Żyć Dobrze

domy drewniane

Czym kierować się wybierając firmę zajmującą sie budową domów drewnianych?

Wielu z nas każdego dnia tęskni do powrotu do natury. Powrotu, który przejawiałby się nie tylko w bliskości terenów zielonych, ale również w wielu aspektach stylu życia. Między innymi w tym gdzie i jak mieszkamy. Ilu z nas nie marzyło o drewnianym domu lub o wyrwaniu się z "wielkiej płyty" lub nawet strzeżonego osiedla. Wielu z nas odczuwa przygnębienie żyjąc w blokach, choćby należały do tych najnowocześniejszych. Pomijając już kwestie przestrzenne czy zdrowotne, w wielkich skupiskach ludzkich bardziej wrażliwe osoby mogą czuć się samotne w tłumie, a betonowy krajobraz na tle szarego nieba jesienią i zimą przyprawia o przygnębienie.

 

Gdy już zdecydujemy się na inwestycję w dom murowany, napotykamy na szereg problemów zaczynając od nieprzewidzianych kosztów i trudności formalnych związanych z zagospodarowaniem działki, na nieuczciwości i partactwie ekipy budowlanej kończąc. Do tego dochodzi spłacanie kredytów, ciągłe naprawy i opłaty za media i ogrzewanie. Czy istnieje zatem alternatywne rozwiązanie, które choć trochę pozwoli nam cieszyć życiem i zdjąć z nas chociaż część trosk? Ponieważ pewne rzeczy wydają się większości nierealne, ze względu na to, że myśleliśmy o nich w dzieciństwie, pewnych możliwości w ogóle nie bierzemy pod uwagę, a odpowiedź w przypadku budownictwa brzmi: dom drewniany.

 

Dom drewniany jest zdrowszy, gdyż jako drewno jest materiałem, które posiada bardzo dobre parametry jeśli chodzi o samoregulację wilgotności, co minimalizuje ryzyko zalegnięcia się pleśni i grzybów. Ponadto drewno daje korzystny mikroklimat, zaś badania dowiodły, że mieszkańcy domów drewnianych żyją kilkanaście lat dłużej. Kolejną zaletą jest stosunkowo krótki czas budowy sięgający do kilku miesięcy, zaś w przypadku domu z prefabrykatów drewnianych czas ten może ulec skróceniu nawet do kilku dni! Względnie niewielki ciężar drewnianego domu powoduje, że nie potrzebujemy masywnych i kosztownych fundamentów. Drewno także lepiej "trzyma" ciepło, dzięki czemu znacząco zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania. To tylko niektóre z zalet domów ligar.pl.

Szukając odpowiedniego wykonawcy, który zajmie się budową naszego drewnianego domu warto zwrócić uwagę na parę aspektów. Po pierwsze, czy firma ma odpowiednie doświadczenie w stawianiu konstrukcji tego typu. Najlepiej gdyby była to firma, która w sposób profesjonalny zajmuje się budownictwem drewnianym. Bardzo ważna jest również kwestia warunków gwarancyjnych jakie daje nam firma w przypadku, gdyby coś poszło nie tak. Nieufnie także powinniśmy spoglądać na przedsiębiorcę, który oferuje nam bardzo niskie koszty realizacji, materiałów i prefabrykatów, gdyż może to się fatalnie odbić na jakości naszego domu marzeń.

Bardzo ważne jest też szukanie informacji w sieci. Istnieją blogi, fora internetowe, portale poświęcone ekologii i alternatywnym stylom życia, a co za tym idzie domom drewnianym. Warto poczytać rady i opinie na temat poszczególnych wykonawców. Dobrze również skontaktować się z ludźmi, którzy już w takim domu mieszkają i są zadowoleni. Przedsiębiorca specjalizujący się w drewnianych konstrukcjach taki jak ligar.pl, także będzie posiadał swoją stronę internetową, gdzie będziemy mogli zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami, poglądową galerią oraz szczegółowymi specyfikacjami technicznymi i cennikiem. Warto też mieć na uwadze podejście do klienta w takich aspektach jak profesjonalne doradztwo i dostosowanie projektu do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Artykuł reklamowy