Moto Sfera

Tuning auta terenowego

Tuning auta terenowego, czyli co można zmienić w tym cacku?

Wielu osobom wydaje się, że auta terenowe to maszyny, które nie potrzebują żadnych zmian. Są doskonałe i ich właścicielom nie pozostaje nic innego, jak jeździć tymi autami po bezdrożach. Nic bardziej mylnego. Coraz bardziej popularne są modyfikacje, które do aut terenowych wprowadzają specjaliści. Oto wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć.

 

Auto takie jak Ty!

Firmy oferujące pakiety modyfikacji aut terenowych zwracają uwagę przede wszystkim na to, że modyfikacje z jednej strony poprawiają terenowe właściwości auta i jego osiągi, z drugiej są rozwiązaniami idealnie dopasowującymi auto do potrzeb jego właściciela. – Prawda jest taka, że ilu właścicieli aut terenowych, tyle różnych potrzeb. Jedni wykorzystują auto do jazdy po mieście, inni wybierają off-road, jeszcze inni biorą udział w rajdach czy wyścigach. Nie wolno również zapominać o tym, że auta terenowe są wykorzystywane przez służby ratunkowe i mundurowe. Dla nich posiadanie auta idealnie dopasowanego do potrzeb auta daje możliwość bezproblemowego wykonywania swoich obowiązków. – mówi doradca z firmy overlimit.com, oferującej pakiety modyfikacji w samochodach terenowych Dacia Duster i Volkswagen Amarok.

 

Jak polepszyć możliwości auta?

W autach terenowych najczęściej poprawia się ich możliwości terenowe – wszystko po to, by dane auto mogło więcej. – Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju osłony, które umożliwiają jazdę po naprawdę trudnym i wyboistym terenie. Do popularnych rozwiązań należy również montowanie wyciągarek elektrycznych o uciągu np. 2,2 tony wraz z dedykowaną płytą montażową. Rozwiązania te sprawiają, że nawet w trudnym terenie kierowca wydostanie się z każdej opresji. – dodaje wspomniany doradca. Pamiętać jednak należy, że ze wszelkimi modyfikacjami należy zwrócić się do specjalistów. Zmiany muszą być nie tylko wykonane z dbałością o każdy szczegół, ale także zgodne z polskim i unijnym prawem – a tego typu rozwiązania mogą nam zapewnić tylko profesjonaliści, którzy mają za sobą wiele udanych realizacji.

Artykuł zewnętrzny