Żyć Dobrze

serwis rowerowy

Jak wybrać najlepszy serwis rowerowy?

Niektóre rowery, szczególnie te wyczynowe, kosztują tyle, co nieco tańsze samochody. Dlatego więc nie powinien dziwić fakt, że właściciel takiego dwukołowego pojazdu będzie starał się znaleźć jak najlepszy i najbardziej profesjonalny serwis. Jak tego dokonać? W jaki sposób znaleźć taki serwis rowerowy, z którego będziemy zadowoleni?

 

Opinie znajomych

Pierwszym krokiem, jaki podejmuje większość ludzi kiedy muszą skorzystać z usług nowej firmy czy kupić nowy sprzęt, jest spytanie innych o radę. Niektórzy się z tego śmieją, ale fakt jest taki, że im lepsza firma, tym ma więcej zadowolonych klientów, a co za tym idzie - ludzi, którzy ją polecają. Dlatego jeśli od paru znajomych usłyszymy nazwę tego samego serwisu, będzie to znaczyło, że właściwie trafiliśmy w dziesiątkę i możemy zakończyć nasze poszukiwania. Jednak rozpoczynając taki research, warto się upewnić co do tego, jakiego rodzaju rowery mają nasi znajomi i z jaką usterką zgłosili się do serwisu. Jeśli koleżanka powie nam, że niedawno była w jednym ze sklepów i bardzo szybko wykonali swoją pracę, a do tego usługa nie kosztowała dużo, a okaże się, że była ze swoim rowerem miejskim na regulacji przerzutek, taka "naprawa" wcale nie świadczy o profesjonalizmie mechanika. Jest to bowiem coś, co powinien potrafić każdy serwisant.

 

Wyposażenie serwisu

Przed oddaniem swojego roweru do serwisu - na okresowy przegląd czy kiedy zmagamy się z jakąś usterką - dobrze jest się upewnić, czy ma on na wyposażeniu wszystkie potrzebne narzędzia i części zamienne. Sprawa jest ułatwiona, kiedy posiadamy zwykły rower górski czy crossowy. Może być jednak gorzej w momencie, kiedy mamy problem z hamulcami hydraulicznymi czy amortyzatorem w naszym sprzęcie. Rzadko które punkty zajmują się serwisowaniem części pochodzących od wszystkich producentów. W Krakowie jedynym takim serwisem jest Go Ride - nieważne, jakiej marki są części do naszego roweru, mechanik wszystkim się zajmie.

 

Profesjonalizm i pasja

Warto znaleźć taki serwis rowerowy, który jest prowadzony przez ludzi z pasją. Widać to na przykład podczas rozmowy ze sprzedawcą czy mechanikiem. Jeśli okaże się, że sami nawet nie jeżdżą na rowerach, można niestety z smutkiem założyć, że nie mają zbyt dużej wiedzy o tych dwukołowych pojazdach. Kiedy jednak możemy podejrzeć, jak mechanik z zapałem stara się usunąć usterkę w serwisowanych rowerze, od razu nabieramy do niego zaufania. Bo właśnie o zaufanie tutaj chodzi.

Dla niektórych właścicieli rower jest jak samochód. Polegają na nim każdego dnia, nie tylko jeżdżąc rekreacyjnie, ale także w drodze do pracy. Dlatego trzeba wybrać taki serwis, który doceni ten pojazd, nawet jeśli będzie nieco starszy, a rama odrapana. W serwisie rowerowym przy sklepie Go Ride w Krakowie pracują osoby z pasją, które wiedzą, że jazda, nie tylko wyczynowa, może być hobby i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dlatego warto powierzyć swój rower właśnie im.

Reklama