Mała czarna zapobiega zaburzeniom erekcji

Mężczyźni, którzy piją dwie do trzech filiżanek kawy dziennie są znacznie mniej narażeni na zaburzenia erekcji. Kofeina może wpływać na sprawność seksualną mężczyzny i może pomóc w zapobieganiu wystąpienia impotencji.

 

Amerykańscy naukowcy jak zwykle prześcigają się w pomysłowości swoich badań. Jednak badania dotyczące powiązania kofeiny ze sprawnością seksualną należy chyba uznać za pożądane. Tak tez się stało. Naukowcy z University of Texas Health Science Center postanowił zbadać, jak kofeina może wpływać na sprawność seksualną mężczyzny i czy może pomóc w zapobieganiu wystąpienia impotencji.

Lekarze odkryli, że mężczyźni, którzy spożywają od 85 do 170 mg kofeiny dziennie, o 42 procent rzadziej doświadczają zaburzeń erekcji niż panowie, którzy stronią od picia kawy.

 

Ponadto mężczyźni, którzy piją 171 do 303 mg kawy codziennie, o 39 procent zmniejszają ryzyko impotencji w stosunku do tych, którzy nie przekraczają dawki 7 mg kofeiny dziennie.

Czynniki dodatkowe, które podczas badań były brane pod uwagę to: masa ciała, ciśnienie krwi oraz występowanie cukrzycy.

Wyniki wykazały, że spożycie kofeiny zmniejsza zaburzenia erekcji u mężczyzn z nadwagą i otyłością, a także osób z wysokim ciśnieniem krwi. Nie miało to jednak żadnego wpływu na impotencję mężczyzn z cukrzycą, w przypadku których wiadomo, że są bardziej narażeni na trudności w osiągnięciu szczytu sprawności seksualnej.

Cukrzyca jest jednym z najsilniejszych czynników ryzyka powstania zaburzeń erekcji, więc nie jest to zaskoczeniem.

Uważa się, że kofeina powoduje wiele efektów farmakologicznych w organizmie, które prowadzą do relaksacji tętnic prącia, co umożliwia zwiększenie przepływu krwi.

Istnieje wiele powodów, przez które mężczyzna może doświadczyć zaburzeń erekcji, w tym lęk, depresja, zaburzenia hormonalne, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i problemy z relacjami oraz alkohol.

Informacja prasowa