O zdrowiu

Mała czarna zapobiega zaburzeniom erekcji

Mała czarna zapobiega zaburzeniom erekcji

Mężczyźni, którzy piją dwie do trzech filiżanek kawy dziennie są znacznie mniej narażeni na zaburzenia erekcji. Kofeina może wpływać na sprawność seksualną mężczyzny i może pomóc w zapobieganiu wystąpienia impotencji.

 

Amerykańscy naukowcy jak zwykle prześcigają się w pomysłowości swoich badań. Jednak badania dotyczące powiązania kofeiny ze sprawnością seksualną należy chyba uznać za pożądane. Tak tez się stało. Naukowcy z University of Texas Health Science Center postanowił zbadać, jak kofeina może wpływać na sprawność seksualną mężczyzny i czy może pomóc w zapobieganiu wystąpienia impotencji.

Lekarze odkryli, że mężczyźni, którzy spożywają od 85 do 170 mg kofeiny dziennie, o 42 procent rzadziej doświadczają zaburzeń erekcji niż panowie, którzy stronią od picia kawy.

 

Ponadto mężczyźni, którzy piją 171 do 303 mg kawy codziennie, o 39 procent zmniejszają ryzyko impotencji w stosunku do tych, którzy nie przekraczają dawki 7 mg kofeiny dziennie.

Czynniki dodatkowe, które podczas badań były brane pod uwagę to: masa ciała, ciśnienie krwi oraz występowanie cukrzycy.

Wyniki wykazały, że spożycie kofeiny zmniejsza zaburzenia erekcji u mężczyzn z nadwagą i otyłością, a także osób z wysokim ciśnieniem krwi. Nie miało to jednak żadnego wpływu na impotencję mężczyzn z cukrzycą, w przypadku których wiadomo, że są bardziej narażeni na trudności w osiągnięciu szczytu sprawności seksualnej.

Cukrzyca jest jednym z najsilniejszych czynników ryzyka powstania zaburzeń erekcji, więc nie jest to zaskoczeniem.

Uważa się, że kofeina powoduje wiele efektów farmakologicznych w organizmie, które prowadzą do relaksacji tętnic prącia, co umożliwia zwiększenie przepływu krwi.

Istnieje wiele powodów, przez które mężczyzna może doświadczyć zaburzeń erekcji, w tym lęk, depresja, zaburzenia hormonalne, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i problemy z relacjami oraz alkohol.

Informacja prasowa