Żyć Dobrze

Jak wybrać wodę po goleniu

Jak wybrać wodę po goleniu i prawidłowo jej używać? 5 praktycznych porad

Woda po goleniu jest jednym z podstawowych kosmetyków używanych przez mężczyzn. Na rynku znaleźć można ją w wielu wariantach. Jaka woda po goleniu sprawdzi się najlepiej? Jak prawidłowo z niej korzystać?

 

Czym jest woda po goleniu?

Woda po goleniu to preparat na bazie alkoholu, który ma za zadanie zdezynfekować cerę po zabiegu usunięcia zarostu. Zawiera także różne substancje łagodzące. Pozwalają one na zmniejszenie ryzyka wystąpienia podrażnień.

Woda po goleniu ma również konkretny zapach, w zależności od nut zastosowanych w jej składzie. Aromat ten jest jednak bardzo ulotny, trwa najwyżej 1-2 godziny. Zwykle są to kompozycje świeże i orzeźwiające.

 

Jak wybrać wodę po goleniu?

Najlepsza woda po goleniu to taka, która jest dopasowana do potrzeb danego użytkownika. W przypadku cer wrażliwych najlepiej sprawdzą się preparaty o dość łagodnych składach. Znaczenie ma też zapach – powinien on trafiać w gusta użytkowników, ponieważ utrzymuje się na skórze przez kilka godzin.

Składy poszczególnych wód po goleniu różnią się od siebie. Jeśli borykasz się z podrażnieniami, dobrze sprawdzą się preparaty o jak najniższym stężeniu alkoholu. Warto, by zawierały one także sporo składników łagodzących. Wśród nich najczęściej występują:

  • wyciąg z aloesu,
  • substancje chłodzące,
  • witaminę E,
  • panthenol.

Woda po goleniu może zawierać również wyciągi z roślin i olejki, które wspierają działanie dezynfekujące oraz łagodzące. Często te składniki odpowiadają także za zapach kosmetyku.

 

Jak używać wody po goleniu?

Zastanawiasz się, jak używać wody po goleniu? Po zakończonym zabiegu wystarczy nanieść niewielką ilość preparatu na dłonie. Warto pamiętać, by nie było go zbyt dużo, ponieważ jego głównym zadaniem jest minimalizowanie podrażnień powstałych podczas golenia . Jeśli buteleczka jest wyposażona w atomizer, aplikacja staje się jeszcze łatwiejsza. Wodę wystarczy delikatnie wklepać w skórę na twarzy. Należy unikać pocierania, ponieważ mogłoby ono doprowadzić do pojawienia się podrażnień.

 

Woda po goleniu a wrażliwa skóra

 

mezczyzna z woda po goleniu

 

Jeśli po goleniu obserwujesz u siebie poważne podrażnienia, należy zwrócić szczególną uwagę na stosowane kosmetyki. Dla niektórych osób standardowa woda może być za mocna. Wówczas należy zastąpić ją specjalnymi balsamami po goleniu. Zwykle nie mają one właściwości odkażających, jednak działają nawilżająco na wrażliwą skórę.

- Czasami jedynym sposobem na znalezienie wody po goleniu odpowiedniej dla wrażliwej skóry jest przetestowanie co najmniej kilku preparatów. Warto jednak zwracać uwagę na ich skład. Powinny zawierać dużą ilość substancji łagodzących i jak najmniej alkoholu. A najbezpieczniejszym wyjściem będzie zastosować balsam po goleniu przeznaczony typowo do pielęgnacji skóry wrażliwej – mówi specjalista ze sklepu Aleperfumeria.

 

Balsam czy woda po goleniu?

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będzie balsam, czy woda po goleniu. Pierwszy produkt jest przeznaczony dla użytkowników o wrażliwej lub suchej skórze, którzy szukają przede wszystkim nawilżenia i łagodzenia. Woda po goleniu lepiej dezynfekuje i sprawdzi się wśród panów z tłustą cerą ze skłonnościami do występowania wyprysków i niedoskonałości.

Artykuł zewnętrzny