O zdrowiu

jaka fundacje wybrac3

Jaką Fundację wybrać?

W Polsce nie brakuje Fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Każda z nich ma określony profil działania oraz grupę docelową.

 

I tak, mamy organizacje pomagające dzieciom, dorosłym, ludziom cierpiącym na konkretne schorzenie, itp. Jak się w tym nie pogubić? Jak wybrać Fundację odpowiednią dla siebie?

 

Profil Fundacji – fundacja dla dzieci, fundacja dla dorosłych i inne…

Najpierw należy określić profil Fundacji, do którego pasujesz. Najczęściej zależy to od wieku oraz stanu zdrowia przyszłego podopiecznego. Jeśli masz powyżej 18 lat, raczej nie uda Ci się zapisać do Fundacji działającej na rzecz dzieci. Podobnie, gdy wybierzesz Fundację wspierającą walkę z rakiem, a nie chorujesz na nowotwór. Najlepszym rozwiązaniem są wszechstronne Fundacje, które nie wprowadzają tego typu ograniczeń – wtedy wybór jest o wiele łatwiejszy. Niestety, takich organizacji jest niewiele. W czołówce znaczących OPP znajduje się Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, która pomaga wszystkim osobom niepełnosprawnym i chorym, bez względu na wiek czy typ schorzenia. Wybierając AVALON możesz być pewny, że znajdziesz tam miejsce dla siebie i nikt nie odmówi Ci pomocy.

 

Forma pomocy – subkonto, 1% podatku, darowizny…

Kolejne pytanie, jakie musisz sobie zadać wybierając odpowiednią Fundacji to: jakiej formy pomocy oczekujesz? Chcesz zbierać środki finansowe, otrzymać wsparcie rzeczowe, pomoc rehabilitacyjną?

Większość Fundacji umożliwi Ci założenie indywidualnego subkonta, na którym będziesz mógł gromadzić środki finansowe na swoje potrzeby. Środki z subkonta możesz wykorzystać na różnych warunkach, określonych przez daną Fundację. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać Regulamin Fundacji – powinna się tam znaleźć informacja o opłatach i zasadach korzystania ze środków. Powinny być one dla Ciebie jasne i zrozumiałe. Może zdarzyć się tak, że Fundacja nie pobierze od Ciebie żadnych opłat, ale na pieniądze będziesz czekał bardzo długo lub będziesz mógł je wykorzystać tylko na określony cel. Coś za coś. Nie martw się, na pewno jest organizacja, która spełni Twoje oczekiwania. Fundacja AVALON została założona przez osobę niepełnosprawną, dlatego doskonale zna potrzeby swoich podopiecznych. Umożliwia dofinansowanie wszystkich potrzeb - kosztów medycznych, życia codziennego, transportu, w tym wydatków zagranicznych w obcych walutach. Wnioski o dofinansowanie są realizowane w max. 3 dni robocze, więc masz pewność, że nie pozostaniesz bez wsparcia. Ponadto, masz pełen wgląd w stan swojego subkonta i przeprowadzonych na nim operacji. A koszty? Tylko niewielkie opłaty manipulacyjne od wpłat na subkonto, w zamian: ekspresowe tempo pracy oraz gwarancja profesjonalnej i nowoczesnej pomocy.

Warto zwrócić uwagę, aby Fundacja posiadała status OPP, co oznacza, że może zbierać środki z 1% podatku na rzecz swoich podopiecznych. Atutem będą także dodatkowe możliwości gromadzenia środków, zaoferowane przez Fundację. Każda z nich zwiększy Twoje szanse na zgromadzenie odpowiedniej sumy. Wszystko to znajdziesz w AVALONie, który umożliwia swoim podopiecznym: zbieranie środków finansowych z 1% podatku, darowizn, aukcji charytatywnych oraz zakupów internetowych, ponadto otrzymywanie darowizn rzeczowych. Oferuje również dofinansowaną lub całkowicie bezpłatną rehabilitację, odbywającą się w siedzibie Fundacji w Warszawie!

 

Fundacja zaufana – opinie i wrażenia

Na koniec poszukiwań zwróć uwagę na atmosferę - ona też jest ważna jeśli planujesz długofalową współpracę z Fundacją. Zbadaj czy obsługa podopiecznych prowadzona jest na najwyższym poziomie. Czytaj komentarze – Opineo.pl potwierdza, że 99% podopiecznych Fundacji AVALON jest zadowolonych z pracy Fundacji. Taka rekomendacja to dobry znak, że i Tobie będzie tam dobrze.

 

Podsumowując…

Jeśli chcesz szybko wybrać Fundację odpowiednią dla siebie, z gwarancją profesjonalnej opieki i wysokiego poziomu świadczonego wsparcia, ponadto chcesz mieć wszystko pod kontrolą i być „kowalem własnego losu” - załóż subkonto w Fundacji AVALON!

Dowiedz się więcej: www.fundacjaavalon.pl