Moto Sfera

Motocykle Indian – legenda wiecznie żywa!

Motocykle Indian – legenda wiecznie żywa!

Pomimo tego, że na pytanie o najbardziej znane amerykańskie jednoślady, wielu rzuci zapewne nazwę Harley Davidson, to jednak marka Indian powstała jako pierwsza, dwa lata wcześniej. I przez pewien czas to właśnie ona odnosiła duże sukcesy, jako największy producent motocykli na świecie. Jak dzisiaj wyglądają motocykle Indian? Czy współczesne wersje nadal przyspieszają o szybsze bicie serca?

 

Motocykle Indian - cudo z Ameryki!

Motocykle Indian od samego początku słynęły ze swojej wyjątkowo pięknej stylistyki, wytrzymałej konstrukcji oraz olbrzymiej mocy drzemiącej w silnikach V-twin. To właśnie dzięki temu motocykle Indian znalazły swoje miejsce w armii w czasie I i II Wojny Światowej. Do legendy przeszły przede wszystkim dwa modele motocykli z tamtych czasów: Indian Scout i Chef. Oba modele po wielu latach uśpienia marki, powróciły w wielkim stylu, zapierającym dech w piersiach wszystkim fanom motocyklowej jazdy.

Wracając do historii Indiana, już w latach 20. XX wieku marka miała coraz większe problemy wewnętrzne, które z czasem pozwoliły pałkę pierwszeństwa przejąć Harleyowi. Długo musieliśmy czekać na powrót legendy. Cóż powiedzieć, dzisiaj już wiemy, że każda chwila czekania, była tego warta. Marka Polaris Industries, która kupiła Indiana w 2011 roku, zrobiła kawał dobrej roboty i przywróciła pełnię blasku najstarszej amerykańskiej marce, produkującej motocykle z najprawdziwszą duszą! A Harley Davidson znowu ma poważną konkurencję!

 

Najpopularniejsze modele Indiana w XXI wieku!

Kiedy Polaris przejmował Indiana, los kultowej amerykańskiej marki, poturbowanej przez kilkadziesiąt lat porażek i złych decyzji, był niepewny. Dlatego chyba nikt nie spodziewał się tak olbrzymiego sukcesu, jakim okazały się nowe motocykle Indian. I to pod kontrolą firmy, która przoduje przede wszystkim w produkcji pojazdów ATV.

Bardzo szybko, bo już w 2013 roku, pojawiły się jednak nowe modele cruiserów, czyli sztandarowych motocykli Indiana: Cheif Vintage, Cheif Classic i Cheftain. A w następnym roku kultowy Indian Scout oraz Roadmaster. Nowa odsłona legendarnych modeli okazała się strzałem w dziesiątkę. Oprócz nich Indian wypuścił również zupełnie nowe motocykle Indian - Springfield i Chieftain Dark Horse, a także motocykl o sportowym zacięciu - FTR1200.

 

Ponadczasowy styl i drapieżne serce Idniana

Tym, co wyróżnia motocykle Indian spośród wielu innych marek, jest wspaniała i ponadczasowa stylistyka. A także elastyczne i mocne jednostki napędowe, dzięki którym jazda zarówno w środowisku miejskim, jak i w dłuższych trasach, jest wspaniałym doświadczeniem. Motocykle odznaczają się wspaniałym designem, gdzie dbałość najmniejszy detal widoczna jest już na pierwszy rzut oka. Przy czym w nowej odsłonie motocykle Indian doskonale łączą w sobie ulotny klimat motocykli z dawno minionych czasów z nowoczesnością.

Marka w swoich kolekcjach posiada zarówno lekkie cruisery, jak i motocykle sportowe, baggery oraz prawdziwe krążowniki szos, czyli typowo turystyczne motocykle, na których można przemierzać wygodnie setki kilometrów dziennie.

Artykuł zewnętrzny