Żyć Dobrze

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych

Depilacja czy raczej golenie? A właściwie ani jedno ani do końca drugie. I ma to robić mężczyzna?! A dlaczegóż by nie! Jest wiele argumentów, które przemawiają za tym, by w okolicach intymnych nie mieć aż nadto bujnego zarostu.

 

Za przemawiają argumenty natury higienicznej, jak i - w zależności od upodobań - erotycznej. Higienicznej, bo - mówiąc w uproszczony sposób - bujny zarost to utrwalanie przykrego zapachu. Jednak nie jest to takie proste, bo skóra w okolicach intymnych jest delikatna i golenie czy depilacja może wywoływać reakcje alergiczne.

Erotyczne argumenty nie są już tak jednoznaczne, bo to kwestia gustu, choć bujne i bezładne owłosienie może wywoływać w partnerce negatywne wrażenia estetyczne. Może, ale nie musi, bo dla kobiety owe włosy mogą działać również pobudzająco. To jest tylko kwestią upodobań.

I pozostają jeszcze argumenty zdrowotne - mniejsze owłosienie, to mniejsze zagrożenie chorobami skóry w miejscach intymnych.

Przedstawiamy tylko te metody, które bez problemu można zastosować samemu. Na końcu zaś metodę mieszaną, która wydaje się być najbardziej optymalną i najmniej kłopotliwą.

 

depilacja i golenie

 

Golenie

Proste, skuteczne, możliwe w warunkach domowych, a jednocześnie pracochłonne i nie pozbawione wad. Włosy potrafią być szczególnie złośliwe w przypadku mężczyzn - tam gdzie są pożądane wypadają, a gdzie ich nie chcemy rosną aż nadto. Po zgoleniu odrastają i robią to coraz intensywniej.

Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o dobrą maszynkę do golenia i odpowiedni krem lub żel. Najlepszy będzie ten zalecany do skóry wrażliwej. A maszynka powinna być nowa albo z nowym ostrzem.

Jeśli owłosienie w miejscu intymnym jest bujne warto je wpierw skrócić. Nigdy nie gol miejsc intymnych przed lub bez prysznica czy gorącej kąpieli. Po niej skóra i włosy staną się miękkie, a owłosienie łatwiejsze do usunięcia. Pokryj gęstą pianą penisa, szczególnie u podstawy, i jego okolice oraz mosznę. Nim nałożysz krem możesz natrzeć te miejsca jakimś olejkiem, by ostrze delikatniej ślizgało się w trakcie golenia i dawało ochronę skórze przed podrażnieniem.

Rozpocznij od penisa, wykonując ruchy od jego główki w dół, a następnie okolice powyżej niego. Jeśli ma być to golenie kompleksowe, to następnie całe okolice. Kolejnym krokiem będzie usunięcie włosów z moszny  - zachowując ostrożność równomiernymi ruchami ostrza w górę.

Skóra w miejscach intymnych jest wrażliwa, dlatego ostrze maszynki za każdym ruchem musi być czyste, więc po każdym pociągnięciu należy je wypłukać.

Zarówno przed i po goleniu miejsca intymne należy starannie umyć używając np. gąbki, aby usunąć złuszczający się naskórek. Gdy już usunęliśmy owłosienie, przemyliśmy i wysuszyliśmy te miejsca, czas na nawilżenie skóry, jednak trzeba być ostrożnym w używaniu płynów po goleniu, które mogą podrażnić skórę w tak wrażliwym miejscu. Zalecane są raczej delikatne kremy.

 

Przycinanie

Nie trzeba całkowicie golić miejsc intymnych. Można jedynie skrócić owłosienie. Nożyczkami będzie to raczej trudne, jeśli chcesz sam to zrobić. Można maszynką do golenia, ale do tego trzeba mieć niezłą wprawę i robić to ostrożnie. Najlepszym rozwiązaniem jest elektryczny trymer. Przy elektrycznych maszynkach do golenia są również trymery, jednak one do tego celu kompletnie się nie nadają.

Czynność tę należy wykonywać, gdy włosy są suche, więc w trakcie powstaje, przez przycięte już włosy, niezły bałagan, który utrudnia ocenę ile jeszcze trzeba skrócić i gdzie. Szczególnie ma to miejsce, gdy próbujemy to zrobić przy użyciu maszynki do golenia, a efekty wizualne bywają czasem nieciekawe.

 

Depilacja

Użycie kremów do usuwania włosów to najskuteczniejszy i najmniej skomplikowany sposób na ich usunięcie. Koniecznie należy użyć kremu przeznaczonego specjalnie do miejsc intymnych albo co najmniej do skóry wrażliwej, który można stosować na całym ciele, z twarzą włącznie. Są preparaty przeznaczone dla mężczyzn, choć zdecydowanie łatwiej znaleźć te przeznaczone dla obu płci.

Jest to sposób droższy niż użycie golarki, ale bez wątpienia skuteczniejszy i łatwiejszy. Krem zmiękcza na tyle owłosienie, że używając szpatułki możemy zdjąć ze skóry włosy razem z kremem.

Jest w tym jednak jedna uciążliwa wada. Krem może podrażniać skórę i wywoływać objawy alergiczne. Z tego też powodu dobrze wypróbować go nakładając na wewnętrzną część łokcia i odczekać 2 dni, by sprawdzić jakie będą efekty.

 

Metoda kombinowana

Powyższe metody zwykle prowadzą do całkowitego wygolenia (wydepilowania) bądź jedynie do przystrzyżenia. Zważywszy, że wewnętrzna część ud i nogi również są owłosione, całkowite usunięcie owłosienia z miejsc intymnych może dawać nie do końca pożądany efekt estetyczny. Przystrzyżenie jest tylko rozwiązaniem połowicznym, bo pozostaje owłosienie na (przy) penisie oraz mosznie.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wygolenie penisa i jego najbliższych okolic oraz moszny. Pozostałą część natomiast przystrzyc używając trymera. Sposób to prosty, dość szybki i pozwalający na zachowanie kontroli co do efektów estetycznych.

 

Dlaczego warto

Higiena

Krocze to miejsce, gdzie panuje stosunkowo wysoka temperatura, gromadzi się pot  i bakterie. Zaprowadzenie porządku pod majtkami sprawi, że utrzymanie czystości będzie łatwiejsze, a więc zniknie również nieprzyjemny zapach.

Coś nowego

Usunięcie bujnego owłosienia wyeksponuje walory twojej męskości. Będzie to dla partnerki podniecający widok, a przede wszystkim coś nowego.

Wygląda zachęcająco

Jeśli miałeś kłopot z zachęceniem partnerki do seksu oralnego, to być może powodem były doznania estetyczne związane z twoim owłosieniem w miejscach intymnych. Jego usunięcie może to zmienić.

Ale jaja!

Pewnie nie doceniasz erotycznego znaczenia swoich jąder. Kiedy moszna zostanie pozbawiona zarostu i kobieta zobaczy gładką skórę, przekonasz się sam, że może być całkiem przyjemnie.

Uff, jakiż wielki!

Twoja męskość we wzwodzie lepiej będzie eksponowana i w całej okazałości. A nawet jeśli nie jest tak okazała, to brak bujnego zarostu wizualnie to poprawi.