Żyć Dobrze

Życie po końcu świata

Życie po końcu świata

Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky'ego oraz nowych czytelników zainteresowanych „życiem po końcu świata" zapraszamy na stronę projektu Uniwersum Metro 2033, gdzie w poniedziałek, 3 października, ukazł się pierwszy fragment Pitera zarówno w wersji tekstowej, jak i audio - czyta Krzysztof Gosztyła.

 

Fragmentowi towarzyszy pytanie konkursowe, a spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowana zostanie niezbędną w tunelach metra latarka LED zasilaną prądnicą.

Przez kolejne osiem tygodni, co tydzień, na stronie www.metro2033.pl będą publikowane nowe fragmenty Pitera oraz nowe konkursy - w każdym do rozlosowania pięć latarek Metro 2033.

Zapraszamy do lektury książki Szymuna Wroczka Piter oraz do udziału w konkursach.

Opis książki:

Piter - jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg - to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky'ego.

Atomową apokalipsę - podobnie jak nieliczni moskwianie - przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią - ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow - przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa - rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim - luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska - na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

{jumi[*11]}