Żyć Dobrze

park dinozaurow

Niesamowita wycieczka w prehistoryczne czasy z rodziną!

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zabrać dziecko na ciekawą wycieczkę. Warto organizować interesujące wypady na każdym etapie jego rozwoju, a powodów do tego jest mnóstwo. Chociażby taki, że poprzez odwiedzanie różnych miejsc nasze dziecko uczy się za każdym razem czegoś nowego i poznaje otaczający je świat. Warto pamiętać, aby cel wyprawy był dostosowany do wieku dziecka i jego zainteresowań.

 

Jeśli zatem nasz dwulatek zafascynowany jest dinozaurami i jedyne zabawki jakimi jest zainteresowany to figurki tych gadów, to warto wybrać się na zwiedzanie Parku Dinozaurów, na przykład tego znajdującego się w Nowinach Wielkich, które położone są w województwie lubuskim. Park ten zaprojektowano i wybudowano z myślą o wszystkich odwiedzających, niezależnie od wieku. Co prawda dwuletnie dziecko nie będzie w stanie przyswoić całej wiedzy, jaką można wynieść z takiej wyprawy, jednak zobaczy figury dinozaurów naturalnej wielkości, co na pewno wywoła jego zachwyt. W przypadku tak małego dziecka warto powtórzyć wycieczkę za rok lub dwa, aby miało szansę zapamiętania i poznania większej ilości faktów.

Zupełnie inaczej jest w przypadku starszych dzieci, na przykład dziesięcioletnich. Im wystarczy jedna, ewentualnie dwie wizyty w Parku Dinozaurów, by zdołały poznać wszystkie zagadnienia dotyczące tych prehistorycznych gadów.

 

Wizyta w wyżej wymienionym parku może się okazać niezapomnianym przeżyciem i dostarczyć wielu wrażeń całej rodzinie. Można go zwiedzać o różnych porach roku. W okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w parku można spotkać Świętego Mikołaja, a że w tym czasie zmrok zapada wcześniej, ścieżka dla zwiedzających jest oświetlona. Podświetlone modele dinozaurów robią na wszystkich, także na dorosłych, ogromne wrażenie.

Jednak największym zainteresowaniem Park Dinozaurów cieszy się w okresie od wiosny do jesieni. Największą jego atrakcją jest ścieżka edukacyjna, wzdłuż której w otoczeniu lasów i naturalnej przyrody znajduje się wiele modeli dinozaurów. Ścieżka ta prowadzi nas przez wszystkie okresy dziejów Ziemi, pokazując jak wyglądało życie setki milionów lat temu i jak w międzyczasie się rozwijało i ewoluowało.

Na terenie Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich znajduje się również muzeum minerałów i skamieniałości "Skarby Ziemi", w którym można zobaczyć, a nawet dotknąć kawałek skamieliny oraz liczne okazy minerałów z Polski i ze świata.

Dla najmłodszych ciekawą propozycją może być plac zabaw z licznymi atrakcjami i z niepowtarzalną piaskownicą, w której pod warstwą piasku ukryto dużych rozmiarów szkielet tyranozaura.

Wycieczka do Parku Dinozaurów może przybliżyć wszystkim członkom rodziny historię życia na Ziemi. Najmłodsze pociechy mogą się dowiedzieć skąd wzięły się dinozaury i zobaczyć je "na żywo". Dzięki muzeum wszyscy mogą obejrzeć skamieniałe ślady i kości tych pradawnych gadów. Taka wycieczka w prehistoryczne czasy zapewni wszystkim członkom rodziny niezapomniane wspomnienia. Każdy wyniesie z niej również wiele wartości edukacyjnych.