Moto Sfera

Samochody używane dla każdego

Samochody używane dla każdego

Zdecydowana większość z nas nie dysponuje tak wysokimi finansami, by móc pozwolić sobie na samochód prosto z salonu. Samochody osobowe "spod igły" są oczywiście najpewniejsze, najbardziej niezawodne, jednak kosztują krocie. Na szczęście, samochód nie jest luksusem tylko dla najbogatszych. Z pomocą przychodzą używane samochody osobowe, które często sprzedawane są w naprawdę przyzwoitym stanie, za o wiele mniejsze pieniądze.

 

Wiele osób waha się, czy używane samochody, motocykle i inne pojazdy nie będą generowały ciągłych kosztów związanych z wymianą części. Oczywiście, zawsze przy zakupie używanego pojazdu jest ryzyko, że jakieś jego podzespoły są już mocno wyeksploatowane, jednak jeżeli kupujesz samochód w towarzystwie osoby, która zna się na takim zakupie, nie musisz się obawiać. Używane samochody nie zawsze sprzedawane są dlatego, że właściciele chcieli się ich pozbyć z uwagi na ich wady. Istnieje wiele innych powodów sprzedaży samochodu, a jego zakup z rynku wtórnego może okazać się prawdziwą okazją.

 

Jak kupić samochód osobowy, by nie żałować?

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z nie lada wyzwaniem. Musisz dopilnować naprawdę wielu rzeczy, by uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek, których nie da się cofnąć. Przede wszystkim, jeżeli nie jesteś specjalistą w dziedzinie motoryzacji i mechaniki samochodowej, nigdy nie kupuj samochodu sam. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie towarzystwo osoby, która zna się na rzeczy. Wśród sprzedawców, niestety praktykowane są różne nieczyste zagrywki. Dotyczy to kondycji podzespołów, grubości lakieru i wielu innych kwestii. Bardzo ważne jest sprawdzenie całej mechaniki auta, a specjalista bardzo szybko wychwyci ewentualne problemy i uchroni nas przed wpadką.

Zawsze przed zakupem używanego samochodu warto udać się z nim na stację diagnostyczną lub do pobliskiego warsztatu. Nawet, jeżeli wydaje nam się, że samochód jest w świetnej formie, może okazać się, że w podwoziu coś jest nie tak. Trzeba brać pod uwagę, że może być to samochód powypadkowy, w którym niektóre elementy konstrukcyjne mogą być naruszone. Takie informacje powinny być przekazane nowemu nabywcy, jednak nie zawsze są. Na stacji diagnostycznej z pewnością wykryte zostaną wszelkie poważne problemy, co pozwoli na podjęcie właściwej decyzji.

Jeżeli szukasz nowego-używanego samochodu, nie kieruj się jedynie marką czy kolorem. Znacznie ważniejsze jest to, czy do tego auta dostępne są części zamienne, czy w okolicy znajduje się jakiś serwis, który w razie potrzeby podejmie się naprawy takiego samochodu. Trzeba sprawę dokładnie przemyśleć, bo samochód to zakup na ładnych kilka lat.

Jeszcze jedną bardzo ważną kwestią, o której należy przypomnieć jest nr VIN. Jego brak będzie skutkował poważnymi kłopotami. Nie każdy wie, że samochód musi posiadać dwa numery VIN. Jeden z nich znajdziesz pod maską, drugi w jakimś innym miejscu, w zależności od modelu samochodu, np. pod wycieraczką pasażera czy w okolicach progu lub belki drzwi kierowcy lub pasażera. Brak dwóch czytelnych numerów VIN to poważny kłopot, trzeba więc tego dopilnować.

 

samochod osobowy

 

Gdzie szukać ogłoszeń motoryzacyjnych?

Jeśli szukasz samochodu lub motocykla warto sprawdzić ogłoszenia motoryzacyjne w internecie, które znajdziesz m.in. na stronie turbobryka.pl. Zamieszczone tutaj ogłoszenia są aktualne, a multiwyszukiwarka pozwala znaleźć wiele marek i modeli aut w jednym zapytaniu oraz dokładnie określić ważne dla nas cechy i parametry interesującego nas auta. Oferowane są zarówno samochody wysokiej klasy, jak i samochody niskobudżetowe, idealne na dojazdy do pracy czy na zakupy. Wiele ogłoszeń w jednym miejscu pozwala na przyspieszenie całego procesu poszukiwań i szybkie odnalezienie swojego wymarzonego samochodu czy motocykla.

artykuł zewnętrzny

Źródło zdjęć: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license