Żyć Dobrze

Nowy Jork – tanie loty do najbardziej znanego miasta USA

Nowy Jork – tanie loty do najbardziej znanego miasta USA

Nowy Jork to jedno z najbardziej znanych miast świata, pokazywane w setkach filmów, seriali i sztuk teatralnych. Ta wielokulturowa metropolia oferuje dziesiątki ciekawych miejsc do odwiedzenia i zobaczenia – zaczynając od Statuy Wolności, kończąc na Central Parku. Choć do tej pory lot do USA kojarzył się z większym wydatkiem, sytuacja ta ulega zmianie.

 

Polecieć tanio do Nowego Jorku? To możliwe!

Jeżeli chce się dostać do tego miasta za pośrednictwem dużych linii przewozowych, należy liczyć z wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych. Jednak od czasu, gdy pojawiły się tanie loty do nowego Jorku, jest to znacznie mniejszy wydatek. Najtańsze rejsy z Polski to wydatek zaledwie 1416 złotych! Takie właśnie tanie loty odbywają się na linii Warszawa – Nowy Jork, jednak na tym, nie koniec. Samoloty zabierające pasażerów w podróż za ocean startują także z Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania czy Łodzi. Dzięki temu można ruszyć w podróż do Ameryki ze swojego miasta lub tez najbliżej położonego lotniska.

 

Czy są minusy?

Tanie loty, podobnie jak i drogie, mają jeden wspólny minus – jest nim czas lotu. W najkrótszym wypadku będzie to 12 godzin, w najdłuższym - ponad 38! Wszystko uzależnione jest od konkretnego przewoźnika. Nie ma bezpośrednich lotów, więc niezbędna jest przesiadka w którymś z miast Europy położonych bliżej Ameryki. W rzadszych przypadkach wymagane są nawet dwie. Oczywiście pomiędzy wyjściem z pokładu jednego samolotu a wejściem na pokład drugiego może minąć nieco czasu (najczęściej 2-3 godziny), jednak jest on wliczany w ogólny czas podróży. Niestety, długiego czasu lotu uniknąć się nie da – odległość między Europą a USA jest zbyt duża, aby można było go zredukować.

 

Gdzie latają samoloty z Europy?

Nowy Jork posiada trzy duże lotniska, a większość rejsów z Europy obsługuje lotnisko im. Kennedy’ego. Niektóre lądują także na La Guardii i Newark. Pasażerów transportują na nie liczne linie lotnicze, jak Air Baltic, Swiss, SAS, Eurowing, Fly Emirates i inne. Należy jednak zauważyć, że nie wszystkie posiadają ofertę tanich lotów. Jak więc znaleźć tego typu połączenia?

 

Jak znaleźć tanie bilety do Nowego Jorku?

Tanie bilety do „Wielkiego Jabłka” (jak nazywają N. Jork jego mieszkańcy) można znaleźć na portalach zajmujących się sprzedażą biletów tanich linii lotniczych. Warto śledzić je na bieżąco, ponieważ często trafiają się promocje, dzięki którym będzie można odwiedzić Amerykę za naprawdę niewielką kwotę. Warto jednak pamiętać, że obywatele Polski potrzebują wiz, które należy zdobyć przed podróżą w amerykańskiej ambasadzie w Warszawie. Dopiero mając wizę w ręku można znaleźć dogodny dla siebie termin podróży za ocean.

Reklama