Intymność

Seks grupowy tak czy nie

Seks grupowy: tak czy nie?

Na początku związku jesteśmy zauroczeni i poznajemy się wzajemnie również w kwestii upodobań seksualnych. Z czasem wprowadzamy do sfery erotycznej kolejne elementy. Eksperymentujemy z zabawkami, pozycjami, miejscami. Niektórzy z nas mają fantazje idące dalej. Pragną seksu z innymi, trójkąta, czy większej grupy.

 

Fantazje związane z uprawianiem seksu w większym, niż klasyczne, towarzystwie nie są zjawiskiem rzadkim. Jednakże niewiele par decyduje się ostatecznie na podjęcie takiej akcji.

Ci, którzy chcą wnieść nowy wymiar do swoich intymnych relacji, zapraszając nowe osoby do zabawy łóżkowej czasem doświadczają wspaniałego, pikantnego przeżycia, a czasami rozgoryczenia.

Najczęstszym powodem uczestniczenia w seksie grupowym, czy jakimkolwiek innym eksperymencie erotycznym, jest potrzeba wypróbowania czegoś nowego, zwiększenia doznań, przeżycia czegoś bardziej ekscytującego, niż to, co mamy na co dzień.

 

Zanim jednak wyruszysz w drogę wprowadzania fantazji w rzeczywistość, powinieneś rozważyć kilka pułapek jakie niesie za sobą trójkącik lub seks grupowy.

 

Jedno z was może poczuć się opuszczone

Jest możliwe, że twoja partnerka (i odwrotnie) będzie cieszyć się seksem z innym mężczyzną znacznie bardziej niż z tobą. W uniesieniu zapomni o twojej obecności pozostawiając ciebie i twoje potrzeby z boku. Taka sytuacja może spowodować uczucie opuszczenia, ignorowania i smutku. A przecież seks ma cieszyć wszystkich uczestników.

 

Tracisz szacunek dla partnera

Po doświadczeniach grupowych mogą pojawić się wątpliwości. Przecież zamierzałeś ją poślubić, a okazało się, że zacząłeś postrzegać partnerkę już nie jako kandydatkę na żonę, ale jako dziewczynkę imprezową. Ona natomiast wcześniej myślała o tobie jako ojcu swoich dzieci, teraz może spojrzeć jak na maniaka seksualnego. Jesteśmy uwarunkowani normami społecznymi i akceptacja zachowań, które wykraczają poza nie, jest bardzo trudna.

 

Nie będziesz miał do kogo się zwrócić

Co zrobisz w sytuacji, gdy okaże się, że większość twoich znajomych, twoja rodzina i przyjaciele nie będą w stanie zaakceptować twoich zachowań? Czy myślisz, że będziesz w stanie poradzić sobie z taką sytuacją?

 

Jedno z was staje się bardzo zazdrosne

Jest całkiem możliwe, szczególnie po przejściu przez trójkącik, że jedno z was (a czasem oboje) stanie się zazdrosne. Wystarczy przecież, że ktoś komuś poświęci więcej uwagi, że jedno z was zostało pominięte itp. Możliwe? Tak.

 

Twój związek się rozpada

Sytuacja prawdopodobna, gdyż jedno z was może uwierzyć, że jest ktoś, kto jest lepiej zaspokaja jego potrzeby...

 

Przed podjęciem decyzji warto zatem wspólnie omówić to wszystko z partnerką

Co jest szczególnie ważne na tym etapie, to świadomość i chęć zrobienia tego przez oboje partnerów. Jeśli któreś z was czuje choćby drobną niepewność, która mogłaby spowodować reperkusje dla waszego związku, to lepiej w tym momencie się zatrzymać.

Omów ewentualne skutki (pozytywne i negatywne), kwestie, które mogłyby pojawić się w trakcie i co robić jeśli coś pójdzie nie tak. Upewnij się, że oboje jesteście na ten eksperyment otwarci od samego początku i na cały czas tego doświadczenia.

Jeśli podjęliście decyzję, pamiętajcie o bezpiecznym seksie. Jak zawsze należy zachować rozsądek i być ostrożnym, szczególnie gdy wchodzicie w interakcję z osobami, które znacie słabo, albo wcale.

Trójkąty i seks grupowy są wspaniałymi fantazjami. W niektórych przypadkach mogą nawet coś wnieść do związku, co nie jest rzadkością. Dotyczy to jednak osób o bardzo liberalnym podejściu do życia erotycznego i samego związku dwojga ludzi.

 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wasz związek, to z tym marzeniem pozostań lepiej w sferze fantazji.