W Polsce nie brakuje Fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Każda z nich ma określony profil działania oraz grupę docelową.

 

I tak, mamy organizacje pomagające dzieciom, dorosłym, ludziom cierpiącym na konkretne schorzenie, itp. Jak się w tym nie pogubić? Jak wybrać Fundację odpowiednią dla siebie?

 

Profil Fundacji – fundacja dla dzieci, fundacja dla dorosłych i inne…

Najpierw należy określić profil Fundacji, do którego pasujesz. Najczęściej zależy to od wieku oraz stanu zdrowia przyszłego podopiecznego. Jeśli masz powyżej 18 lat, raczej nie uda Ci się zapisać do Fundacji działającej na rzecz dzieci. Podobnie, gdy wybierzesz Fundację wspierającą walkę z rakiem, a nie chorujesz na nowotwór. Najlepszym rozwiązaniem są wszechstronne Fundacje, które nie wprowadzają tego typu ograniczeń – wtedy wybór jest o wiele łatwiejszy. Niestety, takich organizacji jest niewiele. W czołówce znaczących OPP znajduje się Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, która pomaga wszystkim osobom niepełnosprawnym i chorym, bez względu na wiek czy typ schorzenia. Wybierając AVALON możesz być pewny, że znajdziesz tam miejsce dla siebie i nikt nie odmówi Ci pomocy.

 

Reklama

 

Forma pomocy – subkonto, 1% podatku, darowizny…

Kolejne pytanie, jakie musisz sobie zadać wybierając odpowiednią Fundacji to: jakiej formy pomocy oczekujesz? Chcesz zbierać środki finansowe, otrzymać wsparcie rzeczowe, pomoc rehabilitacyjną?

Większość Fundacji umożliwi Ci założenie indywidualnego subkonta, na którym będziesz mógł gromadzić środki finansowe na swoje potrzeby. Środki z subkonta możesz wykorzystać na różnych warunkach, określonych przez daną Fundację. Pamiętaj, aby dokładnie przeczytać Regulamin Fundacji – powinna się tam znaleźć informacja o opłatach i zasadach korzystania ze środków. Powinny być one dla Ciebie jasne i zrozumiałe. Może zdarzyć się tak, że Fundacja nie pobierze od Ciebie żadnych opłat, ale na pieniądze będziesz czekał bardzo długo lub będziesz mógł je wykorzystać tylko na określony cel. Coś za coś. Nie martw się, na pewno jest organizacja, która spełni Twoje oczekiwania. Fundacja AVALON została założona przez osobę niepełnosprawną, dlatego doskonale zna potrzeby swoich podopiecznych. Umożliwia dofinansowanie wszystkich potrzeb - kosztów medycznych, życia codziennego, transportu, w tym wydatków zagranicznych w obcych walutach. Wnioski o dofinansowanie są realizowane w max. 3 dni robocze, więc masz pewność, że nie pozostaniesz bez wsparcia. Ponadto, masz pełen wgląd w stan swojego subkonta i przeprowadzonych na nim operacji. A koszty? Tylko niewielkie opłaty manipulacyjne od wpłat na subkonto, w zamian: ekspresowe tempo pracy oraz gwarancja profesjonalnej i nowoczesnej pomocy.

Warto zwrócić uwagę, aby Fundacja posiadała status OPP, co oznacza, że może zbierać środki z 1% podatku na rzecz swoich podopiecznych. Atutem będą także dodatkowe możliwości gromadzenia środków, zaoferowane przez Fundację. Każda z nich zwiększy Twoje szanse na zgromadzenie odpowiedniej sumy. Wszystko to znajdziesz w AVALONie, który umożliwia swoim podopiecznym: zbieranie środków finansowych z 1% podatku, darowizn, aukcji charytatywnych oraz zakupów internetowych, ponadto otrzymywanie darowizn rzeczowych. Oferuje również dofinansowaną lub całkowicie bezpłatną rehabilitację, odbywającą się w siedzibie Fundacji w Warszawie!

 

Fundacja zaufana – opinie i wrażenia

Na koniec poszukiwań zwróć uwagę na atmosferę - ona też jest ważna jeśli planujesz długofalową współpracę z Fundacją. Zbadaj czy obsługa podopiecznych prowadzona jest na najwyższym poziomie. Czytaj komentarze – Opineo.pl potwierdza, że 99% podopiecznych Fundacji AVALON jest zadowolonych z pracy Fundacji. Taka rekomendacja to dobry znak, że i Tobie będzie tam dobrze.

 

Podsumowując…

Jeśli chcesz szybko wybrać Fundację odpowiednią dla siebie, z gwarancją profesjonalnej opieki i wysokiego poziomu świadczonego wsparcia, ponadto chcesz mieć wszystko pod kontrolą i być „kowalem własnego losu” - załóż subkonto w Fundacji AVALON!

Dowiedz się więcej: www.fundacjaavalon.pl

Komentarze  

0

#8 Oskar 2019-05-10 08:37

Jestem rodzicem 8 letniego syna z autyzmem, polecam fundacje Silentio, więcej znajdziecie na ich stronie
[..oj..]://silentio.org.pl/
Cytować
+1

#7 Marta 2019-02-26 09:42

Trzeba wspierać tylko naprawdę wartościowe fundacje, które rzeczywiście niosą pomoc innym. Moim zdaniem taką godną zaufania jest Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom. Robią naprawdę świetną robotę, można zawsze do nich zadzwonić, napisać, nigdy nie pozostawią człowieka w potrzebie. Prowadzą również portal [..oj..]s://pomocsieliczy.pl/ gdzie każdy może zorganizować zbiórkę dla osoby potrzebującej.
Cytować
0

#6 rodzic 2018-10-08 17:57

Przestrzegam przed fundacją Rycerze i Księżniczki, fundacja już dawno powinna zostać zamknięta. Wydają pieniądze dzieci, na promocję własnej marki, BEZ ZGODY i WIEDZY rodziców. Rodzice nie mają wglądu w swoje konto, fundacja co raz to wymyśla kolejne przeciwności, żeby tylko nie ujawnić rozliczenia z wydatkowania. Zazwyczaj umowy podpisywane są w przypływie dużych emocji i prezes Anna to wykorzystuje, późnej sugestia delikatna, że w razie rezygnacji z jej usług 20% przechodzi na cele statutowe. Trzyma w szachu, ludzie się boją i są zastraszeni. Trwonią pieniądze na prawo i lewo. OSTRZEGAM!!!
Cytować
0

#5 Bogumiła 2018-03-02 10:33

Jestem w fundacjazlotowianka i bardzo sobie chwalę, jest ona dla dzieci i dorosłych, nie ma problemów z refundacją i szybko się wszystko odbywa. Polecam z czystym sumieniem!
Cytować
0

#4 arra 2018-02-20 11:14

Polecam Dar Serca, to akurat łódzka fundacja. Można łatwo im oddać ten podatek, wystarczy Krs wpisać do pitu i tyle, ich dane masz na stronie dar-serca.pl. Ostatnio im trochę zabawek i przyborów zawoziłam do Kapelusznika – super prowadzona świetlica, widzieć te uśmiechnięte dzieci – bezcenne!
Cytować
0

#3 Nicole 2017-12-29 20:23

Bezpieczną fundacją jest [...], naprawdę zachęcam, żeby tam zajrzeć ;) Porządna i sprawdzona.
Cytować
+3

#2 Rafał 2016-10-21 22:54

Jestem rodzicem dziecka po operacji retinopatii w Memphis, ok 20 lat temu zbierałem fundusze na operację (23 tys. dolarów) zajęło mi to 3 miesiące.Zastanawiam się czemu dzieci z fundacji RiK kierowane są na leczenie w USA, w Londynie (organizuje fundacja Tęcza) jest znacznie taniej więc zbiórka przebiega szybciej, a czas jest tu znaczącym czynnikiem.
Cytować
+4

#1 AnnaK 2016-05-07 11:43

Proszę uważajcie na fundację Rycerze i Księżniczki, zasięgnijcie rad rodziców, którzy mieli z nimi do czynienia. Szukajcie ich na fb, uwaga konta podopiecznych nie prowadzą rodzice, nie mają do nich w większości przypadków dostępu, szukajcie ich prywatnych kont.
Cytować