Moto Sfera

skoda nowy wymiar m

Auto Wimar - nowe marki - nowe perspektywy

Wyniki sprzedaży nowych samochodów w latach 2013 i 2014 potwierdziły fakt, że recesję w tej branży mamy prawdopodobnie za sobą. We wszystkich segmentach pojazdów – od małych samochodów, po luksusowe odnotowywany jest  wzrost zainteresowania klientów oraz wzrost sprzedaży.

 

Marka Skoda – podstawa działalności

Skoda to niewątpliwie marka, która zdobyła poczesne miejsce w świadomości klientów w Polsce i na świecie. Od kilku lat stale znajduje się na pierwszym miejscu sprzedaży wśród samochodów osobowych w naszym kraju. W 2013 roku marka ta sprzedała 37689 samochodów, co pozwoliło jej, jako jedynej marce w Polsce, przekroczyć 10% udział w polskim rynku. Tym samym, Skoda potwierdza swoją dominację na naszym rynku samochodów nowo wyprodukowanych. 2013 rok to już piąty z rzędu i  siódmy raz w historii, kiedy rodacy najbardziej cenili samochody wyprodukowane przez tę właśnie markę.

Doskonały wynik sprzedaży z pewnością nie jest związany z sentymentem do marki produkowanej przez naszych południowych sąsiadów, ale z ogólnoświatową tendencją do kupowania marek tanich lecz solidnych. Dwa ostatnie lata (tj. 2012 i 2013) koncern może uznać za niezwykle udane. Na całym świecie marka sprzedała prawie milion nowych samochodów. W 2013 wprowadzono na rynek nowe modele. Dynamiczny wzrost z pewnością związany jest z rozpoczęciem sprzedaży nowej octavii oraz skody rapid. W salonach pojawiły się także podliftingowane wersje superb i yeti.

skoda nowy wymiarSkoda doskonale sprzedaje się w Europie. Jej udział w rynku systematycznie wzrasta. Dotyczy to nie tylko krajów Europy Środkowej i Wschodniej, ale także gospodarek o bardzo ustabilizowanej pozycji – takich na przykład jak Niemcy.

Wśród modeli globalnie najlepiej sprzedawały się skoda octavia (http://www.auto-wimar.pl/pl/sprzedaz-samochodow) i fabia. W następnej kolejności pod względem popularności cieszyły się skoda superb, rapid, skoda yeti czy roomster. W Polsce najpopularniejszym modelem pozostaje fabia, którą w 2013 roku nabyło ponad 11,5 tys. osób. Jest to druga generacja tego modelu, liftingowanego w 2010 roku, który pomimo dość już starej linii jest wciąż niezwykle popularny zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zawdzięcza to bez wątpienia dobrym właściwościom jezdnym, sporemu bagażnikowi, szerokiej gamie dostępnych silników i bardzo przystępnej cenie. Druga w kolejności jest skoda octavia, w której w 2013 roku wprowadzono wiele gruntownych zmian. Linią nawiązuje ona do volkswagena i czerpie całymi garściami z niemieckiej technologii. Do tego skoda octavia w wersji obecnej jest modelem ekskluzywniejszym, co z pewnością usatysfakcjonuje klientów.

Auto Wimar to firma z wieloletnią tradycją. Już przeszło 20 lat funkcjonuje na rynku oferując klientom pełen zakres usług związanych ze sprzedażą popularnych samochodów marki Skoda. Klientom, jako autoryzowany dealer Skody w Warszawie, oferuje możliwość zakupu oraz serwisowania samochodów w ramach dwóch salonów sprzedaży. Doskonałe zaplecze pozwala świadczyć profesjonalne usługi zarówno klientom indywidualnym, jaki i biznesowym. Poza sprzedażą i serwisowaniem pojazdów marki Skoda, firma Auto Wimar posiada także tytuł Autoryzowanego Partnera Serwisowego marki Volkswagen. Inne usługi realizowane przez tę firmę to kredyty na nowe samochody, leasingowanie pojazdów, czy ubezpieczenia aut. Szczególnie godnym polecenia jest „program flota” skierowany do firm, który gwarantuje preferencyjne ceny w zakresie kupna samochodów, jak i serwisu posprzedażowego, czy zakupu części zamiennych.

Nowe marki w ofercie

Autoryzowany dealer Skody w Warszawie - Auto Wimar zwraca się także w kierunku nowych marek. Poszerzanie asortymentu oraz wprowadzanie do oferty samochodów prestiżowych marek takich jak Volkswagen (http://www.palmowski.vw.pl) czy Audi (http://www.palmowski.audi.pl/pl_partner/p_07/en.html) to biznesowe posunięcie, które pozwala rozwijać zakres usług oraz pozyskać nowych klientów zainteresowanych pojazdami z wyższego segmentu. Taki biznesowy krok jest tym ważniejszy, że dominacja Skody z roku na rok topnieje na rzecz niemieckich marek oferujących wyższy standard i ciekawszą, bardziej nowoczesną linię. Warszawski Auto Wimar rozwija swoją działalność przejmując dwa salony samochodowe w Olsztynie, które oferują pojazdy marek Volkswageny i Audi.

W Polsce od lat niezwykle popularnym samochodem jest volkswagen golf. Pomimo niemałej, jak na tak niewielki pojazd ceny cieszy się on dużym zaufaniem i jest chętnie kupowany w salonach przez klientów. W 2013 roku uplasował się w Polsce na 5 miejscu sprzedaży z sumą aut wynoszącą 7,737 sztuk. Nic dziwnego, bo golf należy do najpopularniejszych aut na świecie, czego potwierdzeniem jest uzyskanie 7 miejsca w globalnej sprzedaży samochodów. W Europie do zestawienia 10 najlepiej sprzedających się aut koncern VW wprowadził aż 3 modele – golfa, passata i polo. W Polsce marka Volkswagen także radzi sobie znakomicie. W 2013 roku uplasowała się na drugim miejscu sprzedaży z sumaryczną ilością aut wynoszącą niemalże 30 tys. sztuk rocznie. W Polsce dobrze sprzedają się także samochody dostawcze marki Volkswagen. W 2014 roku szacuje się, że marka ta znajduje się na czwartym miejscu sprzedaży w ramach segmentu samochodów dostawczych.

Drugą, nową marką oferowaną przez Auto Wimar jest Audi, której sprzedaż w Polsce z roku na rok stale wzrasta potwierdzając tym samym dominację tej marki w segmencie premium. 2013 koncern zakończył w naszym kraju rok sprzedażą nowych samochodów w doskonałej ilości prawie 5.600 sztuk, potwierdzając tym samym swoją dominującą pozycję w branży samochodów luksusowych. Stale wzrastająca sprzedaż pojazdów wyprodukowanych przez tę markę potwierdza podążanie Polaków w kierunku światowych trendów coraz częściej stawiających na wysoką jakość wykonania połączoną z doskonałym designem, nowoczesną linią i świetnymi osiągami.