Żyć Dobrze

Assassin’s Creed. Tajemna krucjata

Assassin’s Creed. Tajemna krucjata

W mrocznych zaułkach i pełnych przepychu pałacach Damaszku, Jerozolimy i Akki młody asasyn z Masjafu - Altaïr Ibn-La'Ahad - tropi kolejnych uczestników spisku templariuszy. Czy uda mu się odkupić własne winy i przywrócić pokój w Ziemi Świętej?

 

Już 9 maja na półki polskich księgarń trafi kolejna powieść Olivera Bowdena z serii Assassin's Creed. Poprzednie dwie, zatytułowane Renesans i Bractwo, opowiadały o losach żyjącego w epoce włoskiego renesansu asasyna - Ezia Auditore. Nowa książka Bowdena - Tajemna krucjata - jest tymczasem, jak głosi podtytuł, „nieznaną historią mistrza asasynów - Altaïra".

Koniec XII wieku. Ziemią Świętą wstrząsają krucjaty, a po bliskowschodnich równinach przetaczają się potężne armie Saracenów i krzyżowców. W cieniu wielkich wypraw krzyżowych rozpoczyna się tajemna krucjata, na którą wyrusza młody asasyn z Masjafu, Altaïr Ibn-La'Ahad. W mrocznych zaułkach i pełnych przepychu pałacach Damaszku, Jerozolimy i Akki tropi kolejnych uczestników spisku templariuszy. Czy uda mu się odkupić własne winy i przywrócić pokój w Ziemi Świętej? Czy w murach asasyńskiej twierdzy czai się zdrada? Kim okaże się równie piękna, co niebezpieczna wojowniczka templariuszy? Jakie sekrety skrywa potężny artefakt, Fragment Edenu? O tym wszystkim polscy czytelnicy będą mogli przeczytać już za miesiąc.

A z Eziem Auditore na kartach książki spotkamy się ponownie jesienią bieżącego roku, kiedy to - według zapewnień wydawnictwa Insignis Media - do księgarń trafi polski przekład kolejnej książki Bowdena - Assassin's Creed: Revelations (roboczy tytuł: „Objawienia").

Tymczasem każdy fan Bowdena powinien zapamiętać, że Assassin's Creed: Tajemna krucjata będzie w polskich księgarniach już 9 maja.

{jumi[*11]}