Intymność

Seks analny dla początkujących

Seks analny dla początkujących

Seks analny to każdy rodzaj aktywności seksualnej, która obejmuje obszar analny i wielu ludzi, bez względu na to, czy są heteroseksualni, gejowi czy biseksualni, lubią to. Niezależnie od tego, czy myślisz o seksie analnym po raz pierwszy, czy po prostu chcesz więcej informacji o tym, jak zachować bezpieczeństwo i cieszyć się nim, ta strona pomoże ci odpowiedzieć na twoje pytania.

 

Czym jest seks analny?

Najczęściej myślimy o seksie analnym w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z penisem penetrującym odbyt. Jednak może to również oznaczać używanie palców lub zabawek erotycznych do penetracji odbytu lub używanie języka do tejże stymulacji (rimming).

Każdy może cieszyć się seksem analnym, bez względu na to, czy jest mężczyzną, kobietą, gejem, biseksualistą czy heteroseksualnym, niezależnie od pozycji zajmowanej w tym akcie. Wielu homoseksualnych mężczyzn lubi przenikliwy seks analny. Ale bycie gejem nie oznacza konieczności uprawiania seksu analnego – każdy samodzielnie decyduje o sobie i wybiera to co lubi.

    

Jak zacząć?

Jeśli robisz to pierwszy raz, możesz być nieco zagubiony i skrępowany (tak samo twoja partnerka lub partner). Najlepiej zacznij powoli, dotykając i pieszcząc obszar odbytu, aby przyzwyczaić się do tego pomysłu. Jeśli ci się nie podoba, dobrze jest porozmawiać ze swoim partnerem i wyjaśnić, że seks analny nie jest dla ciebie. Ciężko policzyć ilu, ale wielu ludziom to się podoba, a wielu innych wolałoby zrezygnować z takiej aktywności seksualnej. Nie wolno nikogo do tego przymuszać. To musi być świadoma decyzja obojga partnerów.

Jeśli zdecydujesz się na penetrujący seks analny, podejmij sprawy powoli i komunikuj się ze swoim partnerem. Przed i w trakcie używaj dużej ilości lubrykantów, zaczynaj od delikatnej, wolnej penetracji, a następnie wyciągnij penisa całkowicie. Kiedy twoja partnerka jest gotowa (lub partner), możesz pójść nieco dalej, następnie wyciągnij go ponownie. Kontynuuj, dopóki oboje nie będziecie w pełni gotowi - ale bądź gotów zatrzymać się w każdej chwili, jeśli tylko druga osoba poczuje się niekomfortowo lub będzie to dla niej bolesne.

Seks analny może być stymulujący i przyjemny zarówno dla osoby dającej, jak i przyjmującej - ale może minąć trochę czasu, zanim przywyknie się do odczuwania tego. Jeśli nie pójdzie idealnie za pierwszym razem, zawsze możesz spróbować ponownie, gdy oboje jesteście w odpowiednim nastroju. Pamiętaj, że może zajść potrzeba zatrzymania akcji w każdej chwili. To, że coś zacząłeś, nie oznacza, że ​​musisz kontynuować - zatrzymanie jest w rzeczywistości bardzo normalne.

 

Seks analny i ryzyko zakażenia

Bez względu na to, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, osobą heteroseksualną czy homoseksualną, ważne jest, aby chronić siebie i partnera przed ryzykiem infekcji przenoszonych drogą płciową, w tym HIV, podczas seksu analnego.

Błona odbytu jest cienka i można ją łatwo uszkodzić, przez co istnieje duże ryzyko wszelkich infekcji. Oznacza to, że jeśli jesteś partnerem receptywnym, ponosisz wyższe ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową i HIV, w przypadku seksu analnego bez zabezpieczenia, niż w przypadku innych rodzajów aktywności seksualnej. Druga strona jest również narażona – bakterie i wirusy mogą dostać się do organizmu przez otwór w górnej części penisa lub przez nacięcia, zadrapania i rany na penisie.

 

Główne choroby, które mogą być efektem seksu analnego bez odpowiedniego zabezpieczenia to:

HIV

Chlamydia

Opryszczka narządów płciowych

Brodawki narządów płciowych

Rzeżączka

Syfilis

 

Korzystanie z zabezpieczeń podczas seksu analnego zmniejsza ryzyko zarażenia. W przypadku seksu penetrującego zawsze używaj prezerwatywy i dużej ilości lubrykantu - niektórzy czują się bezpieczniej, używając wyjątkowo grubych prezerwatyw do seksu analnego. Również podczas rimmingu zabezpieczaj zawsze jamę ustną.

Dobrym pomysłem jest umieszczanie prezerwatyw również na zabawkach erotycznych, których używasz do seksu analnego. Korzystaj również ze świeżej prezerwatywy, jeśli przechodzisz od penetracji analnej do pochwowej.

Jeśli uprawiałeś seks analny bez zabezpieczenia i martwisz się o możliwe zakażenie wirusem HIV, natychmiast udaj się do lekarza. Możesz w odpowiednim czasie uda ci się podjąć profilaktykę po ekspozycji, aby zapobiec zakażeniu wirusem HIV, ale musi być ona podjęta w ciągu 72 godzin, aby skutek był możliwy. To jednak nie zastępuje prezerwatyw i nie wszędzie jest dostępne.

 

jak zaczac

 

Smaruj, smaruj, smaruj…

W przeciwieństwie do pochwy, odbyt nie wytwarza własnego śluzu, dlatego ważnym jest, aby używać dobrego produktu, który pomoże penisowi lub zabawce seksualnej poruszać się swobodnie i zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia wnętrza odbytu.

Nie używaj nasienia partnera jako środka poślizgowego. Najlepiej używać lubrykantów na bazie wody, które zostały zaprojektowane specjalnie do stosunku płciowego. Lubrykanty na bazie oleju mogą osłabić prezerwatywy i zwiększyć prawdopodobieństwo ich pęknięcia.

 

Jak pobudzić gruczoł prostaty?

Wielu mężczyzn lubi masaż prostaty. Prostata jest gruczołem o wielkości orzecha włoskiego położonym tuż pod pęcherzem i jest bardzo wrażliwa nawet na delikatną stymulację. Istnieje tam wiele naczyń krwionośnych, których uszkodzenie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, więc zawsze rób to delikatnie i używaj dużej ilości środka smarującego.

 

Czy seks analny jest bolesny?

Dla wielu osób seks analny jest przyjemną częścią ich życia seksualnego. Jednak niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, penetracyjny seks analny może być niewygodny, a nawet bolesny, jeśli nie będzie przebiegał zgodnie z zasadami, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz.

Na szczęście sporo możesz zrobić, aby zmniejszyć ewentualny ból. Zacznij od pełnego odprężenia i bardzo wolno. Zanim zaangażujesz do pracy penisa możesz użyć palca lub niewielkiej zabawki i nigdy, ale to nigdy, nie zapominaj o lubrykantach, nie oszczędzaj na nich.

Ciągła komunikacja w miarę postępów jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że oboje lubicie seks analny. Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz silny ból, powinieneś natychmiast przerwać.

 

Bezpieczeństwo kobiet uprawiających seks analny

Uważaj, aby nie używać tego samego palca do stymulacji odbytu kobiety, gdy dotykasz również jej pochwy. W ten sposób możesz przenieść niewielkie ilości kału do pochwy, które mogą powodować infekcje układu moczowego, takie jak na przykład zapalenie pęcherza moczowego.

To samo dotyczy używania palca do stymulowania odbytu, a następnie wkładania go do jamy ustnej, ponieważ może to powodować choroby przenoszone drogą płciową, takie jak zapalenie wątroby.

Jeśli uprawiasz seks analny, a następnie przechodzisz do seksu pochwowego lub seksu oralnego, powinieneś użyć świeżej prezerwatywy, aby zapobiec tym infekcjom. To samo dotyczy osób korzystających z zabawek erotycznych.

Technicznie rzecz biorąc, nie można zajść w ciążę w efekcie uprawiania seksu analnego, ponieważ nie ma sposobu, aby nasienie dostało się z odbytu do pochwy. Należy pamiętać, że istnieje niewielka szansa na wyciek z nasienia i kapanie do pochwy po odbyciu stosunku analnego. Używanie prezerwatyw to najlepszy sposób, aby upewnić się, że zawsze jesteś właściwie chroniony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i ciążą.

 

Czy uprawiać seks analny?

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju seksu, ważne jest, aby oboje partnerzy byli entuzjastycznie nastawieni do seksu analnego, bez poczucia presji lub przymuszania do robienia czegokolwiek, czego którekolwiek z was nie chce robić.

Zanim zaczniecie zabawy analne dobrze jest wspólnie porozmawiać również o bezpieczeństwie. Pamiętaj, że brak zabezpieczenia w trakcie seksu analnego powoduje realne podwyższenie ryzyka zakażenia HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Poczucie bezpieczeństwa pomoże ci zrelaksować się i sprawić, że seks będzie przyjemniejszy.

Decyzja o odbyciu stosunku analnego jest bardzo osobista. Najważniejsze abyście oboje byli tego pewni.

 Reklama

feromony skuteczne

 

Kilka faktów na podsumowanie

  1. Seks analny jest uprawiany jest przez ludzi wszystkich orientacji seksualnych - heteroseksualnych, homoseksualnych i biseksualnych.
  2. Bez zabezpieczenia seks analny wiąże się z większym ryzykiem zakażenia wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową (STI) niż wiele innych czynności seksualnych. Prawidłowe użycie prezerwatywy pomoże chronić Ciebie i Twojego partnera.
  3. Użyj dużej ilości lubrykantów! Najlepiej na bazie wody, które zostały specjalnie zaprojektowane do odbycia stosunku płciowego. Lubrykanty na bazie oleju mogą powodować pękanie prezerwatyw.
  4. Jeśli uprawiasz seks oralny lub seks waginalny bezpośrednio po seksie analnym, włóż nową prezerwatywę, aby uniknąć zakażenia.

 

Inne, wybrane artykuły na temat seksu analnego

Seks analny

Seks analny: co można, a czego nie

5 faktów o seksie analnym

6 mitów związanych z seksem analnym

Czy seks analny jest bezpieczny?

Dlaczego seks analny z kobietą fascynuje tak wielu mężczyzn

Kobiety o seksie analnym

15 kobiecych opinii o seksie analnym

10 błędów, które sprawiają, że seks analny jest bolesny

6 pozycji dla pierwszego seksu analnego

Stosunek analny jako antykoncepcja

Masturbacja analna dla początkujących