Życie po końcu świata

Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky'ego oraz nowych czytelników zainteresowanych „życiem po końcu świata" zapraszamy na stronę projektu Uniwersum Metro 2033, gdzie w poniedziałek, 3 października, ukazł się pierwszy fragment Pitera zarówno w wersji tekstowej, jak i audio - czyta Krzysztof Gosztyła.

 

Fragmentowi towarzyszy pytanie konkursowe, a spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowana zostanie niezbędną w tunelach metra latarka LED zasilaną prądnicą.

Przez kolejne osiem tygodni, co tydzień, na stronie www.metro2033.pl będą publikowane nowe fragmenty Pitera oraz nowe konkursy - w każdym do rozlosowania pięć latarek Metro 2033.

Zapraszamy do lektury książki Szymuna Wroczka Piter oraz do udziału w konkursach.

ERROR_RECORD

Opis książki:

Piter - jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg - to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky'ego.

Atomową apokalipsę - podobnie jak nieliczni moskwianie - przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią - ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow - przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa - rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim - luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska - na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

ERROR_RECORD