Moto Sfera

wybrac warsztat

Czym kierować się wybierając warsztat samochodowy?

Dla większości z nas samochód to urządzenie bez którego ciężko sobie wyobrazić życie. Jednak jak każdy złożony sprzęt, co jakiś czas ulega on mniejszym bądź większym awariom. Aby nie powtarzały się one zbyt często auto powinno być reperowane przez odpowiednich fachowców.

 

- Rynek warsztatów jak i mechaników samochodowych jest bardzo duży. Jednak często zdarza się, że po wyjściu z naprawy pojazd nie działa jak powinien, albo "naprawiona" usterka po niedługim czasie użytkowania znów zaczyna dawać o sobie znać. Sytuacja taka jest bardzo irytująca dla kierowców, którzy na naprawę swoich aut wydają niemałe pieniądze otrzymując w zamian usługę wykonaną po prostu źle - mówią mechanicy z Szwarc&Gruba.

W czasie wyboru mechanika lub zakładu należy zwracać uwagę na kilka podstawowych czynników, by mieć pewność, że mamy do czynienia z prawdziwymi fachowcami.

W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na długość działania zakładu. Jeśli warsztat istnieje dłużej niż dwadzieścia lat to możemy być pewni, że mechanicy tam zatrudnieni mają odpowiednie doświadczenie, a to właśnie ono w tym zawodzie odgrywa bardzo istotną rolę. Kolejnym wyznacznikiem jest oczywiście zakres usług jakie owy zakład oferuje. Jeśli firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu elektromechaniki i mechaniki pojazdowej, to wiemy iż pracownicy nie koncentrują się wyłącznie na uszkodzeniach podstawowych, ale mogą przeprowadzić szeroką analizę pojazdu. Podobnie jest w przypadku napraw i serwisu klimatyzacji samochodowej, wulkanizacji oraz napraw i serwisu dotyczącego zawieszeń pneumatycznych. 

 

Częstym problemem z jakim możemy się spotkać, jest konieczność zakupu części zamiennych. Dobre warsztaty prowadzą jednak osobną sprzedaż zamienników nie tylko do aut osobowych, ale również dostawczych czy ciężarowych. Sprawia to, że w razie potrzeby mogą "na miejscu" zaopatrzyć się w potrzebą część co znacznie skraca czas ewentualnej naprawy.

Bardzo istotne znaczenie ma również zaplecze techniczne. Warsztaty, które cieszą się dobrą marką posiadają zazwyczaj nowoczesny sprzęt, dzięki któremu mogą przeprowadzać przeglądy oraz naprawy pojazdów osobowych dostawczych, a także samochodów ciężarowych. Niektóre oferują również specjalistyczną naprawę naczep.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre zakłady mechaniczne mają ciekawie skonstruowane oferty dla swoich stałych klientów, jak na przykład podpisanie umowy z odroczonym terminem płatności. Pokazuje to, że warsztat dba o klientów i nastawiony jest na wieloletnią współpracę, a jak wiadomo jest ona możliwa tylko wtedy, gdy naprawy są wykonywane profesjonalnie. 

Mechanicy z warsztatu Szwarc&Gruba dodają, że miła obsługa również ma olbrzymie znacznie. Klienci znacznie chętniej wracają do takich miejsc w którym zostali potraktowani uprzejmie, a nie tam gdzie uchodzą jedynie za maszynki do wyciągania pieniędzy.

Ostatnim, ale być może najistotniejszym wyznacznikiem dobrego warsztatu jest po prostu opinia. Siła poczty pantoflowej jest znana każdemu i dotyczy ona również warsztatów samochodowych. Ten, który w ogólnej ocenie uchodzi za godny polecenia, najprawdopodobniej taki właśnie jest.

 Reklama