Żyć Dobrze

Długo staracie się o dziecko i nadal nic?

Długo staracie się o dziecko i nadal nic?

Decyzja zapadła - staracie się o dziecko. Mijają kolejne miesiące waszych prób... i nic. Tymczasem współczesna technologia wychodzi naprzeciw parom, które chcą zostać rodzicami. W poczęciu upragnionego dziecka skutecznie pomaga bowiem komputer cyklu Baby-Comp, który po porodzie równie dobrze może służyć jako metoda antykoncepcji.

 

Co to jest Baby-Comp?

Baby-Comp to tzw. komputer cyklu - urządzenie medyczne precyzyjnie określające fazy płodności kobiety i moment owulacji. Jest to możliwe poprzez porówanie zmiany temperatury w przebiegu cyklu, do bazy danych ponad 1 miliona cykli znajdującej się w pamięci urządzenia. „Dzięki niezwykle dokładnym pomiarom i algorytmicznym porównaniom otrzymanych wyników, następuje określenie momentu cyklu oraz precyzyjne wskazanie fazy płodności."- mówi dr med. Przemysław Binkiewicz, specjalista ginekologii i położnictwa.

Analizując uzyskane dane, komputer cyklu Baby-Comp może wskazać datę owulacji z wyprzedzeniem i obliczyć najlepszy czas na poczęcie, co ma ogromne znaczenie w przypadku par, które z różnych względów (np. praca związana z częstymi wyjazdami) nie są codziennie razem, bądź nasienie mężczyzny jest słabszej jakości.

Najnowsze badania przeprowadzone na ponad czterech tysiącach kobiet w dziwięciu krajach dowodzą, że w przypadku stosowania komputera cyklu Baby-Comp jako pomoc w planowaniu ciąży, prawdopodobieństwo poczęcia wzrasta o 50%.

Wykrywanie nieprawidłowości cyklu

zostac-tata2Jeżeli problemy z zajściem w ciążę są spowodowane po stronie kobiety - poprzez występowanie cykli bezowulacyjnych czy niedwydolność ciałka żółtego, komputer cyklu Baby-Comp umożliwi rozpoznanie tych problemów. Problemy spowodowane zaburzoną równowagą hormonalną lub nieregularnymi cyklami miesiączkowymi mogą zostać zdiagnozowane dzięki uzyskanemu wydruku danych z urządzenia. Wydruki te są również bardzo przydatne podczas wizyty u lekarza ginekologa, gdyż dokładnie obrazują cykl miesiączkowy kobiety.

W czasie owulacji szansa na zapłodnienie wynosi około 40%. Dzięki stosowaniu komputera cyklu Baby-Comp, partnerka może dokładnie śledzić swój cykl i poznać moment owulacji, ponieważ komputery cyklu są urządzeniami „inteligentnymi". Oznacza to, że uczą się rozpoznawać płodność swojej użytkowniczki. W pierwszych cyklach, urządzenie gromadzi dane o charakterystyce cyklu  kobiety, a w następnych cyklach - korzystając ze zgromadzonych informacji -  rozpoznaje i wskazuje dni płodne oraz dni niepłodne. Dlatego też po urodzeniu dziecka, komputer cyklu może być równie dobrze stosowany w celu zapobiegania ciąży (skuteczność 99,36%, czyli na poziomie antykoncepcji hormonalnej).

„Niewątpliwą zaletą komputerów cyklu, jest brak ingerencji czynnościowej i „mechanicznej" w organizm kobiety, a co za tym idzie, całkowite wyeliminowanie wszelkich działań niepożądanych." - mówi dr med. Przemysław Binkiewicz, specjalista ginekologii i położnictwa.

Na rynku dostępne są także komputery cyklu Lady-Comp i Pearly, działające na takiej samej zasadzie, jednakże to właśnie Baby-Comp jest polecany wszystkim parom starającym się o dziecko, ze względu na najbardziej rozbudowane funkcje komputera cyklu.

Jak działa Baby-Comp?

Wystarczy, że codziennie rano, za pomocą specjanego sensora, który umieszcza się pod językiem, parnerka zmierzy temperaturę. Po około 30 sekundach, Baby-Comp przeanalizuje cykl i wyświetla się jedna z trzech kolorowych lampek (czerwona: dni płodne, migająca czerwona: owulacja, zielone: dni niepłodne, pomarańczowe: zaburzenia, przesunięcia cyklu bądź inne nieprawidłowości).

Gdy koniecznie ma być syn...

Długo staracie się o dziecko i nadal nic?Komputer cyklu Baby-Comp określa dni, w których zwiększona jest możliwość poczęcia chłopca lub dziewczynki, ma również możliwość wprowadzenia informacji o współżyciu. Baby-Comp już po 15 dniach od poczęcia jest w stanie zidentyfikować ciążę, a także wskazać datę poczęcia i narodzin.

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp oraz Pearly uzyskały w listopadzie 2010 pozytywne stanowisko ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Urządzenia te są do nabycia w aptekach oraz na stronie dystrybutora: www.ladycomp.pl

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych.

*     *     *

Komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, to urządzenia medyczne, które wykorzystują zaawansowane metody statystyczne, a także własną bazę danych ponad miliona cykli kobiet, które służą do precyzyjnego określania fazy płodnej i niepłodnej cyklu kobiety na podstawie pomiaru temperatury w jamie ustnej. 14 listopada 2010 roku komputery cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly uzyskały pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Skuteczność komputerów cyklu Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly wynosi 99,3% (współczynnik Pearl'a - 0,64). Jest to skuteczność porównywalna z hormonalną antykoncepcją typu spirala czy plaster.

Więcej: www.ladycomp.pl