komputery cyklu precyzyjnie określają fazy płodności i moment owulacji. 30 sekund - tyle czasu zajmuje kobiecie zmierzenie temperatury za pomocą tego urządzenia (sensor umieszcza się pod językiem). Następnie komputer analizuje jej cykl miesięczny, poprzez porównanie zmian temperatury w przebiegu cyklu, z danymi ponad 1 miliona cykli znajdujących się w pamięci urządzenia. Po chwili urządzenie wyświetla informację, czy możecie w tym dniu kochać się bez dodatkowego zabezpieczenia nie ryzykując ciąży. Czerwona lampka oznacza dni płodne, zielona - dni niepłodne. Właściwość ta, może być wykorzystywana także w sytuacji odwrotnej -  gdy staracie się o dziecko. Dlatego właśnie komputery cyklu zdobywają coraz większą popularność w Polsce - umożliwiają całkiem świadomą antykoncepcję, bez żadnych skutków ubocznych, w pełni przyjazną kobiecie, którą w dowolnym momencie można przestać stosować (i np. starać się o dziecko).

Jak to możliwe?

Komputery cyklu są urządzeniami „inteligentnymi", co oznacza, że uczą się rozpoznawać płodność swojej użytkowniczki. W pierwszych cyklach, urządzenie gromadzi dane o charakterystyce cyklu  kobiety, a w następnych cyklach - korzystając ze zgromadzonych informacji -  rozpoznaje i wskazuje dni płodne oraz dni niepłodne. To co jest bardzo istotne, to fakt, że niewykonanie pojedynczych pomiarów, zmiany chorobowe, klimatyczne jak również nieregularność cykli, nie wpływa na dokładność uzyskiwanych wyników u użytkowniczek komputerów cyklu. Także częste wyjazdy w delegacje, czy wstawanie do dziecka w nocy nie jest przeszkodą w stosowaniu tej przyjaznej kobiecie antykoncepcji.

 

Wygoda stosowania

Antykoncepcja przyjazna kobiecie - z korzyścią dla obojgaJeden 30-40 sekundowy pomiar rano po obudzeniu, przed wstaniem z łóżka - to wszystko, absolutnie wszystko co musi zrobić twoja partnerka używając komputera cyklu Lady-Comp jako antykoncepcji. Informacje o płodności widać od razu, można jednak ją także sprawdzić w dowolnym momencie w ciągu dnia. Komputer Lady-Comp czy Baby-Comp posiadają także wbudowane opcje statystyk cyklu. Obsługa komputera jest prosta i wygodna, a sam komputer - niezwykle trwały (żywotność urządzenia to nawet kilkanaście lat). Lady-Comp i Baby-Comp wymagają ładowania mniej więcej co miesiąc, natomiast najmniejszy komputer cyklu Pearly ma wbudowaną baterię, która wymaga wymiany co jakiś czas (mniej więcej co 2-3 lata).

 

Potwierdzona skuteczność

Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp oraz Pearly została dokładnie określona w badaniu wykonanym w 2010 roku na na grupie 510 użytkowniczek w Polsce, i wyniosła aż 99.36%, czemu dopowiada współczynnik Pearl'a wynoszący 0,64*. Skuteczność została także potwierdzona badaniami klinicznymi i jest to skuteczność porównywalna z pigułką, spiralą czy plastrem, bez efektów ubocznych jakie niosą ze sobą hormonalne metody zabezpieczeń. Zasada działania komputerów cyklu nie wzbudza jakichkolwiek wątpliwości etycznych, a urządzenia te  uzyskały w listopadzie 2010 pozytywne stanowisko ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.**

 

Dlaczego warto?

Choć jest to niemały wydanek (od 1299zł), to jednak jest on jednorazowy na wiele, wiele lat. Urządzenia są trwałe, mają mocną obudowę, a przy tym - niezwykle czuły sensor, który precyzyjnie wychwytuje zmiany temperatury w organizmie. Dzięki działaniu zgodnie z kobiecym cyklem, Lady-Comp, Baby-Comp czy Pearly są całkowicie bezpieczną, a przy tym bardzo skuteczną metodą antykoncepcji, która umożliwia czerpanie radości i przyjemności ze współżycia bez dodatkowych zabezpieczeń.

 

Komputery cyklu  Lady-Comp, Baby-Comp oraz Pearly są do nabycia w aptekach oraz na www.ladycomp.pl

*publikacja w Ginekologia Polska 11/2010, str. 834-839

**publikacja w Ginekologia Polska 12/2010, str.947-949

Artykuł sponsorowany: www.ladycomp.pl

***

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, to urządzenia medyczne, które jako jedyne na polskim rynku komputery cyklu posiadają certyfikat urządzenia medycznego wysokiej klasy IIB w oparciu o regułę 14 (ANTYKONCEPCJA). Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wykorzystują zaawansowane metody statystyczne, a także własną bazę danych ponad miliona cykli kobiet, które służą do precyzyjnego określania fazy płodnej i niepłodnej cyklu kobiety na podstawie pomiaru temperatury w jamie ustnej. 14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wynosi 99,3% (współczynnik Pearl'a - 0,64). Jest to skuteczność porównywalna z hormonalną antykoncepcją typu spirala czy plaster.

Więcej: www.ladycomp.pl