Żyć Dobrze

do golenia gilette

Jak wybrać maszynkę do golenia?

Obecnie na całym świecie panuje moda na wizerunek tzw. drwala, czyli mężczyzny z bujną brodą i wąsami. Niemniej, nadal nie brakuje zwolenników gładkiej skóry u przedstawicieli płci męskiej - zarówno na twarzy, jak i nawet na głowie. Prawdziwy mężczyzna powinien posiadać w swojej kosmetyczce dobrą maszynkę do golenia. Ogromny wybór na rynku takich akcesoriów sprawia, że klientom trudno dokonać trafnego wyboru.

 

„Jednorazówki”

Maszynki jednorazowe, to najprostszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia. Kupimy je dosłownie wszędzie - w kiosku, w drogerii, w sklepach wielobranżowych, w marketach i w sklepach internetowych. Są one wyposażone w jedno, dwa, trzy, a nawet cztery ostrza, jak w przypadku maszynek Gillette. Z założenia taka maszynka obliczona jest na jednokrotne golenie, ale w praktyce służy ona znacznie dłużej. Maszynki z żyletkami są w stanie usuwać nawet najdrobniejsze, ciemne włoski, ale przed przystąpieniem do golenia należy zastosować na skórę i zarost preparaty zmiękczające owłosienie - piankę lub żel do golenia czy zwyczajne mydło. Kosmetyki te mają za zadanie chronić skórę przed powstaniem ewentualnych podrażnień.

Przy wyborze jednorazowej maszynki istotne jest nie tylko to, jak wiele ostrzy posiada, ale także to czy ma ruchomą główkę dostosowującą się do kształtów twarzy i krzywizn brody. Dobrze by było, aby maszynka była wyposażona w pasek z mydłem, który nawilży dodatkowo skórę i zmiękczy owłosienie oraz w specjalne skrzydełka silikonowe, które udaremniają niekontrolowane przemieszczanie się główki maszynki po skórze.

 

Maszynki wielorazowe

Prócz jednorazowych maszynek do golenia, w sklepach znajdziemy droższe, maszynki wielorazowe. Ostrza tnące maszynki można zmieniać po zużyciu poprzednich. W praktyce należy kupować tylko odpowiednie wkłady do maszynki wielorazowej.

Alternatywą pozostają golarki elektryczne, które jednak nie przy każdym zaroście będzie można zastosować. Całkowite usunięcie brody i wąsów przy grubym, ciemnym owłosieniu może być niemożliwe. Zarost golony jest bowiem powierzchownie, aby nie podrażnić skóry.