serwis rowerowy

Niektóre rowery, szczególnie te wyczynowe, kosztują tyle, co nieco tańsze samochody. Dlatego więc nie powinien dziwić fakt, że właściciel takiego dwukołowego pojazdu będzie starał się znaleźć jak najlepszy i najbardziej profesjonalny serwis. Jak tego dokonać? W jaki sposób znaleźć taki serwis rowerowy, z którego będziemy zadowoleni?

 

Opinie znajomych

Pierwszym krokiem, jaki podejmuje większość ludzi kiedy muszą skorzystać z usług nowej firmy czy kupić nowy sprzęt, jest spytanie innych o radę. Niektórzy się z tego śmieją, ale fakt jest taki, że im lepsza firma, tym ma więcej zadowolonych klientów, a co za tym idzie - ludzi, którzy ją polecają. Dlatego jeśli od paru znajomych usłyszymy nazwę tego samego serwisu, będzie to znaczyło, że właściwie trafiliśmy w dziesiątkę i możemy zakończyć nasze poszukiwania. Jednak rozpoczynając taki research, warto się upewnić co do tego, jakiego rodzaju rowery mają nasi znajomi i z jaką usterką zgłosili się do serwisu. Jeśli koleżanka powie nam, że niedawno była w jednym ze sklepów i bardzo szybko wykonali swoją pracę, a do tego usługa nie kosztowała dużo, a okaże się, że była ze swoim rowerem miejskim na regulacji przerzutek, taka "naprawa" wcale nie świadczy o profesjonalizmie mechanika. Jest to bowiem coś, co powinien potrafić każdy serwisant.

 

Wyposażenie serwisu

Przed oddaniem swojego roweru do serwisu - na okresowy przegląd czy kiedy zmagamy się z jakąś usterką - dobrze jest się upewnić, czy ma on na wyposażeniu wszystkie potrzebne narzędzia i części zamienne. Sprawa jest ułatwiona, kiedy posiadamy zwykły rower górski czy crossowy. Może być jednak gorzej w momencie, kiedy mamy problem z hamulcami hydraulicznymi czy amortyzatorem w naszym sprzęcie. Rzadko które punkty zajmują się serwisowaniem części pochodzących od wszystkich producentów. W Krakowie jedynym takim serwisem jest Go Ride - nieważne, jakiej marki są części do naszego roweru, mechanik wszystkim się zajmie.

 

Profesjonalizm i pasja

Warto znaleźć taki serwis rowerowy, który jest prowadzony przez ludzi z pasją. Widać to na przykład podczas rozmowy ze sprzedawcą czy mechanikiem. Jeśli okaże się, że sami nawet nie jeżdżą na rowerach, można niestety z smutkiem założyć, że nie mają zbyt dużej wiedzy o tych dwukołowych pojazdach. Kiedy jednak możemy podejrzeć, jak mechanik z zapałem stara się usunąć usterkę w serwisowanych rowerze, od razu nabieramy do niego zaufania. Bo właśnie o zaufanie tutaj chodzi.

Dla niektórych właścicieli rower jest jak samochód. Polegają na nim każdego dnia, nie tylko jeżdżąc rekreacyjnie, ale także w drodze do pracy. Dlatego trzeba wybrać taki serwis, który doceni ten pojazd, nawet jeśli będzie nieco starszy, a rama odrapana. W serwisie rowerowym przy sklepie Go Ride w Krakowie pracują osoby z pasją, które wiedzą, że jazda, nie tylko wyczynowa, może być hobby i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dlatego warto powierzyć swój rower właśnie im.

Reklama