Żyć Dobrze

Jak nieświadomie zdenerwować kobietę

Jak nieświadomie zdenerwować kobietę

Każdy z nas posiada listę czynności, które skutecznie denerwują płeć przeciwną. Często wykonujemy je nieświadomie, gdyż nie bierzemy pod uwagę faktu, że coś całkiem zwykłego dla nas, może zdenerwować partnera.

 

Oto kilka typowych rzeczy, które robią mężczyźni, wywołując brak zrozumienia u kobiet.

 

1. Wysyłasz jej SMS-em jedno słowo

Sprawa jest bardzo ciekawa z męskiego punktu widzenia. Generalnie wiadomości tekstowe, zawierające tylko jedno słowo, mówią niewiele, ale… Kiedy kobieta SMS-em, lub komunikatorem wysyła tylko jedno słowo, facet przyjmuje to jako jedno słowo. Jeśli natomiast mężczyzna wysyła podobną wiadomość kobiecie, to ona ma focha, gdyż interpretuje to po swojemu – jeśli wysyła niejasną informację – to dla niej część gry. Jeśli zaś taką samą dostaje – odbiera to jako agresję, brak zainteresowania, szacunku. Dziwne, ale tak się dzieje.

 

2. Wysyłasz tekst dwukrotnie, lub częściej

W ten sposób, jak się okazuje, stajemy się agresywni. Przecież kobieta potrzebuje czasu, aby udzielić odpowiedzi. Ona może być zajęta, ale ty tylko spróbuj nie zareagować natychmiast. Z drugiej strony, fatycznie, wielokrotne wysyłanie wiadomości jest bez sensu.

 

3. Mówisz jej, że powinna się uspokoić

Jeśli ktoś jest zdenerwowany, to naturalnym wsparciem wydaje się przekazanie mu informacji, że lepiej będzie jak się uspokoi. Przecież nerwy niczego dobrego nie przynoszą. Ale nie! W przypadku większości kobiet, takie stwierdzenie powoduje jeszcze silniejsze podkręcenie ich stanu emocjonalnego. Zdaniem kobiet, facet powinien w takim przypadku wykazać zainteresowanie i troskliwość, pytając w jaki sposób może pomóc. No cóż… można i tak.

 

4. Pytasz ją, dlaczego jest sama

To pytanie rzeczywiście może być kłopotliwe dla każdego, ale reakcja kobiety jest gwarantowana jak mróz na biegunie. Mimo, że powody takiego stanu rzeczy bywają różne – kobiety często przypisują sobie jakieś wyimaginowane defekty, winy i inne, obce nam sprawy, co automatycznie wprowadza je w fatalny nastrój. Takie pytanie może spowodować, że znajdziesz się na całkowicie przegranej pozycji, na zawsze.

 

5. Rozmowa na temat „byłych”

Rozmowa na temat „byłych” jest zawsze złym ruchem. To nie ma znaczenia, czy mówimy o wszystkich wspaniałych rzeczach, które zrobiła lub wszystkich strasznych rzeczach, które zrobiła. Żadna kobieta nie chce być porównywana do swoich poprzedniczek, to może bowiem oznaczać, że ciągle myślisz o nich.

Mężczyźni tez nie lubią porównań w stylu – on robił to lepiej. Różnica jest jednak taka, że nasze ego rośnie, gdy usłyszymy, że jesteśmy lepsi, najlepsi na świecie.

 

Oczywiście powyższa lista nie jest bynajmniej all-inclusive. Istnieją setki małych rzeczy, którymi mężczyźni potrafią skutecznie wkurzyć kobiety. Niemniej z drugiej strony, one też potrafią dobrze „zajść za skórę”. Wniosek? Życie toczy się dalej i czas na kolejną randkę, ale tym razem z poszerzoną wiedzą.