Żyć Dobrze

Smartfonowe taksówki czy mają jakieś wady

„Smartfonowe” taksówki – czy mają jakieś wady?

Obecnie taxi można zamówić łatwo i szybko za pośrednictwem specjalnych aplikacji mobilnych – wystarczy kilka kliknięć, a taksówka będzie na miejscu błyskawicznie. Jeżeli nie lubisz przepłacać, jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę – ma sporo zalet, ale czy ma jakieś wady?

 

Do tego, aby dołączyć do społeczności klientów „smartfonowych” taksówek, wystarczy tylko założenie specjalnego konta w aplikacji. Aby zamówić taksówkę, nie musisz już dłużej dzwonić do korporacji, ponieważ kurs zamawiasz przez Internet, wskazując miejsca na wirtualnej mapie w aplikacji i potwierdzając adresy. Nie musisz także płacić gotówką, gdyż możesz wykorzystać wygodne płatności bezgotówkowe, które odbywają się za pośrednictwem kart kredytowych, debetowych lub systemów płatności, takich jak na przykład PayPal.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ za pośrednictwem aplikacji w łatwy sposób zamówisz dla siebie taksówkę odpowiadającą twoim potrzebom. Masz możliwość wybrania konkretnej marki oraz modelu samochodu, a nawet wyboru kierowcy, który spełni twoje oczekiwania. Wszystkie najważniejsze informacje masz cały czas przed sobą – zobaczysz, gdzie znajduje się taxi oraz kiedy będzie na miejscu. Możesz także dowiedzieć się, ile zapłacisz za przejazd.

 

„Smartfonowe” taksówki mają jednak swoje wady. Przede wszystkim, aby móc skorzystać z ich usług potrzebny jest dostęp do Internetu. Jednak najważniejszą wadą jest ich ograniczona dostępność, ponieważ nie jeżdżą one jeszcze we wszystkich miastach Polski. Jeżeli przykładowo interesuje cię tanie taxi w Poznaniu, bez problemu znajdziesz kierowców, natomiast w mniejszych miejscowościach możesz nie móc już skorzystać z aplikacji. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest wybranie tradycyjnych korporacji taksówkarskich.

Dla wielu osób kolejną wadą takiego rozwiązania jest konieczności skorzystania z płatności bezgotówkowych – nie każdy ma kartę debetową lub kredytową. Jeżeli nie odpowiada ci taka forma płatności, w takim przypadku możesz wybrać aplikacje, które udostępniają także możliwość zapłaty gotówką lub kartą płatniczą bezpośrednio w taksówce.