Żyć Dobrze

co warto wiedzieć o apple watch

Wszystko, co warto wiedzieć o apple watch

Apple watch to nowoczesny smartwatch, wydany przez firmę Apple. Jako że zegarek ma własny system operacyjny, wzorowany na tym, który posiadają iPhone, a oprócz tego ma elegancką budowę, posiada wielkie grono miłośników i posiadaczy. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, poniżej znajdą Państwo wiele ciekawych informacji o apple watch.

 

Smart watch: krótka historia

Pierwszy model apple watch trafił do sprzedaży w kwietniu 2015 roku. W Polsce pojawił się już pół roku później. Początkowo na rynku były dostępne trzy modele zegarka: Apple Watch Sport, Apple Watch oraz Apple Watch Edition. Każdy z nich nieco różnił się budową i był zrobiony z innego materiału. Tak więc pierwszy był z aluminium, drugi ze stali, a ostatni - ze złota. Jednak po 2016 roku, nieco zmieniono parametry zegarków i tworzywa z którego były wykańczane. Zatem złoto zastąpiono ceramiką (obudowa) natomiast nazwa Apple Watch Sport została zmieniona. Zamiast trzech wersji zegarka, zaczęto wyróżniać dwie: Series 1 oraz Series 2. Do drugiej wersji wbudowano system GPS. W 2017 roku, podczas konferencji firmy Apple świat poznał model Series 3. Natomiast rok później wydano zegarek Series 4, a w 2019 roku: Series 5. Najnowszy model miał dobry wyświetlacz (jasny, ale bezpieczny dla oczu), kompas oraz większą pojemność pamięci niż poprzednicy. Obecnie apple watch bez problemu łączy się z Internetem oraz posiada Bluetooth.

 

Funkcje apple watch

W zależności od modelu, mogą Państwo poznać wiele funkcji zegarka apple watch. Większość modeli, jak już wyżej wymieniliśmy, posiada połączenie z Internetem i Bluetooth oraz kompas. Jednakże nowsze modele (można zakupić już model Series 7) mogą pozwolić na... zdalne sterowanie muzyką na Państwa telefonie! A to tylko jedna z opcji. Bowiem można też sterować aparatem iPhone'a. Oprócz tego oczywiście apple watch, jak to zegarek powinien, pokazuje godzinę i można na nim ustawić alarm czy podświetlić. Mogą Państwo również pisać wiadomości do bliskich i odbierać połączenia.

 

Wymiana szybki apple watch

Apple watch to wydatek. Jednakże warty swojej ceny. Jednakże bardzo kłopotliwe są wszelkie uszkodzenia szybki zegarka. A jak wiadomo, czasem wystarczy chwila nieuwagi i apple watch może upaść na kuchenne płytki i się uszkodzić. Co wówczas zrobić? Wyrzucić zegarek z pękniętą szybką, choć wciąż działa? Skądże! Powinni Państwo wówczas zdecydować się na wymianę tylko zbitej szybki na nową. Jak to wygląda i kiedy można wymienić szybkę? Serwis apple daje możliwość zamówienia nowej szybki online. Ma to ogrom zalet. Bowiem część, która zostanie do Państwa wysłana po zakupie, przejdzie wszystkie testy na zgodność z OEM, czyli z produktem oryginalnym. Dzięki temu kupią Państwo pewność, iż nowa część będzie działać i wyglądać identycznie jak niegdyś uszkodzona. Oprócz tego, nowe szybki w apple watch posiadają pół roczną gwarancję, zaś sama wymiana zbitej szybki jest prosta i szybka. Oryginalny wyświetlacz zostaje wymieniony metodą fabryczną, dzięki czemu pasek i korpus zostaje, a Państwo moją wymieniony na sprawny wyświetlacz ten zbity. Wymiana ekranu przebiega fachowo i szybko, a sam nowy wyświetlacz również jest oryginalny. Zatem wymiana szybki apple watch to możliwość naprawy uszkodzonego smart watcha, zamiast konieczności kupowania nowego.

Poznali Państwo historię zegarka Apple oraz jego główne dodatkowe atuty. Warto pamiętać, aby w razie stłuczenia szybki wymienić ją. Na nową, aczkolwiek w pełni oryginalną z Państwa apple watch, co potwierdzi gwarancja szybki zegara.

Artykuł zewnętrzny