Żyć Dobrze

Za co mężczyzna nie musi przepraszać kobiety

Za co mężczyzna nie musi przepraszać kobiety

Nie wiedzieć dlaczego, ale spora część mężczyzn przeprasza swoje partnerki za rzeczy, które są po prostu w męskiej naturze. Przepraszamy za to, że coś lubimy, że coś robimy, że o czymś marzymy, że czegoś chcemy, że jesteśmy. Jeśli jeszcze tego nie zauważyliście to poczytajcie, może jednak nie warto wstydzić się za to, że jest się mężczyzną.

 

Czas, w którym przyszło nam żyć spowodował spore zmiany kulturowe i emocjonalne w społeczeństwie. Rola i wartość mężczyzny radykalnie zostały obniżone i co najgorsze, proces ten posuwa się dalej. Może warto chwilę nad tym się zastanowić. Czy mężczyzna to rzeczywiście największe zło tego świata?

Aby nie wszczynać rewolucji zastosujmy politykę drobnych kroków i przestańmy choćby przepraszać za takie drobiazgi jak:

 

1. Wielkość penisa

Nawet nie wiecie jakie to częste zjawisko. O co chodzi?! Penis jest taki jaki jest i kropka. Zacznij go kochać, bo to przecież twój najważniejszy instrument. Jeśli sam zaczniesz deprecjonować jego wartość, to nie określaj się mianem mężczyzny.

 

2. Odmawianie

NIE - jest niezbędnym słowem, którego mężczyzna powinien używać zawsze, gdy jest taka potrzeba. Odmowa nie jest zarezerwowana dla naszych partnerek. Są sprawy i sytuacje gdy musimy być stanowczy i śmiało powiedzieć NIE.

 

3. Chodzenie po domu w gaciach

A dlaczego nie poczuć się wygodnie we własnym domu, szczególnie gdy nikogo więcej w nim nie ma. Oczywiście są granice i zasady.

 

4. Chęć bycia sam na sam z sobą

Każdy normalny facet potrzebuje odrobiny czasu dla samego siebie. To pozwala nam zastanowić się nad sobą, odmóżdżyć się, a nawet obejrzeć jakieś porno.

 

5. Wieczór spędzony z kolegami

Mężczyźni muszą spotykać się z kumplami. Jest to świetny sposób, aby przypomnieć sobie, że istnieje życie poza domem.

 

 

6. Oglądanie sportu

Większość z nas kibicuje jakiejś drużynie. Konkurowanie mamy we krwi, a kibicowanie ulubionej drużynie jest pośrednim sposobem na uczestnictwo w nim.

 

7. Picie piwa

Tak, piwny oddech śmierdzi, ale przecież browarek smakuje tak dobrze!

 

8. Prowadzenie rozmów telefonicznych krótko i prosto

Bez komentarza.

 

9. Kupowanie gadżetów

I co z tego, że to w domu niepotrzebne. A kolejna sukienka w szafie?

 

10. Bezpośredniość  

To najlepszy sposób na przekazanie konkretnej wiadomości bez zbędnej otoczki dupereli.

 

11. Brak chęci do uprawiania seksu akurat dziś

I wcale nie musi cię boleć głowa. Nie i już.

 

12. Zarośniętą twarz

Zarost rośnie szybko. Ponadto czasami budzisz się późno. Oznacza to brak czasu na golenie w godzinach porannych. Ogolisz się jak znajdziesz na to czas. Wyłączamy z tego brodaczy.

 

13. Niedomyślanie się

A niby z jakiej racji masz się czegoś domyślać? Przecież wszystko można w prosty, konkretny sposób powiedzieć.

 

14. Podejmowanie ryzyka

Ryzyko jest nieodłączną częścią życia mężczyzny. Nie zawsze się wszystko udaje, ale takie jest życie. Jak coś osiągnąć nie robiąc nic w tym kierunku?

 

15. Wcześniejsze partnerki

A niby skąd masz wiedzieć, że trafisz w końcu na kobietę, z którą chcesz być? Było co było, teraz jest ona.

 

16. Za bycie mężczyzną

Nie zapominaj, że masz jaja. Bądź sobą.

 

To tylko drobiazgi, ale zauważ, że często poddajesz się idiotyzmom, które każą ci być kimś innym niż jesteś. To wszystko nie oznacza, że masz być chamem, brudasem, arogantem czy łajdakiem. Bycie miłym, grzecznym, zadbanym i porządnym facetem nie ujmuje męskości. Najgorszy jest brak własnego zdania i utrata własnej wartości spowodowana feminizacją wszystkich dziedzin życia. No chyba, że to ci odpowiada. Każdy o sobie decyduje sam.