O zdrowiu

Blefaroplastyka, czyli chirurgiczna korekta powiek. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Blefaroplastyka, czyli chirurgiczna korekta powiek. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Blefaroplastyka powiek to zabieg chirurgiczny, który pozwala odmłodzić spojrzenie. Według opinii Internautek, przynosi spektakularne efekty i jest w 100% wart swojej ceny. Po zabiegu skóra powiek jest napięta i wygładzona. Twarz przestaje wyglądać na posępną, zmęczoną, odzyskuje młody wygląd. I znów można użyć eyelinera. Chcesz uzyskać takie efekty? Dowiedz się więcej o blefaroplastyce powiek!

 

Czym jest blefaroplastyka powiek?

To jeden ze sposobów na przywrócenie odpowiedniego napięcia wiotkiej skórze powiek. W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie blefaroplastykę stanowi jeden z zabiegów naprawczych. Zalicza się do nich także laseroterapię, HIFU, także ostrzykiwanie skóry autologicznymi komórkami macierzystymi. Można połączyć je z chirurgiczną korektą powiek, co przynosi spotęgowane efekty. Jednak trzeba pamiętać, że dla każdego plan leczenia jest troszeczkę inny, a ustala się go w zależności od dominującego problemu i oczekiwań.

Być może o blefaroplastyce dowiedziałaś się podczas wizyty w klinice medycyny estetycznej. Jednak, czy wiesz na czym dokładnie ten zabieg polega? Jeśli nie, przeczytaj.

 

Na czym polega blefaroplastyka powiek?

Blefaroplastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym na sali operacyjnej w krótkim znieczuleniu ogólnym i miejscowym. Polega na precyzyjnym nacięciu i usunięciu nadmiaru skóry, obkurczeniu i plastyce mięśnia okrężnego oka oraz zaopatrzeniu przepuklin tkanki tłuszczowej okołogałkowej. Operacja kończy się założeniem bardzo cienkich szwów, po których zostaje mała niezauważalna blizna.

Specjaliści chirurgii plastycznej Bieńkowscy Clinic wykonują blefaroplastykę powiek górnych ilub dolnych. Do operacji kwalifikują się pacjentki z wiotką skórą powiek, która powoduje niekorzystną zmianę wyglądu twarzy, a przy tym często ogranicza pole widzenia. Blefaroplastykę wykonuje się więc nie tylko z przyczyn estetycznych, lecz również zdrowotnych. Zabieg ma na celu ujędrnienie, napięcie i zrewitalizowanie skóry powiek, dotkniętej procesem starzenia.

Z jego pomocą odmłodzisz spojrzenie i zapobiegniesz pogłębianiu się problemy wiotkości skóry i opadania tkanek. Dzięki temu cała twarz ulega poprawie i wygląda zdecydowanie młodziej.

 

Z czym wiąże się plastyka powiek?

Blefaroplastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym, który wymaga kilku, kilkunastodniowej rekonwalescencji. W tym czasie w okolicy oczu mogą pojawić się niewielkie zasinienia i obrzęki. Niektórzy pacjenci odczuwają umiarkowany ból. Przeważnie samopoczucie po operacji jest na tyle dobre, że nie trzeba wspierać się lekami przeciwbólowymi, choć czasem pomocne są kompresy. Ze względów profilaktycznych zaleca się maść z antybiotykiem oraz preparaty pielęgnacyjne, sprzyjające procesom gojenia.

Rekonwalescenacja, gojenie, obrzęk... to może wywoływać obawy, jednak musisz wiedzieć o dwóch ważnych rzeczach. Po pierwsze, obszar wokół oczu jest bardzo wrażliwy, więc skóra w tym miejscu intensywnie reaguje nawet na najmniejszą ingerencję. Po drugie, blefaroplastyka jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na jej poprawę i chociaż wymaga nieco poświęcenia, warto je podjąć, aby uzyskać pożądany efekt. Wyobrażasz sobie siebie bez pomarszczonej, wiotkiej skóry powiek, przez którą wyglądasz na wiecznie niewyspaną, pochmurną, zmęczoną?

Ponieważ blefaroplastyka powiek jest wysoce skuteczna wystarczy, że wykonasz jeden zabieg, a wkrótce po nim zobaczysz wymarzoną poprawę - odmłodzone spojrzenie, otwarte, duże oczy i pogodną twarz.

 

Chirurgiczna plastyka powiek - kiedy efekty?

Na efekty blefaroplastyki trzeba trochę poczekać. Pierwsze oczekiwane zmiany widać kilka tygodni po zabiegu. Pełny rezultat leczenia ujawnia się po upływie 3-6 miesięcy. Wiele zależy od tego, jak rozległa jest plastyka powiek. Na efekty wpływa też wyjściowa kondycja skóry. Chociaż tempo zmian jest uzależnione od czasu i indywidualnych predyspozycji, warto na nie poczekać. Zwłaszcza, jeśli wiotkość skóry powiek jest tak zaawansowana, że wywołuje spory dyskomfort. Blefaroplastyka to skuteczny sposób, aby “otworzyć” oko i odmłodzić spojrzenie.

Jeśli chcesz upewnić się, czy ten zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, najlepiej skonsultuj się z chirurgiem plastycznym. Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic. Zapisy na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/umow-sie-na-wizyte/

Artykuł zewnętrzny