Moto Sfera

auta kombi

Dlaczego auta w wersji kombi są tak popularne?

Dzięki opartym na badaniu potrzeb klientów wysiłkom producentów można obserwować stały wzrost popularności aut kombi. Czym kierują się klienci, dokonując wyboru odpowiedniego samochodu?

 

Kombi dla każdego

Pogląd, że kombi jest autem wyłącznie rodzinnym, dawno przestał odzwierciedlać rzeczywistość. Pojawienie się tego typu pojazdów w ofercie koncernów słynących z produkcji samochodów klasy premium o walorach sportowych zrewolucjonizowało rynek motoryzacyjny. Kombi niezmiennie cieszy się uznaniem rodzin, ale jest coraz częściej kupowane także przez osoby aktywne, które chcą bez problemu przewieźć sprzęt sportowy lub turystyczny. Zmiana podejścia do projektowania tego typu aut pozwoliła zdecydowanie poszerzyć zainteresowaną nimi grupę docelową o osoby młode i niezależne.

 

Po pierwsze - design

Samochody kombi nie są już tylko modyfikacją aut 5-drzwiowych. W większości przypadków ich bryła stanowi wizualnie atrakcyjną całość. Dbałość o zachowanie atutu sporej przestrzeni bagażowej nie przeszkadza w śmiałym poprowadzeniu linii nadwozia. Współczesne kombi może mieć dynamiczny i niemal sportowy charakter. Poza wyglądem tylnego pasa, elementem wyróżniającym współczesne modele są tylne lampy. W ich przypadku producenci nie idą na kompromis, projektując nadające indywidualny charakter małe dzieła wzornictwa.

 

Po drugie - walory użytkowe

Kombi zyskując wizerunek auta szykownego, nie straciło na walorach użytkowych. Dotyczy to samochodów miejskich, kompaktów, aut klasy średniej oraz tych, zaliczanych do klasy premium. Możliwość zdjęcia tylnej półki czy złożenia kanapy tylnej pozwala na swobodne konfigurowanie przestrzeni bagażowej i powiększenie jej do rozmiarów nieosiągalnych w przypadku innych wersji nadwoziowych. Użytkownicy mogą również korzystać z wymyślnie zaprojektowanych schowków. Ważnym uzupełnieniem wyposażenia pojazdu mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika akcesoria pozwalające na uporządkowanie i zamocowanie przewożonego bagażu lub zabezpieczenie wnętrza i tylnego zderzaka przez uszkodzeniami.

 

Po trzecie - mnogość wersji

Producenci kierując ofertę aut kombi do szerszej grupy nabywców, musieli zaoferować im samochód w wielu wersjach wyposażenia i w rozmaitych specyfikacjach technicznych - klienci decydując się na atrakcyjny wizualnie, ale i uniwersalny samochód, wybierają kombi, a dopiero potem zwracają uwagę na szczegóły. Samochody te dostępne są z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi oraz w wersji hybrydowej. Można wybierać pomiędzy oszczędnymi jednostkami napędowymi, które sprawdzą się w mieście, i tymi, zapewniającymi wysokie osiągi przy rozsądnym zużyciu paliwa. Na bazie kombi powstają również atrakcyjne pojazdy z napędem na obie osie i powiększonym prześwitem ułatwiającym poruszanie się w terenie. Czterokołowce kombi mogą być wyposażone standardowo (już takie wersje gwarantują dobry poziom wykończenia i niezbędne akcesoria) lub luksusowo.

Koncepcja auta typu kombi zdaje się przeżywać renesans. Dobrym przykładem zwracającego uwagę pięknym wyglądem, uniwersalnością, dostępnością szerokiej gamy silników oraz możliwością wybrania wersji 4x4 jest SEAT Leon ST dostępny w ofercie firmy Plichta dealera SEAT z siedzibą w Gdyni.

 Reklama