Moto Sfera

seat leon sc

Leon w wersji coupe - SEAT LEON SC

SEAT Leon to powszechnie lubiane auto, które, jak niewiele innych, łączy w sobie ekonomiczność oraz spory zasób mocy. Praktyczny samochód kompaktowy, który nadaje się tak do jazdy po mieście, jak i do oryginalnych wycieczek doskonale przyjął się na rynku. Producent stwierdził, że czas kuć żelazo póki gorące i oto w spragnione ręce kierowców trafił zmodyfikowany SEAT Leon, oznaczony sygnaturką SC, będący dynamicznym, trzydrzwiowym pojazdem. Pora przyjrzeć się modelowi z bliska…

 

Nowa, bardziej zadziorna sylwetka 

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to nowy wygląd samochodu. Leon SC zdecydowanie odcina się od stylistyki pięciodrzwiowego poprzednika, stawiając sprawę jasno: SC to pełnoprawne, 3-drzwiowe coupe z ostrymi kształtami, opływową karoserią i zauważalnie smukłymi proporcjami. Być może zwrócisz również uwagę na ciekawą paletę barw, na czele z autorskim Emocion Red i Technic Grey. 

 

Co w komplecie z Leonem SC? 

W zestawie oferowanym między innymi przez dealera AutoKometa otrzymamy ważny pakiet aerodynamiczny, składający się z: przedniego zderzaka, specjalnego tylnego spojlera, błotników oraz tylnego zderzaka. Cała konstrukcja zapewnia świetny wygląd oraz niskie zużycie paliwa. Producent zachwala również zwinne podwozie, które pozwala na niezwykle precyzyjne parkowanie, istotne zwłaszcza w ruchu miejskim. Z kolei domyślne ustawienia układu kierowniczego oraz działania pedałów można bardzo łatwo zmieniać dzięki formule SEAT Drive Profile. Wisienką na torcie jest bardzo czytelny komputer pokładowy z mnóstwem funkcji ułatwiających zbieranie informacji na temat zarówno przebytej, jak i pozostałej trasy. 

 

 

Kilka słów o spalaniu, czyli oszczędność ma znaczenie 

Nie od dziś wiadomo, że samochody typu coupe, cechujące się z natury sporą dynamiką, wyglądają świetnie... do czasu, aż nie zorientujemy się, ile kosztuje ich bieżące utrzymanie, liczone w złotówkach za każdy litr benzyny lub oleju napędowego. SEAT Leon SC jest w tym względzie naprawdę wyjątkowy: najsilniejsza jednostka 1.8 TSI pali zaledwie 5,9 litra/100km, a najsilniejszy diesel: 4,3 litra.  

Podsumowując, SEAT Leon SC to odważne, ale nad wyraz udane rozwinięcie sprawdzonej już w Leonie formuły: maksimum możliwości, maksimum bezpieczeństwa. Leon SC jest jeszcze mocniejszy, a dzięki stylistyce coupe nabrał dynamiczności i swoistego "pazura". Obecnie SEAT Leon SC dostępny jest w trzech wersjach: Reference, Style i FR, które sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli szukasz dynamicznego, ale jednocześnie oszczędnego samochodu, wyposażonego przy tym w technologię godną miana XXI wieku, lepiej trafić nie mogłeś. 

 Reklama

Reklama

feromony sa dobre