Moto Sfera

elektryczne dodatki

Elektryczne dodatki - Nowoczesny standard aut

Entuzjastów nowoczesnych nowinek technologicznych nie trzeba pewnie za długo przekonywać do dobrodziejstw elektrycznych dodatków w samochodach. Być może jednak niektórzy są zwolennikami prostych, solidnych i sprawdzonych rozwiązań, które nigdy nie zawiodą, a podczas kierowania autem polegają jedynie na sobie i swoich obserwacjach. Przekonujemy, że takie podejście można szybko zmienić. Wystarczy poznać kilka zalet tego typu udogodnień oraz dowiedzieć się, co dzięki nim zyskujemy. A jeszcze bardziej przekonujące okaże się samo użytkowanie samochodu z podobnymi funkcjami.

 

Tak więc postanowiliśmy przedstawić zalety użytkowania samochodów z elektrycznymi dodatkami, na przykład elektrycznym wspomaganiem kierownicy, kamerą cofania, czujnikami parkowania oraz, dla sfinalizowania, elektrycznym bagażnikiem. Funkcje niewątpliwie są wielkim udogodnieniem, dlatego warto przemyśleć zakup samochodu wyposażonego w nie. Co wówczas zyskamy?

 

Elektryczne wspomaganie kierownicy

Hydrauliczny system kierownicy znalazł swój odpowiednik, który coraz bardziej się rozpowszechnia i znajduje uznanie wielu kierowców. Jednym z zamysłów elektrycznego wspomagania kierownicy są względy ekologiczne oraz dążenie do oszczędnej jazdy. Hydrauliczne wspomaganie silnika, z racji jego dodatkowego zasilania, znacznie obciąża silnik. Rośnie zatem zużycie paliwa, a auto traci moc. W przeciwieństwie wspomaganie elektryczne daje nam niespożytkowane pokłady takiej mocy. Oszczędzamy na paliwie oraz kosztach utrzymania samochodu, nasza jazda zaś jest o wiele bardziej ekonomiczna. Szczególnie zauważalne jest to dla producentów z branży motoryzacyjnej – notują oni nie tylko niższe zużycie paliwa, lecz także o wiele mniejszą emisję spalin.

Elektryczne wspomaganie kierownicy jest rozwiązaniem tańszym i lżejszym. Energię czerpie tylko w momencie skręcania kierownicą, a swoją siłę dostosowuje do prędkości i promienia skrętu. Dzięki temu parkowanie odbywa się przy wykorzystaniu lekkiej pracy, szybka jazda na wprost z kolei zapewnia dynamiczność i stabilność. W efekcie zarówno jazda wolna, jak i szybka oraz zawiła są bardzo precyzyjne i ułatwione. Dzieje się tak natomiast za sprawą czujnika, który montuje się w kierownicy. To on notuje sygnały takie jak właśnie prędkość czy kąt skrętu i wytwarza odpowiednią i dopasowaną do tego energię do działania.

Niewątpliwą zaletą elektrycznego układu wspomagania jest jego nieskomplikowana budowa i łatwość obsługi. Dzięki temu po pierwsze, możliwość awarii jest raczej znikoma; po drugie, w razie ewentualnej awarii naprawa nie będzie wymagająca.

 

Czujniki parkowania i kamera cofania

Jednym z dużych plusów takich dodatków jak czujniki parkowania i kamera cofania jest łatwość montażu. Walory ich użytkowania bez wątpienia przekonują właścicieli samochodów. Są sytuacje na drodze, szczególnie podczas parkowania, gdy czujnik informujący o przeszkodzie jest bezcenny i niejednokrotnie ratuje przed drobnymi awariami, gdy czujność albo po prostu widoczność kierowcy jest ograniczona. Jeszcze skuteczniejsze w działaniu od czujników okazują się kamery cofania. Dodatkowy wyświetlacz wewnątrz samochodu pozwala szczegółowo zobrazować przeszkodę kierowcy oraz zwiększyć jego orientację i tym samym – precyzję ruchów. Wielkim atutem takiej kamery jest również to, że kierowca nie musi odwracać się. Rozwiązanie jest zatem wygodne i funkcjonalne. Sygnały dźwiękowe oraz wyświetlacz (na przykład diodowy) ostrzegają przed bliską przeszkodą, tym sposobem zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że, aby zestaw pełnił swoją funkcję i gwarantował bezpieczeństwo, musi być odpowiednio i solidnie zamontowany. Jeśli zatem nie mamy pewności, że sami zrobimy to dobrze, skorzystajmy z usług fachowca.

Czujniki parkowania i kamera cofania są cennym dodatkiem dla każdego kierowcy. Wprawni kierowcy uzupełnią wyposażenie o funkcjonalny gadżet, który w trudnych sytuacjach drogowych albo podczas utrudnionego parkowania pomoże sprawnie wykonać ruch. Mniej wprawni – dzięki dodatkom będą ostrożni, a ich jazda będzie płynna i bezpieczna.

 

Elektryczny bagażnik

Komu nie zdarzyło się, że zabrakło rąk do otwierania albo zamknięcia bagażnika? To tylko jedna z przyczyn, dla których elektryczny bagażnik może stać się upragnionym wyposażeniem samochodu. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby bagażnik sam otworzył się lub zamknął. Dzięki gadżetowi nie trzeba będzie sięgać wysoko po klapę bagażnika ani używać siły, aby ją dobrze zatrzasnąć. Dodatek jest już właściwie wisienką na torcie w tak wyposażonym aucie.

Wybór poszczególnych elementów wyposażenia jest indywidualny i zależny od upodobań kierowcy. Jednak funkcjonalność opisanych wyżej dodatków pozwala wnioskować, że wszyscy powinniśmy dbać o udogodnienia i bezpieczeństwo.

Auto-Wimar.pl

Reklama