Żyć Dobrze

meksyk plaza

Meksyk - najpiękniejsze plaże

Meksyk posiada przepiękne, niezwykle zadbane piaszczyste plaże, które co roku przyciągają miliony turystów pragnących odpoczynku w tym barwnym kraju. Otaczają je krystalicznie czyste wody, które aż zachęcają do kąpieli i odkrywania niespodzianek kryjących się na dnie. Meksykańskie plaże są także warte uwagi, ponieważ uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie.

 

Niedostępne dzikie plaże, czyli ukryte skarby Meksyku, najpiękniejsze na świecie

Meksyk posiada wiele plaż, które zachwycają swoim pięknem jednakże dostęp do nich nie zawsze jest łatwy. Kilka takich perełek znajduje się na wyspach Marieta, które kiedyś niezamieszkane wykorzystywane były jako poligon dla wojska. Dziś miejsca te fascynują tajemniczymi jaskiniami, niezwykłymi formacjami skalnymi oraz ukształtowaniem terenu.

Tutaj też znajduje się jedna z najbardziej urokliwych plaż na całym świecie. Utworzyła ją erupcja wulkanu, dzięki której powstała ogromna dziura w ziemi pełna czystej, ciepłej wody i miękkiego piasku. Mowa tu o Plaży Miłości, czyli Playa De Amor będącej zarazem chronionym rezerwatem przyrody. Oprócz cudownego relaksu czekają tutaj także tacy towarzysze zabaw jak delfiny, żółwie morskie czy wielobarwne ryby tropikalne.

 

Bogactwo plaż w Cancun, miejscowość Tulum pełna fascynujących zakątków i o wiele więcej

Niezwykłe plaże znajdują się także w kurorcie Cancun, które ulokowane jest nad Morzem Karaibskim. Najbardziej popularne zakątki to Playa Linda, Playa Delfines oraz Playa Tortugas. Każda z tych plaż ma swój własny urok i unikalną atmosferę.

Miejscem pełnym skarbów jest także Tulum znajdujące się na półwyspie Jukatan. Oprócz plażowania można tu zwiedzać ruiny prekolumbijskiego miasta Majów, które ulokowane jest na 12-metrowym klifie. Tulum to spokojne wybrzeże pełne złotego piasku i boskich widoków. Będąc tutaj warto przede wszystkim odwiedzić plażę Ziggy Beach oraz Boca Paila.

Cudowne miejsca relaksu wśród promieni słońca można odnaleźć także w Acapulco oraz na Południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego. To jednak dopiero początek atrakcji, które czekają na miłośników plażowania w Meksyku.

Meksyk All Inclusive (sprawdź oferty wczasów na Meksyk.com.pl) to wspaniała szansa na spędzenie prawdziwie przyjemnych wakacji ze wszystkimi możliwym udogodnieniami. Słońce, dzikie plaże, luksusowe kurorty i hotele - z taką bazą turystyczną wystarczy tylko dać się ponieść. Kraj ten zadziwia, zachwyca i fascynuje, a miękki, złoty piasek pozwala zapomnieć o wszystkich troskach.

 Reklama