Intymność

Punkt G

Punkt G

Od pewnego czasu tak zwany punkt „G” stał się tematem wielu opracowań, a nawet spekulacji. Są różne opinie świadczące o jego roli w życiu intymnym kobiety. Wszelka dostępna na ten temat literatura i ta oparta na badaniach, jak i ta wypływająca z doświadczeń zarówno kobiet jak i mężczyzn pozwala na stwierdzenie, że warto poeksperymentować w celu uzyskania lepszej jakości współżycia.

 

Po zwilżeniu palca śliną lub preparatem na bazie wody powoli wsuń palec wskazujący do pochwy i dotknij jej przedniej ściany. Punkt „G", czyli okolica w której znajduje się bardzo dużo zakończeń nerwowych znajduje się mniej więcej w odległości odpowiadającej długości palca.

Spróbuj wykonywać palcem ruch przywołania "chodź tutaj". Niech czubek twojego palca masuje przednią ścianę pochwy. Stopień podniecenia partnerki będzie wskazówką dla twoich ruchów. Rozmawiaj z nią, pytają ją jak różne ma odczucia. Jednak niektóre kobiety nie lubią gdy się masuje okolicę punktu G i mogą nawet odczuwać ból, wówczas odpuść sobie dalsze eksperymentowanie w tym kierunku bo na pewno nie skończy się to zbyt przyjemnie.

 

gdzie jest punkt G

 

Innym sposobem na stwierdzenie, czy dotyka się punktu G jest różnica powierzchni. Obszar punktu „G" w dotyku jest zazwyczaj jak zmarszczona skóra w przeciwieństwie do obszaru otaczającego, który jest gładki i napięty.

Punkt „G" ma kształt nerkowatego, pionowo ustawionego ziarenka fasoli. Połączenie stosunku oralnego ze stymulacją punktu „G" wystarcza by doprowadzić większość kobiet do maksymalnego podniecenia.

 

Punkt G


Pary lubiące nowe doświadczenia, po zlokalizowaniu punktu „G" i nauczeniu się sztuki jego stymulacji mogą przejść do drugiego etapu, w którym partner zamiast ucisku palcem wskazującym chwyta ścianę pochwy między palec i kciuk i przesuwa ją między swoimi palcami.

Należy przy tym pamiętać aby powyższą czynność wykonywać bardzo delikatnie, by nie sprawiać kobiecie bólu. Lepiej być nadto delikatnym niż być zbyt brutalnym. Większość kobiet nie doświadczyła takich doznań wcześniej i są one dla nich czymś nowym a to na wprost otwiera nowe drogi do seksualnego spełnienia.