Żyć Dobrze

wybor nieruchomosci

Czym kierować się wybierając biuro nieruchomości?

Gdy decydujemy się na kupno domu lub mieszkania, każdy krok musimy bardzo dokładnie przemyśleć. Podjęta decyzja zaważy bowiem na tym, jak szybko i prosto przebiegnie transakcja zakupu domu lub mieszkania oraz czy wyjdziemy na niej korzystnie. Biuro nieruchomości może skutecznie ułatwić cały proces, wystarczy wybrać najlepszych specjalistów z doświadczeniem. Jakie czynniki brać pod uwagę?

 

Kiedy jesteśmy już zdecydowani, że chcemy kupić dom (lub mieszkanie), musimy zacząć działać. Kiedy decydujemy się na zakup nieruchomości z ogłoszenia, bez pośredników, wiąże się to z pewnymi komplikacjami. Może się na przykład okazać, że mieszkanie, którego umowę kupna właśnie przed chwilą podpisaliśmy, jest zadłużone, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy. Bywają również sytuacje, kiedy szczęśliwi nowi właściciele domu chcą się do niego wprowadzić, jednak tutaj występuje problem, ponieważ nieruchomość posiada już lokatorów. Takie problemy nie muszą oczywiście wystąpić, jednak warto się przed nimi ustrzec, tym bardziej, że kupno domu czy mieszkania to poważny krok i wszyscy wolą, aby czynności z tym związane zostały wykonane sprawnie i bezproblemowo. Często po prostu nie mamy czasu na to, aby codziennie przeglądać ogłoszenia w internecie czy gazecie. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy udanie się do biura, które specjalizuje się w sprawach tylko tego typu, na przykład MULTI Nieruchomości. Firma ta posiada w Szczecinie dwa oddziały, a jej właścicielem jest pośrednik z kilkunastoletnim doświadczeniem.

 

Jakie biuro nieruchomości wybrać?

Jeśli biura nieruchomości szukamy w internecie, warto zwrócić uwagę na to, czy jest to firma posiadająca własną stronę internetową, czy może po prostu reklamuje się tylko w którymś z katalogów. Strona internetowa, a do tego długoletnia tradycja firmy to niejako wyznaczniki jej profesjonalizmu - mówią nam o tym, że jest to przedsiębiorstwo z doświadczeniem, ale stosujące nowoczesne metody, ponieważ jego właściciele wiedzą jak zareklamować się w sieci. Warto wybrać również przedsiębiorstwo zajmujące się tylko konkretną branżą, a taką właśnie firmą jest MULTI Nieruchomości. Jeśli nie jesteśmy pewni opinii biura nieruchomości, z którego usług chcemy skorzystać, najlepszym wyjściem będzie zasięgnięcie opinii u ludzi, którzy mieli z nim wcześniej do czynienia - możemy na przykład popytać wśród znajomych oraz sprawdzić opinie na różnych portalach specjalistycznych. W tym drugim wypadku zwracajmy jednak uwagę na wpisy, które mają za zadanie zwyczajne reklamowanie niektórych biur - zazwyczaj osoba pisząca taki komentarz nie korzystała z usług firmy, o której pisze, a co za tym idzie, nie ma pojęcia o rynku nieruchomości, więc jej porady nie są zbyt wiarygodne.

Pamiętajmy, że zarówno kupno jak i sprzedaż nieruchomości, to bardzo ważna decyzja, dlatego warto podejmować ją na spokojnie, a przede wszystkim nie spieszyć się, szczególnie gdy wydaje nam się, że trafiliśmy na nie lada okazję.

Artykuł reklamowy