Okazji do wypicia alkoholu zazwyczaj nie brakuje bo i brak okazji to dobra okazja. Co zrobić, żeby wspominać zabawę, a nie gigantycznego kaca po niej?

 

Oczywiście najprostszym sposobem byłoby powstrzymać się od picia, ale ile osób potrafi się oprzeć drinkom i szampanom?

Przede wszystkim na zabawę idziemy wypoczęci, wyspani i... najedzeni. Tak, tak - godzinę przed wyjściem dobrze jest zjeść coś tłustego i najlepiej zakończyć czekoladą. Pijmy też dużo soków, zwłaszcza owocowych, które dostarczają do mózgu cukier spalany przez alkohol. Pomoże witamina C (nawet około 10 tabletek), dwie tabletki magnezu lub jedna tabletka witaminy B - kompleks.

Niektórzy zażywają witaminę C już w trakcie zabawy, kiedy czują, że wypili za dużo. Jeśli trudno będzie nam coś zjeść, można ograniczyć się do dwóch łyżek oliwy z oliwek lub wypicia rosołu. Chodzi o to, by otłuścić przełyk i dzięki temu sprawić, że alkohol będzie wolniej przenikał do organizmu.

Reklama

W trakcie zabawy przede wszystkim pamiętamy o unikaniu mieszania alkoholi. Staramy się nie przepijać piwem, ani szampanem, zawierają bowiem dwutlenek węgla, który przyspiesza wchłanianie alkoholu do krwi. Drinki sączymy powoli i robimy między nimi przynajmniej 20 minutowe przerwy. Nie zapominamy o piciu wody mineralnej - doskonale uzupełnia utracone składniki mineralne i rozcieńcza alkohol.

Uważajmy na drinki, w których składnikiem są soki ze świeżo wyciśniętych owoców, bo nie czuć w nich alkoholu i można nieświadomie przesadzić z jego ilością. Chociaż kawa kojarzy się z pobudzeniem, może nam tylko zaszkodzić, bo wzmacnia działanie alkoholu. Papierosy zostawiamy w domu lub znacznie ograniczamy ich palenie: obniżają ilość witaminy C w organizmie i potęgują zatrucie alkoholowe. Nie unikamy natomiast jedzenia - najlepiej posłuży nam oczywiście coś tłustego.

Jeśli jesteśmy w stanie, przed snem zażyjmy kilka tabletek witaminy C, B6, multiwitaminy lub paracetamolu (dopuszczalne są maksymalnie dwie pigułki), popijając wodą mineralną z cytryną. Pomoże także puszka napoju energetycznego, bo zatrzyma w organizmie potas, wapno i magnez.

Powyższe informacje nie stanowią porady medycznej. Przyjmowanie jakichkolwiek leków powinno być wcześniej uzgodnione z lekarzem.

Komentarze  

+2

#11 Reklama czytelników 2018-09-08 18:52

Nie szkoda ci żołądka i wątroby? Mieszać leki z alkoholem? Nigdy w życiu. Proponuję duże dawki witaminy C przed piciem, a później kolejna dawka przed położeniem się spać i następna po przebudzeniu. Kac będzie mniejszy. Tylko nie polecam zwykłej witaminy C, bo ona znika/ utlenia po się po 15-30 minutach od połknięcia i wtedy to nie przyniesie rezultatu. Tylko witamina C [reklama]. Żadna inna!
Cytować
0

#10 Karol 2014-12-12 14:06

Od kiedy człowiek wchłania przełykiem?
Cytować
-1

#9 Paracetamol1 2012-06-16 00:52

Paracetamol dziala i to cudownie zwlaszcza jezeli nie chce sie miec poteznego kaca nastepnego dnia po piciu!
Kiedys przypadkiem na to wpadlem ogladajac Discovery chanell gdzie grupy naukowcow probowaly sobie poradzic z tym problemem...
Wniosek byl prosty 2 tabletki PARACETAMOLU przed snem i duza ilosc wody przynajmniej 1 szklanka (dzieki ktorej nie dojdzie do wiekszego odwodniania podczas snu)
I gwarantuje panstwu ze nastepnego poranka bedziecie prawie jak nowi.
Uzywanm tego sposobu od kilku lat i nie mialem nigdy zadnego powaznego zatrucia!!!
A tylko wtedy gdy zapomne go zazyc sa problemy nastepnego dnia :-)
Cytować
+3

#8 mackIntosh 2012-01-20 18:48

Zgadzam sie absolutnie. Paracetamol to nieporozumienie
Cytować
+1

#7 rafi 2012-01-14 21:19

Co za brak wiedzy u piszącego. Akurat paracetamolu (np. apap) nigdy nie należy brać, kiedy człowiek spożywał alkohol, bo nastąpi poważne zatrucie organizmu.
Cytować
+1

#6 Piter 2011-11-26 23:38

Niech piszą co chcą,to naprawde dziazła, POLECAM!
Cytować
0

#5 Farmaceuta 2011-09-10 16:05

Co za ignorancja - paracetamol po piciu?! Bravo...
Cytować
0

#4 gosia 2011-08-18 19:24

chyba w ostatnim zdaniu chcieli napisać IZOTONICZNEGO a nie energetycznego
Cytować
+1

#3 xxx 2011-05-14 01:04

ostatnie zdanie sie nie zgodze chyba ze chcecie zabić swoją wątrobe
Cytować
0

#2 sadek 2010-12-01 19:45

Jak się nie upić? Wystarczy nie pić. :cry:
Cytować