Moto Sfera

Jak kupić dobrze używany samochód?

Jak kupić dobrze używany samochód? Sprawdź, jego historię w Autobaza

Większość Polaków decyduje się na zakup używanego samochodu. Wybrany model nabywa się dzięki temu tanio i szybko, jednak kupno auta z drugiej ręki ma swoje minusy. Przede wszystkim problematyczne jest ustalenie, jak naprawdę użytkowano dany pojazd. Jeśli chcesz dobrze kupić samochód, sprawdź informacje, jakie gromadzi Autobaza.

 

  1. Jaki jest sens sprawdzania historii pojazdu?
  2. Raporty historii pojazdu - co się w nich znajduje?
  3. Numer VIN przy zakupie używanego samochodu
  4. Chroń się przed nieuczciwymi sprzedawcami samochodów!

 

Niemalże każdy sprzedawca opowiada kupującemu o nieskazitelnej historii pojazdu. Zwykle większość padających wtedy twierdzeń nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, przez co warto zaufać jedynie twardym danym. W naszym kraju aut sprowadzanych z zagranicy nie sprawdza się aż tak dokładnie, dlatego słowa sprzedawcy powinno się weryfikować z historią przypisaną do numeru VIN. Dzięki temu uzyska się wiarygodne dane, które w przejrzysty sposób zaprezentuje Autobaza.

 

Autobaza.pl Historia Pojazdu

 

Jaki jest sens sprawdzania historii pojazdu?

Sprawdzanie numeru VIN ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala sprawdzić, czy wybrane auto jest kradzione. VIN widnieje we wszystkich europejskich bazach pojazdów kradzionych, jeśli właściciel pojazdu zgłosił kradzież auta na policję. Numer VIN kradzionego pojazdu jest dostępny w bazie znacznie szybciej niż do policji dotrą wiadomości o przestępstwie inną drogą. Zapoznanie się z historią pojazdów dostępną w Autobaza jest zatem kluczowym elementem przygotowania się do zakupu używanego samochodu.

 

Raporty historii pojazdu - co się w nich znajduje?

20 lat Autobaza na rynku to najlepszy dowód na to, że sprawdzanie historii pojazdów jest coraz popularniejsze. Jubileusz Autobaza jest świętowany, dzięki rosnącej świadomości konsumentów, którzy chcą uniknąć wielu problemów z zakupem auta używanego. Sprawdzenie VIN daje wgląd nie tylko w historię kradzieży samochodu.

Historia pojazdu zawiera informacje o rzeczywistym przebiegu auta. Kupujący nie wybierze zatem pojazdu, w którym zmieniono stan licznika w nielegalny sposób. Wszystkie wpisy na temat kolejnych przebiegów auta podczas okresowych przeglądów technicznych pozwalają upewnić się, że pojazd faktycznie pokonał daną liczbę kilometrów.

Numer VIN pozwala sprawdzić także odnotowane szkody łącznie z ich wycen przez ubezpieczyciela. Dzięki temu kupujący dowie się, czy pojazd uczestniczył w wypadku. Jeśli tak, pozna również informacje o powstałych wtedy szkodach, ich rozległości oraz kosztach usunięcia.

Polska firma Autobaza prowadzi niezależną bazę danych VIN, dlatego znajdzie się w niej szereg danych o pojazdach używanych z Polski i zagranicy. Szczegółowy raport obejmuje podstawowe informacje, jak model, marka i rok produkcji pojazdu, które pozwalają pewnie zidentyfikować dany samochód. Wiarygodność pozostałych danych jest zatem wysoka, nawet gdy sprzedawca próbuje im zaprzeczać.

 

Numer VIN przy zakupie używanego samochodu

Przez 20 lat na rynku Autobaza pomogła przy sprzedaży i zakupie używanych samochodów. VIN powinien zostać udostępniony przez sprzedawcę na każdorazową prośbę kupującego. Numer porównuje się do numeru księgi wieczystej w przypadku nieruchomości, którą powinno się sprawdzić przed zakupem nawet niewielkiego, taniego mieszkania.

Baza pojazdów skradzionych, czy też odnotowane przebiegi są dostępne bez konieczności dokonywania oględzin samochodu. Wątpliwe zapewnienia sprzedawców dotyczących perfekcyjnej historii auta to za mało, żeby zaufać, że samochód jest wart uwagi.

Numer VIN jest umieszczony na tabliczce znamionowej, która znajduje się na wewnętrznej stronie przedniej ściany obok drzwi auta lub na stopniach wejściowych w pierwszych drzwiach. Jest to miejsce dobrze widoczne bez konieczności rozkręcania pojazdu, wchodzenia pod podwozie lub zaglądania pod maskę. Raport VIN istotny z punktu widzenia potencjalnego nabywcy jest zatem dostępny od ręki.

 

Chroń się przed nieuczciwymi sprzedawcami samochodów!

Niemalże każda opinia o Autobaza jest pozytywna. Oferujemy sprawdzanie historii pojazdu dowolnego typu bez względu na rok jego produkcji, markę czy kraj pochodzenia pierwszego właściciela. Informacje uzyskiwane po numerze VIN są darmowe. Użytkownik, by dowiedzieć się o rodzaju silnika, awariach i wypadkach z udziałem pojazdu, bądź stanie licznika w poprzednim roku, nie musi płacić. Dla podanego numeru VIN można sprawdzić do 6 raportów, które ułatwią decyzję o zakupie auta.

W serwisie Autobaza po numerze VIN uzyska się wstępne rozpoznanie samochodu ze sprawdzeniem legalności jego pochodzenia. Następnym krokiem jest możliwość poznania sposobu, w jaki użytkowano auto w przeszłości. Pełną historię pojazdu uzyska się po zaakceptowaniu płatności online. W pełnym raporcie znajdzie się wszystkie dostępne dane o wybranym pojeździe.

Co ważne, z Autobazą można skutecznie chronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami samochodów. Bez trudu obnaży się ich kłamstwa, nieetyczne zagrywki i przemilczane fakty. Będzie to solidna podstawa do podjęcia negocjacji cenowych i zakupu pojazdu w dobrym stanie technicznym.

 

Artykuł zewnętrzny